Jump to content

Subaru Impreza GD 2.0 125KM - problemy z obrotami silnika

Adam Zawadzki
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem Imprezy z 2001 roku od maja 2015. Ogólnie jestem zadowolony z auta.

Mianowicie jakoś ok. tydzień temu zauważyłem niecodzienne obroty na biegu jałowym - zbyt niskie oraz wyczuwalną nierówną pracę silnika. Po 2/3 dniach zaświeciła się kontrolka CHECK ENGINE oraz obroty z zbyt niskich zrobiły się zbyt wysokie - 2500/3000 obr/min.

Podczas jazdy po puszczeniu pedału gazu samochód sam przyspiesza, a gdy wrzucę "luz" obroty skaczą od dolnego zakresu do 3 tys i wyżej.

Proszę forumowiczy o pomoc, ponieważ nie wiem za co się zabrać a chciałbym naprawić Impreze.

PS: Drugim problemem w moim Subaru jest korozja. Niestety występuje ona na tylnych nadkolach. Nie ma do tego modelu nigdzie reperaturek :/ Macie jakieś propozycje jak zabezpieczyć korodujące miejsca, abym przejeździł zimę bez postępującego uszczerbku na tych nadkolach. Ewentualnie skuteczne rozwiązanie problemu ??

Pozdrawiam.  :)

nie wiem za co się zabrać a chciałbym naprawić Impreze.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Skoro nie wiesz, to daj to naprawić komuś, kto wie.

CHECK się świeci/świecił, diagnostyka niewykonana, jak Ty chcesz się brać za naprawę?

Podepnij pod komputer i doiesz się jakie kody błędów zarejestrowało ECU, i już coś się wyjaśni. Przyczyn może być kilka a podłączenie pod kompa naprowadzi na odpowiedni trop ;) . Witamy na Forum.

PS: Drugim problemem w moim Subaru jest korozja. Niestety występuje ona na tylnych nadkolach. Nie ma do tego modelu nigdzie reperaturek :/ Macie jakieś propozycje jak zabezpieczyć korodujące miejsca, abym przejeździł zimę bez postępującego uszczerbku na tych nadkolach. Ewentualnie skuteczne rozwiązanie problemu ??

Pozdrawiam.  :)

Jedynym sensownym wyjściem z tego problemu jest profesjonalne zabezpieczenie przez naprawę blacharska, jesli chcesz jeszcze miec co ratować nie zwlekaj. Robiąc po kosztach watpliwe zebys uniknął uszczerbku.