Jump to content

Szarpnięcie na wysokich obrotach


ggggtt
 Share

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem pewną przypadłość. Przy szybkiej zmianie biegu przy czerownym polu i po wciśnięciu gazu na pół sekundy przerwie/szarpnie, później idzie już normalnie. To samo sie dzieje po odpuszczeniu i wciśnieciu gazu w górnej części obrotów. Jakby chwilowa zamuła. Pompa założona nowa walbro, więc to bym raczej odrzucił. Na niskich obrotach nie odczuwam żadnych odchyleń od normy, na jałowym chodzi równo. Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

Link to comment
Share on other sites

Pojawilo sie niedawno, wiec przyczyną moze byc nizsza temperatura na zewnątrz. Boostcut powinien wystepowac przy przeladowaniu, natomiast nie odczuwam większego doladowania niz zazwyczaj. Podepne dzisiaj pod kompa i zobacze jak zachowuje sie boost.

Link to comment
Share on other sites

zobacz boost,  przy niższych temperaturach czasem  Subaraki przeładowują.

 

 

Ja podepne sie pod temat, jadąc przed dłuższą chwile 140km/h auto jakby wycinalo mi na moment zaplon, jakby odlaczyl zasilanie na moment, jak jade wolniej jest ok, auto gc v3 Jdm

 

Check'a nie wywala ?   w tym momencie prędkościomierz zachowuje się normalnie ( tj wskazówka nie spada na chwile do 0 ? )

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz auto  niezmapowane a  jest już bez seryjnych katalizatorów to będzie pozaładowywało na wysokich biegach i w efekcie  komp  będzie obcinał  boost.

Edited by szociu
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...