Skocz do zawartości

Niedokładność map w MY 2015


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na marginesie: dziwi mnie zawsze (jako tłumacza i właściciela biura tłumaczeń od 96r.), jak firmy z dużymi budżetami oszczędzają na tłumaczeniach...

Czasem kiepskie tłumaczenie ludzkie jest gorsze od tego, co robi Google Translate.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasza Navi mówi tak jak moja czyli " trzymaj sie rawej strony"? :)

 

My jeździmy zgodnie z przepisami, blisko prawej, więc nam nie mówi ;)

 

 

Na marginesie: dziwi mnie zawsze (jako tłumacza i właściciela biura tłumaczeń od 96r.), jak firmy z dużymi budżetami oszczędzają na tłumaczeniach...

Czasem kiepskie tłumaczenie ludzkie jest gorsze od tego, co robi Google Translate.

 

Jakość tłumaczeń Google Translate polepsza się z dnia na dzień, a wszystko przez to, że Google wykorzystuje do tłumaczeń modele statystyczne, które bazują na ogromnym zbiorze Google Books. Baza statystyczna dla tłumaczeń jest stale powiększana, dodawane są kolejne książki ... więc niedługo tłumacze-partacze nie będą mieli racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie: dziwi mnie zawsze (jako tłumacza i właściciela biura tłumaczeń od 96r.), jak firmy z dużymi budżetami oszczędzają na tłumaczeniach...

Czasem kiepskie tłumaczenie ludzkie jest gorsze od tego, co robi Google Translate.

 

Jakość tłumaczeń Google Translate polepsza się z dnia na dzień, a wszystko przez to, że Google wykorzystuje do tłumaczeń modele statystyczne, które bazują na ogromnym zbiorze Google Books. Baza statystyczna dla tłumaczeń jest stale powiększana, dodawane są kolejne książki ... więc niedługo tłumacze-partacze nie będą mieli racji bytu.

Nawet jeśli algorytmy będą bardziej "inteligentne" niż teraz - im dalej od języka a bliżej jakiegokolwiek slangu (zawodowego/środowiskowego etc), tym większe prawdopodobieństwo użycia statystycznie a nie sensownie dobranego wyrazu. Czyli - skucha :)

Jak robiłem całą dokumentację Peugeota 607 (chyba pierwszy samochód z szyną CAN) - jeździłem do Białego w Al. Krakowskiej na konsultacje.

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odgrzać kotleta.

 

Jakieś 2 tygodnie temu byłem na przeglądzie, gdzie jak podejrzewam (na pewno nie wiem, bo nie zapytałem) wgrali mi nowe oprogramowanie NAVI. Mapy dalej są stare te z 2013, ale system chyba zaktualizowany. Wydaje mi się, że kilka rzeczy inaczej wyświetla.

 

Tyle, że ulubione dalej zjada po jakimś czasie...

 

Ktoś ma podobne spostrzeżenia ewentualnie sukcesy na tym polu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po dłuższej przerwie znów sytuacja zmusiła mnie aby pilnie skorzystać z nawigacji w moim OBK i znowu mnie totalnie zawiodła a mówiąc precyzyjnie chciała wyprowadzić w pole. Będąc na ulicy Połczyńskiej w Warszawie wpisałem adres na ulicy Słowackiego 19 w tym samym mieście. Potwierdziłem punkt docelowy, jednak coś mnie tknęło, bo podała mi długi czas dojazdu - zweryfikowałem gdzie jest punkt docelowy i okazało się, że faktycznie na ulicy Słowackiego ale w Wesołej, czyli mniej więcej 25 km dalej niż potrzebowałem. Próbowałem jeszcze trzy razy i za każdym efekt był taki sam. Nie ma możliwości ustawienia ulicy Słowackiego w Warszawie znajdującej się w Warszawie - przynajmniej w moim egzemplarzu.

Czy możecie zweryfikować jak jest u Was?

 

Ten system, to jest jakaś totalna porażka! Żeby skorzystać z nawigacji firmowej w SUBARU OUTBACK MY15 w centrum europejskiej stolicy za każdym razem po wpisaniu punktu docelowego zobaczyć gdzie on się znajduje według firmowej mapy a następnie wyciągnąć papierowy atlas albo telefon komórkowy, żeby przekonać się czy aby na pewno jest tam gdzie powinien. Po zweryfikowaniu że jest w zupełnie innym miejscu można nawigację firmową wyłączyć i dalej jechać na czuja ewentualnie posiłkując się atlasem albo nawigacją w telefonie.

 

Koledzy z Warszawy - czy ulica Słowackiego w ostatnim czasie zmieniła nazwę albo lokalizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy z Warszawy - czy ulica Słowackiego w ostatnim czasie zmieniła nazwę albo lokalizację?

 

W Warszawie są dwie ulice Słowackiego:

1. na Żoliborzu "od zawsze" i

2. w Wesołej, która to dzielnica została kilka lat temu włączona do Warszawy i stąd wiele zdublowanych ulic w stolicy. W mojej nawigacji w OBK jak wpiszę nazwę ulicę na której mieszkam w dzielnicy Warszawa-Wesoła to wyświetla mi się też dubel w Warszawa-Ursus, więc jakby działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...