Skocz do zawartości

Biopaliwa


Korsarz

Rekomendowane odpowiedzi

Również się cieszę !! :D

Zawsze miałem objekcje co do jakości poskiego alkocholu.

Organizm Polaka przyjmie każdy alkohol w przeciwieństwie do silników spalinowych ( że wspomnę Borygo czy płyny do spryskiwaczy). Prawdziwy słowianin alkohol ma wpisany w metabolizm, silnik niestety - nie. Boję się tylko że była to raczej kwestia niedopracowanej ustawy niż czyst motoryzacyjna. Jeżeli ta ustawa kiedyś przedzie, będzie to oznaczało dostatnie życie dla przygranicznych mrówek, które przerobią swoje Maluchy na cysterny ( pięć zbiorników paliwa ).

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z życia wzięty. Mój szanowny sąsiad ( o pare lat młodszy ode mnie, ale to nie ma nic do rzeczy) jeździ Pegeotem 505 rocznik niewiadomo jaki, ale starszy niż on, tankując tylko i wyłącznie 100% olej rzepakowy. Płaci za litr 1,2 zł i bardzo sobie to chwali. Ostatnio nawet zmuszony był nalać "zwykłej" bezołowiówki i co? Silnik siadł. Naprawił więc i wrócił do rzepaku.

Nie mamawiam wcale nikogo do tego typu eksperymentów, sam też nie dałem sie skusić, ale to potwierdza, że SIE DA, Polak potrafi i takie tam...

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wracam do tematu poniewaz ustawa przeszla.

Gazeta wyborcza:

Zgodnie z przyjętą ustawą, już od IV kwartału będziemy jeździć na benzynie z zawartością alkoholu etylowego. Przez trzy miesiące będzie to dodatek 3,5 proc., a od nowego roku - 4 proc. Biododatki będą dolewane również do paliwa dieslowskiego. Nastąpi to jednak dopiero od 2006 r., a wielkość dodatku określi rząd. Najprawdopodobniej na początku nie będzie ona jednak większa od 4-5 proc.

Moje pytanie i co teraz ?? jakie opinie ?? co na to SIP ??

Osobiscie uwazam ze nie nalezy sprawy demonizowac... w polsce duzo gorzesze rzeczy lano juz do bakow i nadal sie leje na stacjach benzynowych... ale to juz inny temat :) (ktory z reszta zaraz porusze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chore! Tylko polski rzad mogl cos takiego wymyslec! :x Beda sie z nas smiali na calym swiecie i Bush nas zaatakuje za to! Japonczycy, jako narod konserwatywny, zabronia importowania swych samochodow do RP, czyli rowniez Subaru! Bedziemy jezdzili tylko europejskimi samochodami, ktore po 10tys. km rozpadna sie na kawalki. Uzasadnienie producentow: w biopaliwie znajdowaly sie pestki!

 

Nastepnie nasz ukochany rzad wpadnie na pomysl, zeby zrobic monopol na gumowe produkty, zabroni importu konkurencyjnych artykulow i wykupi autoryzacje Adidasa. Beda opony Adidaszelowki Adidas kondomy Adidas,kable Adidas, uszczelki Adidas etc. Skutki beda takie, ze do rzadzacej partii wstapi masa drechow, ktorzy napisza"Kodex Chonorowy Karzdego Polaka:

1. Nos dres

-optsjonalnie bluze Adidasa i sztruksy

2. Idz 2 razy w tygodniu na solarke

3. Wyslij laske do chirurka plastycznego

4. Sluchaj techno (JEEE Tekkno rulez!!)

5. Gol pale (jedna i druga)

6. Choc codzienie na silke!"

 

 

 

Ups, troche mnie ponioslo. Musze sie opanowac :oops:

 

 

Pozdrawiam,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty se weż ThanJu zważ co pleciesz pacjent, bo zaraz wlot Ci wykonamy z ekipo z Wawki i Cie kurna zglanujem za normalnie brak szacunku dla NEW stylu. Martwisz mnie, jak raz, Than Ju. Martwisz.

A ty tak zasadniczo to na siłkie nie uczęszczasz? To coś cieniunio jesteś ziomie. Od jutra kurna dwa razy dziennie i dowalasz do tego ciutek chemii, a za miesiąc kątrol jest. I wtedy uważaj. Bo jak bez wyników to... No!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy koledzy, miłośnicy SI.

Dres jest całkiem funkcjonalny i też czasem noszę.

A wypisywanie że dres to kibel i BMW to już mnie zajerzacie gorzej od

tych palantów z biopaliwami.

JA napiszę tyle:

dres czy nie dres, SI czy BMW to i tak paliwa z bio gównem są przeciwko

nam...ZJEDNOCZMY SIĘ!!!! 8)

 

Uwaga, zakladam firmę co będzie EUROSUPER z raichu przywoziła

można na prv składaćzamówienia.Jakość gwarantowana, ceną... no powiedzmy, że ulegnie biozwyżce,ael dla dobra SUBARU. :D :x :x :x

. OLEWAM RZĄD

. siłkę mam u siostry w domciu

. rodzinka za wawą ma wlasne solarium

. mam do tego SI i pier...le KATALIZATORY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...