Jump to content

Regulacja szyb GF8 -nierówno się podnosi-nie domyka

Bo_Lo
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie- od strony kierowcy podnosi sie prawie do końca równo ,pod koniec tył od strony słupka jedzie szybciej ,po czym przód próbuje dojechać ale już nie daje rady i wynikiem tego zostaje szpara przy lusterku i z tyłu u góry przy słupku.Na otwartych drzwiach gdzie uszczelka nie stawia oporu jest w stanie dojechać do końca.Na zamkniętych nie ma szans.Latem rozebrałem boczek  i sie okazało że silniczek zamiast na 4 śruby był przykręcony tylko na 2.Oczywiście okazało się że gwinty są pozrywane a w blaszy drzwi aż się porobiły fasolki.Jakoś mi się udało to poskręcać że sie domykało ale problem powrócił.Dzisiaj nagwintowałem te otwory na nowo z 6tki na 8semkę ,poskręcałem(ale nie da się mocno bo w tym silniczku jest ledwie 3 zwoje gwintu) ,poskręcałem ale nadal się nie domyka,a silnik tak napręża blachę drzwi że aż ona pracuje.Zdecydowanie coś jest nie tak bo jak zamknę szybę na 3/4 wysokości to jak ją chwycę w przedniej części to ją mogę unieść o ok 3 cm.

Niestety nic nie zdziałałem.To co podaja w instrukcji przy regulacji kąta szyby nie pomogło.

Wklejam filmiki  w czym problem.Słabo to widać ale przód szyby ewidentnie dojeżdza po chwilli jak już szyba się zamknie,a z lewej strony szyba jedzie równo na całej długości.

W dalszej części filmików widać jak cały silniczek się rusza aż wyrobiło fsolki w blaszy drzwi.Mimo że nagwintowałem te otwory w silniczku na większą śrubę to nie jest możliwe dokręcenie ich tak mocno aby całkiem unieruchomić silnik bo gwintu jest tam ze 3 zwoje i łatwo go przekręcić.Ewidentnie coś jest nie halo.Szyba jak jest lekko opuszczona to jej przednia część jakby spada i ma luz tak że ręką można ją podnieść o 2-3cm co widać na filmiku.

https://youtu.be/VE9-1LA9AHM

https://youtu.be/6Ghl7IhypzM