Skocz do zawartości

Wzmocnienie seryjnego sygnału dźwiękowego w XV


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację, czy jest możliwość zamontowania wzmocnionego (niskotonowego) sygnału dźwiękowego do Subaru XV bez utraty gwarancji. Niestety, seryjny klakson jest zbyt cichy jak na niektóre sytuacje drogowe. Ewentualnej modyfikacji chciałbym dokonać w serwisie autoryzowanym. Jeśli jest taka możliwość, to proszę o podanie ew. marki, typu, mocy  sygnału i jakich zmian w instalacji elektrycznej modyfikacja ta wymagałaby (w szczególności w zakresie przekaźników).

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Nie ukrywam, że liczyłem jednak na odpowiedź i pomoc Działu Technicznego...

Ciężko w takowej materii o błogosławieństwo.

Wszelakie modyfikacje nie autoryzowane przez Subaru, są wykonywane na odpowiedzialność właściciela samochodu.  

 

 

 

Ale co tu wyjaśniać?

Nie sposób się nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to autoryzowanie... .  Panowie, a czujniki parkowania zamontowane przez dealera w moim aucie przed jego wydaniem to niby na moją odpowiedzialność, skoro otrzymałem na nie gwarancję  ?

 

Nie popadajmy w paranoję. Zmiana gałki na dźwigni zmiany biegów, nie spowoduje utraty gwarancji na skrzynię biegów. Jak zamontujesz jakieś ustrojstwo elektryczne, to dopóki ono nie spowoduje zwarcia i spalenia jakiegoś podzespołu, nie wpływa na gwarancję producenta na resztę elementów.

Czujniki parkowania instlował Ci dealer i dealer daje na nie gwarancję, nie producent samochodu. Dopóki czujniki nie spowodują zwarcia i np. samozapłonu, to nie mają wpływu na gwarancję reszty podzespołów (pomijam fakt, że jak ktoś to zamontowałby tak, żeby zrobić samozapłon, to byłby niezłym "fachurą" - chyba z pominięciem bepieczników).

Jak by instalowanie czegokolwiek miało wpływ na gwanację, to musiałbyś powstrzymać się od instalacji, np. czujników parkowania, innego audio, a w sumie to nawet do gniazda zapalniczki nie mógłbyś podłączyć ładowarki od telefonu nieautoryzowanej przez producenta.

 

Ja zainstalowałem sobie zestaw głośnomówiący, wpiąłem go w instalację radia i nikomu nie przyszło do głowy mówić, że to może spowodować utratę gwarancji.

Instaluj i się nie przejmuj.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...