Skocz do zawartości

Ukrycie przewodów wideorejestrator w Foresterze MY11


archibaru

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zamontować videorejestrator w MY11 z poniższymi założeniami:

1. Po zgaszeniu silnika zasilanie ma być odcinane.

2. Nie może być widać kabli, a pewnie będzie zamontowany blisko podsufitki.

 

Gdzie radzicie się podpiąć?

Ją podłączyłem się do zasilania szyberdachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najprościej jak się dało ( kabel od rejestratora ):

- pętla na lusterku wewnętrznym

- pod podsufitką przy szybie

- po słupku kierowcy

- pod kierownicą

- pod konsolą środkową

- do podłokietnika, tam jest gniazdo zapalniczki i w nie wetknięty ori zasilacz

Gniazdo jest zasilone tylko przy przekręceniu kluczyka, całość operacji w 100% odwracalna, bez otworów, lutowania etc :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie szyberdachu fajny pomysł, zasilanie w podłokietniku najprostszy tyle że, ja tam mam najczęściej podłączonego iphona z nawigacją... A czy ktoś z Was próbował podpiąć się pod kamere cofania przy rejestratorach, które mają wejście na 2 kamerę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiąłem rejestrator pod zasilanie w skrzynce bezpieczników - kupiłem gniazdo na wtyczkę samochodową i podłączyłem to + po zapłonie. Nie podłączasz pod szyberdach ani pod zapalniczkę. Ten pomysł z szyberdachem jest niezły, ja miałem długi kabel, stąd decyzja o skrzynce bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię kabli po wnętrzu @pmlody a pętla i słupek niestety są miejscami na zewnątrz...

eee... i tak nie unikniesz prowadzenia kabla do kamerki od podsufitki, a petla jest po to zeby sie dalo korzystac z kamery nawet jak jest nie rpzyczepiona do szyby, np w celu okazania policji materiału.

To jedyny kawałek który jest na wierzchu, reszta jest schowana pod podsufitką, słupkiem i plastikami konsoli. Wiec to co widac to odcinek od podsufitki na srodku szyby do lusterka na ktorym jest petla, a kamera i tak siedzi za lusterkiem.

Jak znajde chwile to zrobie fotki pogladowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zrobię trochę odkop tematu, bo akurat montuje kamerkę.

Doprowadziłem przewody zasilacza kamery do skrzynki bezpieczników (przy kolanie kierowcy) i nie bardzo wiem do czego się podpiąć, żeby mieć 12v po zapłonie. Macie jakiś pomysł, jakieś schematy elektryki z Forka SH (2011)?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kambol napisał:

Zrobię trochę odkop tematu, bo akurat montuje kamerkę.

Doprowadziłem przewody zasilacza kamery do skrzynki bezpieczników (przy kolanie kierowcy) i nie bardzo wiem do czego się podpiąć, żeby mieć 12v po zapłonie. Macie jakiś pomysł, jakieś schematy elektryki z Forka SH (2011)?

Znajdź miernikiem lub próbnikiem - żaróweczką cokolwiek co daje napięcie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jest tego pełno, chociażby gniazda zapalniczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z tematów o Outbackach, że do obwodu oświetlenia kabiny lepiej nic nie wpinać, bo od zwiększonego obciążenia upala się jakiś element w BIU. Sterowanie szyberdachem też jest dość skomplikowane przez przekaźnik i wyłącznik przeciążeniowy. Chciałem (tak, jak mam w OBK) podpiąć się do gniazda zapalniczki, ale demontaż gniazda i konsoli środkowej w tym samochodzie przerósł moje możliwości, bo chyba trzeba by rozebrać całą deskę... :evil:

Dlatego skrzynka bezpieczników. Tylko co dalej? ;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...