Skocz do zawartości

Wspomaganie hamulców


dawidov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio ściągnąłem przewód podciśnienia do serva hamulcowego w celu sprawdzenia jego szczelności. Wszystko było ok tylko zauważyłem ze ma on w środku coś w rodzaju zaworka zwrotnego. Czy tak powinno być czy ktoś sobie takie coś założył? Pytanie w jakim celu? Moje autko to Impreza GT 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij waż zaciągnij powietrze jedna stronę ma przejść w druga nie bo jest zaworek zwrotny na wężu jest narysowana strzałka z napisem engine ta strona do silnika,a sposób na sprawdzenie serwa to przychodzisz rano do samochodu naciskasz hamulec i zapalasz silnik jak pedał trochę wpadnie i zrobi się normalny to serwo działa warunek wężyk z zaworkiem musi być sprawny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zaworek spełnia dwie funkcje taka jak mówi AMI ale tez taka ze jak jedziesz autem na nad cisnieniu czyli jak turbina pompuje to sie przymyka i masz cały czas podcisnienie w serwie które powoduje jego prawidłowa prace kiedy puszczasz noge z gazu wtedy jest podcisnienie w kolektorze ssacym i zaworek sie otwieraj napełniajac serwo podcisnieniem zpowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wężyk założony był tak ze zaworek był otwarty w kierunku kolektora. Czyli tak jakbym dmuchnal w niego z kierunku serwa do kolektora to się otworzy. Oznaczeń na nim nie ma bo widać ze nie jest oryginalny. Dobrze czy odwrotnie ma być założony?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...