Skocz do zawartości

Dlaczego Mirror Link nie dziala? [rozwiązany]


miras

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego zaraz naciąganie klientów, jeśli jest w ofercie i posiada określoną specyfikację ,a nie działa to skontaktuj się ze swoim ASO w celu rozwiązania problemu, lub poczekaj tutaj na odpowiedź. Opisz dokładniej swój problem, a nie tylko "jest ,a nie działa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po podłączeniu smartfona  Samsung Galaxy A5 do stacji multimedialnej Forester FX MY`15 aplikacja Mirror Link nie działa? Czy jest to naciąganie klientow Subaru na cos co nie działa?

 

W jaki sposób podłączasz? Przez kabel czy próbujesz przez "blutufa" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz naciąganie klientów, jeśli jest w ofercie i posiada określoną specyfikację ,a nie działa to skontaktuj się ze swoim ASO w celu rozwiązania problemu, lub poczekaj tutaj na odpowiedź. Opisz dokładniej swój problem, a nie tylko "jest ,a nie działa".

No nie działa, to fakt. ASO aktualizuje soft, jednak bez efektów w tej kwestii. Nic więcej zrobić nie może.

 

To ja podczepie się i dopytam.

 

Jakie warunki muszą być spełnione, żeby mirrorlink zadziałał?

 

Telefon standard spełnia, podłączenie przez USB.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kdebski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba z wersjami Mirrorlinka. W Subaru jest 1.0 a telefon ma wersje 1.1. W większości aut to funkcjonuje tylko nie w Subaru.

 

 

 

Pozdrawiam dział techniczny Subaru :angry:

Proponuję dać szansę odpowiedzi DT.

Edytowane przez kdebski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówi miras. Od androida kitkat mirrorlink w telefonach jest 1.1. Czyli z androidem do 4.3 powinno działać. Od 4.4 nie, mam ten sam problem a aso rozkłada ręce i liczy że z nowym rokiem oraz wersją my16 da aktualizacje. Masakra, sam liczyłem na tą funkcję, nawet z tego powodu miałem wziąć outbacka w wersji podstawowej bez navi.

 

Wysłane z mojego D5803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niecalego tygodnia cieszę się nowym Forkiem 2.0 XT MY15.

Drażni mnie niestety niedziłający MirrorLink więc z niecierpliwością czekam na poprawki.

Jest gdzieś może lista kompatybilnych do MirrorLinka urządzeń, a może istnieją jakieś inne apki które działają podobnie i dałoby się z nich korzystać?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niecalego tygodnia cieszę się nowym Forkiem 2.0 XT MY15.

Drażni mnie niestety niedziłający MirrorLink więc z niecierpliwością czekam na poprawki.

Jest gdzieś może lista kompatybilnych do MirrorLinka urządzeń, a może istnieją jakieś inne apki które działają podobnie i dałoby się z nich korzystać?

Pozostaję Ci cieszyć się napędem a nie mirrorlink To tak na pocieszenie.

 

Aktualizacja w tej kwestii niestety nic nie zmienia. U mnie ostatnio była jakieś 2 tygodnie temu. Mirrorlink nie działa, stacje radiowe co jakiś czas kasują się po odpaleniu silnika.

 

Parę miesięcy temu w ASO widziałem listę kompatybilnych telefonów. Jednak chyba kłopot tkwi nie w samej słuchawce a w wersji oprogramowania. O ile dobrze pamiętam na liście jako jeden z najnowszych aparatów wymieniony był SGS4 z Androidem w wersji 4.1.

Może coś źle zapamiętałem....

Może DT nas uświadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drąz

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Sorry - wysłało się za wcześnie. Chciałem napisać, żeby drązyc temat dalej. Czytałem fora zagraniczne - dyskutują o tym od stycznia, a Subaru obiecuje aktualizację oprogramowania. Miała być w lipcu... Może nie chcą konkurencji dla swojej nawigacji.

Piszę pierwszy raz - od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego Forestera. Dlatego też witam wszystkich i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego elitarnego grona.

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co reklamować. Mojego telefonu z Androidem 5 nie ma na liście. ...

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

A w instrukcji jest jakiś spis obsługiwanych telefonów czy wersji oprogramowania?

Poza tym u mnie co jakiś czas kasuja się stacje radiowe po odpaleniu silnika, mimo aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego ? instrukcji ?

hmmm..... ciekawe jak mają to zrobić... drukować i wysyłać aktualizacje instrukcji do każdego użytkownika powiedzmy co tydzień ?

"Zabawki multimedialne" mają swoje plusy i minusy. Jeżeli komuś to nie odpowiada zawsze może wyjąć i położyć na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego ? instrukcji ?

hmmm..... ciekawe jak mają to zrobić... drukować i wysyłać aktualizacje instrukcji do każdego użytkownika powiedzmy co tydzień ?

"Zabawki multimedialne" mają swoje plusy i minusy. Jeżeli komuś to nie odpowiada zawsze może wyjąć i położyć na półce.

Tak, instrukcji... Chyba jednak łatwiej zrobić aktualizacje oprogramowania urządzenia. Nie wyje Ci się?

Producent decydując się na udostępnienie takiej funkcjonalności powinien liczyć się z koniecznością wydawania aktualizacji.

 

Zabawki multimedialne jeśli są, to powinny działać. A odłożyć na półkę nie mogłem, radio było w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent decydując się na udostępnienie takiej funkcjonalności powinien liczyć się z koniecznością wydawania aktualizacji.

 

który producent Subaru czy np. Sony, Nokia czy Samsung ?

Robi się akademicka dyskusja, która nie prowadzi do konsensusu.

Zmiany technologiczne w tej dziedzinie są tak częste, że żaden producent tego typu stacji nie jest w stanie za nimi nadążyć. Być może ta z Subaru jest z tych gorszych ale działa z niektórymi telefonami a oczekiwanie, że będzie działać ze wszystkimi dostępnymi na rynku jest niestety utopią.

 

 

 

Chyba jednak łatwiej zrobić aktualizacje oprogramowania urządzenia. Nie wyje Ci się?

 

gdyby to było takie proste ... Są producenci smarkofonów, którzy blokują dostęp do niektórych "źródeł" systemów ponieważ wydali na ich przygotowanie miliony dolarów. Producent "stacji" nie ma dostępu do "źródeł", nie może przygotować aktualizacji i po sprawie......

 

Spójrz na to z drugiej strony.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Adam12" post="2340098" timestamp="1446198639"

 

Spójrz na to z drugiej strony.

 

Generalnie masz rację jednak nie jeśli chodzi o mirrorlink, ponieważ tu mamy do czynienia z organizacją zrzeszająca producentów softu i sprzętu właśnie po to, żeby był standard i żeby wszystko działało. Przynajmniej teoretycznie.

 

Właśnie sprawdziłem, Subaru też należy do tej organizacji obok innych marek z Japonii, Europy i USA.

Edytowane przez kdebski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Adam12" post="2340098" timestamp="1446198639"

 

Spójrz na to z drugiej strony.

 

Generalnie masz rację jednak nie jeśli chodzi o mirrorlink, ponieważ tu mamy do czynienia z organizacją zrzeszająca producentów softu i sprzętu właśnie po to, żeby był standard i żeby wszystko działało. Przynajmniej teoretycznie.

 

Mnie się wydaje, że problemem jest słabość organizacji konsumenckich. Podobna sytuacja jest w przypadku aktualizacja map do nawigacji. Nie można zmusić producenta do zapewnienia użyteczności oferowanych produktów przez odpowiedni (długi) okres czasu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...