Skocz do zawartości

Terkot z okolic silnika/skrzyni [Wideo]


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przepraszam za mało konkretny temat, ale ciężko mi to lepiej opisać. Od jakiegoś czasu auto wydaje dość irytujący dźwięk terkotania. Nie jest bardzo głośny, aczkolwiek wkurzajcy, słychać go jak auto jest na luzie, po wciśnięciu sprzęgła (nawet delikatnie, nie musi być do końca) terkot ustaje, po wrzuceniu biegu ciężko stwierdzić bo dźwięk normalnej pracy silnika to zagłusza. 

 

Nagrałem dwa filmy, tutaj ze środka słychać go dość wyraźnie, widać też że jak wciskam sprzęgło to przestaje terkotać:

https://youtu.be/JQ7fFCKeWdA

 

Tutaj pod maską jak szukałem skąd się ten dźwięk bierze, ale w sumie nie znalazłem, chociaż bardziej go słuchać z tyłu silnika z okolic skrzyni, najlepiej chyba koło 25s:

https://youtu.be/x7VDtShaoh8

 

Może to jakaś pierdoła która wpada w rezonans, ale może to coś poważniejszego, macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo.Pojawia sie jak juz sie auto nagrzeje.

 

 

U mnie mechanik stwierdził ze to lozysko w skrzyni .Mam nowe sprzęgło i ponoc gdyby to byla wina lozyska oporowego w sprzegle to byloby odwrotnie-terkotaloby na wcisnietym sprzegle .

Jeżdżę aż nie pierdyknie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam najpierw pokombinowac z lapa sprzegla, ogarniety mechanik zrobi to za pol darmo, a na 99% to jest problemem, mialem ten sam problem, tez mi kazdy znaffca mowil ze to lozysko oporowe, dzieki temu przynajmniej wiem ktorych mechanikow unikac bo naciagaja na kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem byla lapa na poprzedniej skrzyni i sprzegle.Tam się wyrabia gniazdo o które się opiera taki p"przegub"kulowy.Lape wymieniłem razem ze skrzynia i nowe sprzeglo.

Lapa to typowo ćwierka,u mnie jest takie grzechotanie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej BARDZO dziękuję za pomoc, teraz wiem już o co chodzi. Ostatnio jakoś przestało hałasowac, sprzęgło jest raczej jeszcze ok ale jak ten pisk powróci to trudno będzie trzeba wymienić bo mnie to irytuje trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...