Skocz do zawartości

Forester 2.0XT MY 03 - szarpanie przy przyspieszaniu.


Markuss777

Rekomendowane odpowiedzi

Pisał, że gazował w Koszalinie. Mamy tu na szczęście człowieka, który niejedno Subaru gazował, także problem tkwi raczej gdzie indziej, tym bardziej, że problem pojawiał się na benzynie zanim założono instalację gazową.

Dokładnie....

Podłączyłem na szybko ( dosłownie na szybko bo nie miałem czasu ) komputer u kolegi i wyszło na I sondzie lambda napięcie powyżej 3 V, oraz temperatura powietrza 45 stopni, bez odłączania przepływki. Nie są to normalne wartości. Może sonda do wymiany?, a może czyszczenie przepływki nie pomogło i trzeba nowA? Może ktoś z Was orientuje się co do tych wartości? Wiem jakie być powinny ale chodzi mi to czy miał ktoś z Was takie wartości i czy szarpało autkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat rozwiązany. Panie i Panowie, winowajcą szarpania była......... sonda lambda. Na przyszłość...najpierw lepiej podłączyć kompa, a nie wymieniać pół auta i czytać internety :D . W lexie miałem kiedyś dwie popsute sondy i auto jeździło normalnie ale nie było uturbione. Może autka turbo tak reagują po prostu?

 

Mam nadzieję, że mój przypadek i jego rozwiązanie będą pomocne dla kogoś z podobnym problemem.

 

Pozdrawiam

 

Marek

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...