Skocz do zawartości

Światła mijania - wymiana żarówek


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie żarówki (palniki) wchodzą oryginalnie do świateł mijania i czy są jakieś odpowiedniki do nich (D2S albo coś podobnego). A tak przy okazji jakie tam jeszcze wchodzą żaróweczki (drogowe, postojowe) i czy samemu idzie je wymienić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki ksenonowe D2R (12V 35W). W XV jeszcze się nie spaliły, ale w Imprezie kupowałem zamiennik w hurtowni motoryzacyjnej i jechałem do ASO wymienić za przyzwoite pieniądze ;)

Co do innych żarówek, to są wyszczególnione w instrukcji, ale nie mam pod ręką. Jeżeli będziesz potrzebował, to zobaczę w domu wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maikler powiedział: Ja się zastanawiam jak najsprawniej dostać się do świateł do jazdy dziennej. Niby jeszcze nie padły, ale obstawiam, że poddadzą się pierwsze.

 

obstawiam dojście od nadkola lub od spodu

 

p2.jpg

Edytowane przez ketivv
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

Primar - napięcie zasilania d2r chyba powinno być 85V- nie ma takich na 12v - chyba że ja o czymś nie wiem :))

Co do lamp do jazdy dziennej jak dzwoniłem pytać się o podmianę na LED to trwa to w ASO prawie 2 h bo trzeba zdjąć przedni zderzak z czymś tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do lamp do jazdy dziennej jak dzwoniłem pytać się o podmianę na LED to trwa to w ASO prawie 2 h bo trzeba zdjąć przedni zderzak z czymś tam
 

 

http://minkara.carview.co.jp/userid/1683745/car/1249520/2911523/note.aspx

 

http://cosmicjp.blog129.fc2.com/blog-entry-470.html

 

 

nie korci mnie zmiana, sam tam nawet nie zaglądałem ale ludzie sobie całe lampy "pod chmurka" wymieniają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primar - napięcie zasilania d2r chyba powinno być 85V- nie ma takich na 12v - chyba że ja o czymś nie wiem )

 

Oczywiście, że masz rację - powinno być 85V. Dowód choćby tutaj: http://tinyurl.com/qgpa7nu

Tym niemniej przepisałem bezmyślnie te bzdurne dane z fabrycznej instrukcji XV-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam - podbijam temat.

1) Czy ktoś już wymieniał lub ma doświadczenie z tymi d2r ?? Chciałbym mieć zapas ale ceny straszliwie się wahają między 25zł a 250 zł za sztukę - macie jakieś preferencje codo marki ?. Do tej pory wymieniałem żarówki parami w innych autach czy tutaj też tak robić ?.

2) Jeśli kogoś to interesuje to wymieniłem sobie rok temu oryginalne światła dzienne na te dual-light oferowane przez ASO. Może nie najtańsze (1K) ale jestem z nich zadowolony. Bardzo jasne białe światło. O dziwo całkiem nieźle oświetla cały podziemny garaż. Nie ma co porównywać do tych oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się wogóle nad sensem zakupu dodatkowego kompletu xenonów przy ich wysokiej trwałości. Symptomem wypalania będzie zmiana koloru obserwowanego światła z niebieskiego na jakby fioletowy.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2) Jeśli kogoś to interesuje to wymieniłem sobie rok temu oryginalne światła dzienne na te dual-light oferowane przez ASO. Może nie najtańsze (1K) ale jestem z nich zadowolony. Bardzo jasne białe światło. O dziwo całkiem nieźle oświetla cały podziemny garaż. Nie ma co porównywać do tych oryginalnych.

ale te dual lighty to rozumiem ze zamiast seryjnych "przeciwmgłowych" ?  Pokaz jak to wygląda jak możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś już wymieniał lub ma doświadczenie z tymi d2r ??

 

 

Lewy żarnik "padł sobie" wczoraj bez żadnego ostrzeżenia zmuszony byłem dzisiaj wymienić. Planowałem wymienić jednocześnie obydwa ale prawa storna mnie na ta chwilę zniechęciła.

 

32657780176_88dbaf5f6a_c.jpg

 

Pierwsza sprawa nie wyobrażam sobie wymiany lewej strony bez wyciągnięcia akumulatora. Mając ze sobą narzędzia lewą stronę dało by się wymienić w trasie ale prawa jak widzę wymagać będzie wyciągnięcia całej lampy a tu bez demontażu zderzaka się nie obejdzie. Niestety nie mam instrukcji, która udostępniłem jak się okazało niesolidnemu forumowiczowi ale nie sądzę żebym znalazł w niej jakiekolwiek inne wskazówki jak "kierunek serwis"  ;)

 

Lewa strona po wyciągnięciu akumulatora oferuje bardzo dobry dostęp natomiast w przypadku lampy po prawej stronie nie ma żadnej możliwości nawet zdjęcia dekla gdyż tył lampy niemal styka się z metalową konstrukcją auta, odkręcenie górnych mocowań prawej lampy tez nić nie da trzeba wyciągać całą a to wiąże się z dłuższym dłubaniem. 

 

 

 

Zastanów się wogóle nad sensem zakupu dodatkowego kompletu xenonów przy ich wysokiej trwałości.

 

 

Nawet mając ze sobą same żarniki ich wymiana w trasie jest w przypadku XV całkowicie niemożliwa dla prawej lampy i możliwa ale uciążliwa dla lewej stad może faktycznie nie warto posiadać przy sobie zamiennika.

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś już wymieniał lub ma doświadczenie z tymi d2r ??

 

Lewy żarnik "padł sobie" wczoraj bez żadnego ostrzeżenia zmuszony byłem dzisiaj wymienić. Planowałem wymienić jednocześnie obydwa ale prawa storna mnie na ta chwilę zniechęciła.

 

32657780176_88dbaf5f6a_c.jpg

 

Pierwsza sprawa nie wyobrażam sobie wymiany lewej strony bez wyciągnięcia akumulatora. Mając ze sobą narzędzia lewą stronę dało by się wymienić w trasie ale prawa jak widzę wymagać będzie wyciągnięcia całej lampy a tu bez demontażu zderzaka się nie obejdzie. Niestety nie mam instrukcji, która udostępniłem jak się okazało niesolidnemu forumowiczowi ale nie sądzę żebym znalazł w niej jakiekolwiek inne wskazówki jak "kierunek serwis" ;)

 

Lewa strona po wyciągnięciu akumulatora oferuje bardzo dobry dostęp natomiast w przypadku lampy po prawej stronie nie ma żadnej możliwości nawet zdjęcia dekla gdyż tył lampy niemal styka się z metalową konstrukcją auta, odkręcenie górnych mocowań prawej lampy tez nić nie da trzeba wyciągać całą a to wiąże się z dłuższym dłubaniem.

 

 

Zastanów się wogóle nad sensem zakupu dodatkowego kompletu xenonów przy ich wysokiej trwałości.

 

Nawet mając ze sobą same żarniki ich wymiana w trasie jest w przypadku XV całkowicie niemożliwa dla prawej lampy i możliwa ale uciążliwa dla lewej stad może faktycznie nie warto posiadać przy sobie zamiennika.

Z xenonami w XV i tak pół biedy w porównaniu z kilkoma autami marek francuskich wyposażonych w nietrwałe żarówki H-7, do których dostęp jest np. Po zdjęciu zderzaka. A zatem częste odwiedziny w serwisie gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy zupenie cos innego?
 

 

wg. mnie zupełnie coś innego

 

prawa strona (metalowa konstrukcja uniemożliwia demontaż klapki zabezpieczającej, wręcz nie ma jej jak przekręcić, jest na niej niewielkie wycięcie dzięki które klapka na milimetry mija się z konstrukcją auta)

32577476781_248f075856_h.jpg

32320640330_ee2995fe48_h.jpg

 

 

lewa strona (nic nie blokuje możliwości demontażu klapki zabezpieczającej)

32320715780_6fcd9ff940_c.jpg

32659226856_47e078f294_c.jpg


 

 

Z xenonami w XV i tak pół biedy w porównaniu z kilkoma autami marek francuskich wyposażonych w nietrwałe żarówki H-7, do których dostęp jest np. Po zdjęciu zderzaka. A zatem częste odwiedziny w serwisie gwarantowane.
 

 

znam ten ból z Focusa palą się co chwila ale producent pomyślał o bardzo łatwej wymianie wystarczy moneta  ;) i w parę sekund wyciąga się na zewnątrz cala lampę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ketivv czyli jednak prawy żarnik można wymienić bez ściągania zderzaka?
 

 

wg. mnie jest to niemalże niewykonalne bez demontażu prawej lampy a to wiąże się z "darciem' zderzaka

 

 

 

 

 

To wycięcie w konstrukcji daje możliwość demontażu klapki?
 

 

nie, to wycięcie jest po to żeby lampa mogła być zamontowana lekko mijając się z konstrukcja auta

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...