Skocz do zawartości

Wezwanie na sprawdzeni wiązki elektrycznej przy kolumnie kierownicy


jaskier

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem tel. z prośbą o stawienie sie w serwisie z powodu jak w tytule - ktoś też dostał? ktoś coś wie o co biega? ponoć z powodu ryzyka przetarcia

Jest dokladnie tak jak piszesz.

Wiazka przewodow do przelacznika wielofunkcyjnego pod kierownica jest poprowadzona w obudowie kolumny kierowniczej w bezposrednim sasiedztwie metalowych elementow, co w przypadku jej przetarcia powodowaloby zwarcia w ukladzie elektroniki sterujacej.

 

W ramach akcji serwisowej zostana dolozone dodatkowe elementy izolujace. Planowany naklad czasu - ok. 30 minut.

Akcja dotyczy zarowno XV jak i Imprezy (MY 2012 i MY 2013) oraz Forestera MY 2013.

 

Zrodlo: http://www.kfz-betrieb.vogel.de/service/articles/503947/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę temat, ponieważ dla mojego XV - 08.2013 dostałem wezwanie na powyższą akcję serwisową. Skontaktowałem się z serwisem, ale odpowiedzieli mi, że zadzwonią do mnie, jak dostaną części zamienne. 

W piśmie zawarta jest informacja, że uszkodzenie wiązki kabli może doprowadzić do dysfunkcji wycieraczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat, ponieważ dla mojego XV - 08.2013 dostałem wezwanie na powyższą akcję serwisową.

Rowniez dzisiaj otrzymalem pismo od Importera, ale mnie nie "wzywaja" tylko prosza o kontakt z Serwisem... ;)

 

W piśmie zawarta jest informacja, że uszkodzenie wiązki kabli może doprowadzić do dysfunkcji wycieraczek.

W moim wspominaja dodatkowo o mozliwej dysfunkcji reflektorow lub tez sygnalu dzwiekowego, oraz mozliwosci zgasniecia silnika, w zaleznosci od tego, ktory bezpiecznik zareaguje na ewentualne zwarcie.

 

Skontaktowałem się z serwisem, ale odpowiedzieli mi, że zadzwonią do mnie, jak dostaną części zamienne. 

Jakie czesci zamienne? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście w serwisie. Powiedziano mi Ersatzteile - czyli części zamienne, więc czekam, ponieważ nic więcej nie udało mi się dowiedzieć.

Pismo, które dostałem zawiera tylko te dane, o których wspomniałem.

Jak taka akcja będzie realizowana, to już niech się Subaru martwi, albo nowy właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ubiegly piatek bylem w "moim" warsztacie w sprawie akcji serwisowej.

Po wstukaniu VINu mojego XV w komputer serwisowy, w masce ukazal sie numer katalogowy "czesci zamiennej" niezbednej do przeprowadzenia tej operacji wraz z cena... 0,01 EUR, bez zartow  1 Cent.

 

Tyle kosztuje kawalek gumy piankowej, ktora zostaje wklejona w dolna oslone kolumny kierowniczej.

Dzisiaj zadzwonilem do serwisu z zapytaniem czy moja guma juz "przyleciala z Japonii" i czy moge do nich podjechac za ok. 2 godziny celem jej montazu.

Uzyskalem dwie pozytywne odpowiedzi wiec podjechalem...

 

Po demontazu oslony sprawdzono stan wiazek elektrycznych i nie stwierdzono zadnych nieprawidlowosci.

 

post-15099-0-82691200-1466792379_thumb.jpg

 

Niestety, poniewaz akurat poproszono mnie z "papierami" do biura, nie zobaczylem tej kosztownej "czesci zamiennej",

ktora w tym czasie mechanik wkleil w oslone.

 

Cala wizyta w serwisie zajela mi ponizej pietnastu minut, przy czym najwiecej czasu spedzilem w biurze, gdzie ciagle telefony przerywaly nam procedure zalatwienia papierow.

 

Mechanik potrzebowal na cala operacje nie wiecej niz dziesiec minut, z czego niemal polowe spedzil w magazynie.

 

Caly rachunek jaki podpisalem (rozliczenie kosztow miedzy Warsztatem i Importerem) opiewal na 20,xx EUR,

tych pare centow po przecinku nawet nie zapamietalem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...