Skocz do zawartości

Dlaczego Mirror Link nie dziala? [rozwiązany]


miras

Rekomendowane odpowiedzi

Producentom aut oferujących swoje systemy multimedia + navi system taki jak MirroLink czy nadchodzące systemy Appla czy Googla są wyjątkowo nie na rękę

 

 

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ale jednak do organizacji przystępują. Znak czasu. Nie ma innej drogi. Tego typu systemy stają się codziennością. Od tego nawet Subaru nie ucieknie.

 

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wcześniej czy później będą zmuszeni to wprowadzić

Tylko komu wtedy będzie potrzebna droga navi fabryczna ;)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Navi nie będzie potrzebna ale z całą pewnością w szufladach mają nowe systemy, które jeszcze nam się nie śniły a za które chętnie zapłacić ☺

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wcześniej czy później będą zmuszeni to wprowadzić

Tylko komu wtedy będzie potrzebna droga navi fabryczna ;)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Przy porównywalnej jakość aktualizacji map i funkcjonalności znajdą się chętni i na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast fabryczej navi zawsze mozna  na szybke przykleic jakiegos tomtoma ,przyssawke na tablet / smartfona itp. W moich poprzednich autach tak smigałem ale strasznie mnie irytowały wiszące kable.Raz nawet zgniotłem ekran w takiej navi po schowaniu jej do schowka pod fotelem. Z kolei navi w smartofach potrafiła gubic sygnał gps. Dlatego sprawiłem sobie stacje multimedialna z wbudowana navi. Ma to niestety jedna poważna wade: jest latwym kaskiem dla amatora cudzej własności.

 

 

Oczywiście wcześniej czy później będą zmuszeni to wprowadzić Tylko komu wtedy będzie potrzebna droga navi fabryczna

Fabryczna navi ma ta zalete ze nie można jej ukrasc. Jezeli miałaby dokładne mapy z mozliwoscia corocznej aktualizacji to każdy dużo jezdzący "wygodny" użytkownik wybierze samochód z wbudowana navi niz "pałowanie sie"  z  mirrorlinkiem. Apropo telefonów sony- W Z3 compact po podłaczeniu mirror link ze stacja multimedialna kenwood'a i uruchomieniu google maps telefon sie zawiesza :facepalm:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast fabryczej navi zawsze mozna  na szybke przykleic jakiegos tomtoma ,przyssawke na tablet / smartfona itp. W moich poprzednich autach tak smigałem ale strasznie mnie irytowały wiszące kable.Raz nawet zgniotłem ekran w takiej navi po schowaniu jej do schowka pod fotelem. Z kolei navi w smartofach potrafiła gubic sygnał gps. Dlatego sprawiłem sobie stacje multimedialna z wbudowana navi. Ma to niestety jedna poważna wade: jest latwym kaskiem dla amatora cudzej własności.

 

 

Oczywiście wcześniej czy później będą zmuszeni to wprowadzić Tylko komu wtedy będzie potrzebna droga navi fabryczna

Fabryczna navi ma ta zalete ze nie można jej ukrasc. Jezeli miałaby dokładne mapy z mozliwoscia corocznej aktualizacji to każdy dużo jezdzący "wygodny" użytkownik wybierze samochód z wbudowana navi niz "pałowanie sie"  z  mirrorlinkiem. Apropo telefonów sony- W Z3 compact po podłaczeniu mirror link ze stacja multimedialna kenwood'a i uruchomieniu google maps telefon sie zawiesza :facepalm:

 

Niestety ukraść się da, taka plaga dotyczyła np. nawigacji BMW. Dla mnie nawigacja fabryczna ma kilka zalet główne brak plątających się kabelków, praca bez sygnału GPS (w ograniczonym zakresie). Zaawansowane nawigacje moją traffic online oraz aktualizacje, nie ma problemu ze zdalnym np. z komputera wprowadzeniem celu podróży (np. navi BMW). Szkoda, że  z mirrorlink nie działa bo podobna funkcjonalność byłaby o wiele tańsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraźcie sobie, że tak jak dzisiaj smartfon łączy się bezprzewodowo po BT z samochodem tak w przyszłości 

połączy się samochodowym zestawem audio wyposażonym w odpowiedni wyświetlacz na który będzie "międzymordziem" pomiędzy użytkownikiem a telefonem natomiast aplikacje jak i działanie systemu smartfona będą zoptymalizowane pod kątem łatwości obsługi w trakcie jazdy 

 

 

 

Fabryczna navi ma ta zalete ze nie można jej ukrasc.
 

 

tak, powiedzmy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraźcie sobie, że tak jak dzisiaj smartfon łączy się bezprzewodowo po BT z samochodem tak w przyszłości 

połączy się samochodowym zestawem audio wyposażonym w odpowiedni wyświetlacz na który będzie "międzymordziem" pomiędzy użytkownikiem a telefonem natomiast aplikacje jak i działanie systemu smartfona będą zoptymalizowane pod kątem łatwości obsługi w trakcie jazdy 

 

 

 

O ile da się wypracować dobry standard komunikacji, z BT też nie do końca się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla posiadaczy telefonów sony (Z1-Z5) z najnowszym softem - jest problem z mirror linkiem . U mnie  po ostatnim update  ( zly na siebie jestem ze go zrobilem)telefon  tez przestal wspolpracowac z stacja kenwooda. :facepalm:

https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3/Z3-Lollipop-update-breaks-Mirrorlink/td-p/957793/page/2

Byc moze problem nie lezy w stacji subaru tylko w nowym androidzie.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kontaktowałam się z konsorcium odpowiedzialnym za rozwój technologii MirrorLink z USA na temat problemów z jakimi borykają się użytkownicy Subaru i telefonów powyżej Samsunga S4.

Oto ich odpowiedź:

 


Hello,

 

Thank you for your email. For the current MirrorLink® Certified Product Listing please visit https://cert.mirrorlink.com/ProductListing/

 

Please understand that the Car Connectivity Consortium cannot provide support services for specific products.  The Consortium creates and develops the MirrorLink® specifications that manufacturers use to create products.  However, once those products are sold on the commercial market, it is the responsibility of the manufacturers to provide the necessary technical support to consumers. The CCC does not have the ability to provide these services to consumers.

 

 

Best regards,

CCC Administration

 

Czyli to nasze Subaru powinno rozwiązać ten problem i zaktualizować sprzedawane systemy multimedialne by obsługiwały aktualnie będące w ofercie telefony.

Edytowane przez Francisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie :)

 

Problem z "MirrorLink" wynikał z wersji oprogramowania jaka była zawarta w systemie stacji multimedialnej montowanej fabrycznie w Subaru. MirrorLink który był tam zainstalowany posiadał wersję v1.0. Wersja ta działała zaledwie z kilkoma starymi urządzeniami i w nie do końca poprawny sposób. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy oficjalną update oprogramowania stacji multimedialnych montowanych w naszych samochodach. Nowe oprogramowanie po za poprawkami błędów wprowadza też MirrorLink w wersji v1.1

 

Oprogramowanie do aktualizacji dostępne jest w wszystkich ASO

 

Piszę dopiero teraz, ponieważ chcieliśmy porządnie sprawdzić i zweryfikować poprawność działania z kilkoma modelami telefonów. Wszystko działa jak należy. Poniżej zamieszczam link do filmu ukazującego sposób podłączenia smartphona do stacji multimedialnej i uruchomienie MirrorLink z aplikacją do nawigacji "Sygic"

 

https://youtu.be/oULmuDjWqj0

 

Poniżej natomiast link do strony z certyfikowanymi smartphonami i aplikacjami przez twórcę MirrorLink

 

http://www.mirrorlink.com/phones

 

http://www.mirrorlink.com/apps

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez fido2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę dopiero teraz, ponieważ chcieliśmy porządnie sprawdzić i zweryfikować poprawność działania z kilkoma modelami telefonów. 

 

Testy były tylko na telefonach z oficjalnej listy (http://www.mirrorlink.com/phones) czy także z innymi, jeśli tak to z jakimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)

Poniżej natomiast link do strony z certyfikowanymi smartphonami i aplikacjami przez twórcę MirrorLink

 

http://www.mirrorlink.com/phones

 

http://www.mirrorlink.com/apps

Pozdrawiam.

Sony Xperia Z5 nie jest obsługiwany?

 

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

Poniżej natomiast link do strony z certyfikowanymi smartphonami i aplikacjami przez twórcę MirrorLink

 

http://www.mirrorlink.com/phones

 

http://www.mirrorlink.com/apps

Pozdrawiam.

Sony Xperia Z5 nie jest obsługiwany?

 

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Chyba nie ma co gdybac, tylko zaktualizować i zrobić test samemu.

Jest tyle telefonów, że chyba nie sposób to ogarnąć.

 

Czy aktualizacja rozwiązuje również problemy z gubieniem zapamietanych stacji radiowych i ogólnym wolnym działaniem systemu?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie telefon musi być certyfikowany do pracy z MirrorLink, czyli tylko te co są na liście.

Nie jest wykluczone że są również i inne telefony, których na liście nie ma ale będą funkcjonować - jednak tego nie gwarantujemy.

To są jedynie moje osobiste domysły. Jeżeli telefonu na liście nie ma, a posiada w ustawieniach gdzieś obsługę MirrorLink można samodzielnie spróbować... Tym bardziej ze to nic nie kosztuje. Aktualizacja oprogramowania jest wgrywana jako praca gwarancyjna.

Zaktualizować więc i testować. Nic nie ma do stracenia :)

 

@Dobi1972 - świetny pomysł :)

 

@kdebski - tak, problem z stacjami radiowymi został rozwiązany, w moim Foresterze ustąpił całkowicie.

Edytowane przez fido2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem takiego oto maila od pracownika Subaru:

 

Dzień dobry.

 

Panie Piotrze, możemy i zapraszamy Pana do serwisu, który otrzymał właśnie aktualizację systemu MirrorLink do wersji 1.1.

 

System MirrorLink to przyszłość, którą muszą na szerszą skalę wesprzeć producenci sprzętu (smartfonów). Wtedy też ilość współpracującego oprogramowania będzie większa... z korzyścią dla nas wszystkich. Jestem, zatem bardzo ciekaw Pana odczuć z pierwszych prób, które jak zakładam, po aktualizacji zakończą się sukcesem.

 

Wysyłam kopie tej wiadomości do dealera, u którego zakupił Pan pojazd z prośbą o kontakt i ustalenie dogodnego dla Pana terminu aktualizacji oprogramowania.

 

Dzwoniłem już do dealera i w tym tygodniu będę umówiony na aktualizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem takiego oto maila od pracownika Subaru:

 

Dzień dobry.

 

Panie Piotrze, możemy i zapraszamy Pana do serwisu, który otrzymał właśnie aktualizację systemu MirrorLink do wersji 1.1.

 

System MirrorLink to przyszłość, którą muszą na szerszą skalę wesprzeć producenci sprzętu (smartfonów). Wtedy też ilość współpracującego oprogramowania będzie większa... z korzyścią dla nas wszystkich. Jestem, zatem bardzo ciekaw Pana odczuć z pierwszych prób, które jak zakładam, po aktualizacji zakończą się sukcesem.

 

Wysyłam kopie tej wiadomości do dealera, u którego zakupił Pan pojazd z prośbą o kontakt i ustalenie dogodnego dla Pana terminu aktualizacji oprogramowania.

 

Dzwoniłem już do dealera i w tym tygodniu będę umówiony na aktualizację :)

 W Technotopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...