Jump to content

Ukrycie przewodów wideorejestrator w Foresterze MY11

archibaru
 Share

Recommended Posts

Chciałbym zamontować videorejestrator w MY11 z poniższymi założeniami:

1. Po zgaszeniu silnika zasilanie ma być odcinane.

2. Nie może być widać kabli, a pewnie będzie zamontowany blisko podsufitki.

Gdzie radzicie się podpiąć?

Chciałbym zamontować videorejestrator w MY11 z poniższymi założeniami:

1. Po zgaszeniu silnika zasilanie ma być odcinane.

2. Nie może być widać kabli, a pewnie będzie zamontowany blisko podsufitki.

Gdzie radzicie się podpiąć?

Ją podłączyłem się do zasilania szyberdachu

Ja mam najprościej jak się dało ( kabel od rejestratora ):

- pętla na lusterku wewnętrznym

- pod podsufitką przy szybie

- po słupku kierowcy

- pod kierownicą

- pod konsolą środkową

- do podłokietnika, tam jest gniazdo zapalniczki i w nie wetknięty ori zasilacz

Gniazdo jest zasilone tylko przy przekręceniu kluczyka, całość operacji w 100% odwracalna, bez otworów, lutowania etc :)

• Upvote 1

Zasilanie szyberdachu fajny pomysł, zasilanie w podłokietniku najprostszy tyle że, ja tam mam najczęściej podłączonego iphona z nawigacją... A czy ktoś z Was próbował podpiąć się pod kamere cofania przy rejestratorach, które mają wejście na 2 kamerę?

Ja podpiąłem rejestrator pod zasilanie w skrzynce bezpieczników - kupiłem gniazdo na wtyczkę samochodową i podłączyłem to + po zapłonie. Nie podłączasz pod szyberdach ani pod zapalniczkę. Ten pomysł z szyberdachem jest niezły, ja miałem długi kabel, stąd decyzja o skrzynce bezpieczników.

Ja, co prawda w OBK, zrobiłem sobie rozgałęziacz w schowku (3 gniazda + USB), podpięty pod gniazdo zapalniczki w konsoli środkowej. Do schowka kabel od kamery przeprowadzony z okolic lusterka nad podsufitką i pod obudową słupka po stronie pasażera.

nie lubię kabli po wnętrzu @pmlody a pętla i słupek niestety są miejscami na zewnątrz...

eee... i tak nie unikniesz prowadzenia kabla do kamerki od podsufitki, a petla jest po to zeby sie dalo korzystac z kamery nawet jak jest nie rpzyczepiona do szyby, np w celu okazania policji materiału.

To jedyny kawałek który jest na wierzchu, reszta jest schowana pod podsufitką, słupkiem i plastikami konsoli. Wiec to co widac to odcinek od podsufitki na srodku szyby do lusterka na ktorym jest petla, a kamera i tak siedzi za lusterkiem.

Jak znajde chwile to zrobie fotki pogladowe.

• 1 year later...

Zrobię trochę odkop tematu, bo akurat montuje kamerkę.

Doprowadziłem przewody zasilacza kamery do skrzynki bezpieczników (przy kolanie kierowcy) i nie bardzo wiem do czego się podpiąć, żeby mieć 12v po zapłonie. Macie jakiś pomysł, jakieś schematy elektryki z Forka SH (2011)?

Edited by Kambol

11 minut temu, Kambol napisał:

Zrobię trochę odkop tematu, bo akurat montuje kamerkę.

Doprowadziłem przewody zasilacza kamery do skrzynki bezpieczników (przy kolanie kierowcy) i nie bardzo wiem do czego się podpiąć, żeby mieć 12v po zapłonie. Macie jakiś pomysł, jakieś schematy elektryki z Forka SH (2011)?

Znajdź miernikiem lub próbnikiem - żaróweczką cokolwiek co daje napięcie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jest tego pełno, chociażby gniazda zapalniczek. 

Wiem z tematów o Outbackach, że do obwodu oświetlenia kabiny lepiej nic nie wpinać, bo od zwiększonego obciążenia upala się jakiś element w BIU. Sterowanie szyberdachem też jest dość skomplikowane przez przekaźnik i wyłącznik przeciążeniowy. Chciałem (tak, jak mam w OBK) podpiąć się do gniazda zapalniczki, ale demontaż gniazda i konsoli środkowej w tym samochodzie przerósł moje możliwości, bo chyba trzeba by rozebrać całą deskę... :evil:

Dlatego skrzynka bezpieczników. Tylko co dalej? ;)

Edited by Kambol