Jump to content

Szarpnięcie na wysokich obrotach

ggggtt
 Share

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem pewną przypadłość. Przy szybkiej zmianie biegu przy czerownym polu i po wciśnięciu gazu na pół sekundy przerwie/szarpnie, później idzie już normalnie. To samo sie dzieje po odpuszczeniu i wciśnieciu gazu w górnej części obrotów. Jakby chwilowa zamuła. Pompa założona nowa walbro, więc to bym raczej odrzucił. Na niskich obrotach nie odczuwam żadnych odchyleń od normy, na jałowym chodzi równo. Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

Pojawilo sie niedawno, wiec przyczyną moze byc nizsza temperatura na zewnątrz. Boostcut powinien wystepowac przy przeladowaniu, natomiast nie odczuwam większego doladowania niz zazwyczaj. Podepne dzisiaj pod kompa i zobacze jak zachowuje sie boost.

zobacz boost,  przy niższych temperaturach czasem  Subaraki przeładowują.

Ja podepne sie pod temat, jadąc przed dłuższą chwile 140km/h auto jakby wycinalo mi na moment zaplon, jakby odlaczyl zasilanie na moment, jak jade wolniej jest ok, auto gc v3 Jdm

Check'a nie wywala ?   w tym momencie prędkościomierz zachowuje się normalnie ( tj wskazówka nie spada na chwile do 0 ? )

Jeśli masz auto  niezmapowane a  jest już bez seryjnych katalizatorów to będzie pozaładowywało na wysokich biegach i w efekcie  komp  będzie obcinał  boost.

Edited by szociu
  • Upvote 1