Skocz do zawartości

Zakup nowego Outback


piottrus191

Rekomendowane odpowiedzi

Z gustem jest tak ze każdy ma swój. Dla jednego OBK 2,5 bedzie mułem, którym nie da się sensowanie wyprzedzic czy przyspieszyc dla innego będzie rakietą - to samo z Insygnia- auto całkiem całkiem tylko jakies małe w srodku. Co do LPG nie masz się czego bac.  Zakłdy LPG oferują ubezpieczenie fabrycznie nowego auta np.

http://www.egp.pl/ubezpieczenie.htm

 

 

Zbyt ekskluzywny produkt, żeby go 'psuć' instalacją LPG?

nie przesadzaj, zwykły dupowóz z lepszym napędem . Fabryczne LPG oferowane jest w Czechach,  we Włoszech i pewnie gdzieś jeszcze. Dlaczego u nas nie oferują? Cóż mam wrażenie, że w PL Subaru chce uchodzić za markę prawie premium a do premium podobno nie wypada :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Orientujesz się czy pod względem instalowania gazu silnik w MY15 różni się od Twojego z MY07?
  • Dużo już przejechałeś na instalacji? Miałeś przez LPG jakieś dodatkowe problemy eksploatacyjne z autem? 

 

- to już trzeba pytać mądrzejszych ode mnie  :P - porównując oczywiście do mojego przedniego auta  (2,5 z US)

- moje poprzednie auto zrobiło coś około 200 kkm - żadnych dodatkowych problemów nie miałem 

 

 Dlaczego u nas nie oferują? Cóż mam wrażenie, że w PL Subaru chce uchodzić za markę prawie premium a do premium podobno nie wypada :)

Myślę że powód jest zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie w garażu na Powislu stał Porsche Cayenne zagazowany. A to ponoć premium

bez 2 zdań premium. Ale raczej fabrycznie to on zagazowany nie był. - ktos sobie kupił prosiaka i założył LPG. Ja do LPG nic nie mam, nie uważam żeby "wstydem" było montowanie LPG do Subaru - bo to zwykłe średniej klasy wozidła są ( zadne premium ) - zresztą sam będę  montował jak skończy się gwarancja pod warunkiem ze XV zostanie na dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego u nas nie oferują?

 

z bardzo prostego względu. Nie chcą brać odpowiedzialności gwarancyjnej za takie rzeźbienie i wcale się im nie dziwię. 


 

 

Moi ludzie w firmie jeżdżą Insygniami,

 

ja też nie narzekałem bo na służbowy czyli dla większości "darmowy" trudno narzekać.

 

 

 

Jechałem ze 3 razy i nie powiedziałabym, ze "nie da się tym jeździć". Przepaści do Outback'a nie widzę,

 

to był taki skrót myślowy. Oczywiście że się da. Maluchem nad może też jechałem i dojechałem. Nie jeden raz. :)

A tak na poważnie. Jedynie co można pochwalić to wyciszenie (stąd pewnie tak wysoka waga Insygni) oraz audio. Bardzo niepozorne (mały ekranik) plus parę pokręteł ale gra naprawdę bardzo przyzwoicie. Dwie klasy lepiej od serii w każdym Subaru i blisko H&K. Niestety prowadzenie a raczej jego brak od razu zaciera dobre wrażenie. Albo ryje przodem w zakręcie ( wystarczy lekko za szybko) albo lata po całym pasie (wystarczy przekroczyć 120km/h). No i najgorsze to klaustrofobiczne odczucie wewnątrz. Prawie jak w czołgu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego u nas nie oferują?

 

 

z bardzo prostego względu. Nie chcą brać odpowiedzialności gwarancyjnej za takie rzeźbienie i wcale się im nie dziwię. 

Moi ludzie w firmie jeżdżą Insygniami,

 

 

ja też nie narzekałem bo na służbowy czyli dla większości "darmowy" trudno narzekać.

 

Jechałem ze 3 razy i nie powiedziałabym, ze "nie da się tym jeździć". Przepaści do Outback'a nie widzę,

 

 

to był taki skrót myślowy. Oczywiście że się da. Maluchem nad może też jechałem i dojechałem. Nie jeden raz. :)

A tak na poważnie. Jedynie co można pochwalić to wyciszenie (stąd pewnie tak wysoka waga Insygni) oraz audio. Bardzo niepozorne (mały ekranik) plus parę pokręteł ale gra naprawdę bardzo przyzwoicie. Dwie klasy lepiej od serii w każdym Subaru i blisko H&K. Niestety prowadzenie a raczej jego brak od razu zaciera dobre wrażenie. Albo ryje przodem w zakręcie ( wystarczy lekko za szybko) albo lata po całym pasie (wystarczy przekroczyć 120km/h). No i najgorsze to klaustrofobiczne odczucie wewnątrz. Prawie jak w czołgu :)

Tak, co do ilości miejsca w środku to jak na tak duże auto w Insygni jest niewiele lepiej niż w podrosnietym kompakcie. Tu Outback bije o klasę Opla. Masa pewnie nie wynika tylko z wyciszenia, a na pewno powoduje, ze nawet 170konny diesel nie daje porywających osiągów. Na latanie po autostradach raczej ok. Miałem okazje pojeździć Insygnia OPC 2,8 Biturbo 325 KM. Nawet z tym silnikiem nie był to bardzo szybki wóz, a automat to była porażka, wolny i nieobliczalny. Zobaczymy co Opel pokaże w nowej Insygnii. Wersja Cross Tourer tez pewnie będzie za jakiś czas. Na dziś bezpośrednia konkurencja dla Outback'a - w zasadzie brak, bo Volvo v90CC zaczyna cennik mocno powyżej tego gdzie Subaru kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zobaczymy co Opel pokaże w nowej Insygnii. Wersja Cross Tourer tez pewnie będzie za jakiś czas.

 

Jeśli będzie miała prześwit taki jak aktualny model (13,7 cm) to trudno będzie mówić o alternatywie dla OBK. Swoją drogą trzeba mieć dużą fantazję marketingową żeby zwiększając minimalny prześwit o 1 cm nazywać samochód Cross Tourer. Legcy miało większy prześwit od tego wynalazku.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobaczymy co Opel pokaże w nowej Insygnii. Wersja Cross Tourer tez pewnie będzie za jakiś czas.

 

 

Jeśli będzie miała prześwit taki jak aktualny model (13,7 cm) to trudno będzie mówić o alternatywie dla OBK. Swoją drogą trzeba mieć dużą fantazję marketingową żeby zwiększając minimalny prześwit o 1 cm nazywać samochód Cross Tourer. Legcy miało większy prześwit od tego wynalazku.

Naprawdę obecna ma taki mały prześwit? Faktycznie, Cross jak nie wiem co, pod krawężnik najwyżej, byle nie za wysoki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę obecna ma taki mały prześwit?
 

 

Na to wychodzi. Opel milczy na ten temat na swojej stronie (ja przynajmniej nie znalazłem). W sieci jest wiele artykułów - testów gdzie redaktorzy piszą że prześwit jest podniesiony o 10 albo 20 mm nie wiadomo tylko w stosunku do jakiej wersji. Na forum opla jest wszytko ładnie rozpisane - już wiadomo z czego wynikają różnice w artykułach:

 

Country Tourer - 137mm (122mm z pełnym obciążeniem)

Sports Tourer w wersji 4x4 ma 127mm

Ośka ma 117mm

 

Żródło: http://www.opel-insignia.com.pl/viewtopic.php?f=15&t=13643

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego też bardziej skłaniam się ku OBK niż Insigni ;)

Zapytanie o LPG wysłane na ogólną skrzynkę Subaru, zobaczymy co odpiszą, bo z tego co widziałem w wątku http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/84487-gaz-lpg-a-gwarancja-sip/ rok temu nie byli zbyt przychylnie nastawieni do LPG.

 

Dzięki serdecznie za porady.

Pozostaje szukać wymarzonego egzemplarza w dobrej cenie.

 

BTW jest tu ktoś z Bydgoszczy lub okolic? Macie jakieś sprawdzone i godne polecenia warsztaty w których znają się na Subarynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto z USA na 99% jest bite, lekko, średnio, ale bite. CARFAX i VIN być może coś powiedzą. COPART?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed outbackiem 2015 miałem insignię, z lpg, i przyjemność z jazdy jest zdecydowanie po stronie opla. "tym sie nie da jeździć" to mówią ludzie którzy jechali dieslem 130 konnym albo czymś jeszcze słabszym. Ja miałem 2.8 4x4 i to jedno z fajniejszych moich aut. Rzczywiście nie jest duży w środku, ale moc, niezawodność (mimo lpg) i koszty użytkowania (dzięki lpg) są jego mocną stroną. 260 koni, niesamowicie długir przełożenia skrzyni, a przy tym elastyczność dzieki turbo, to jedno z bardziej niedocenianych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Auto z USA na 99% jest bite, lekko, średnio, ale bite. CARFAX i VIN być może coś powiedzą. COPART?

 

Nie wiem, czy bite ale opis kopiowany z innych ogłoszeń, bo o ile wiem, to w USA ISR nie montują. Temperatura barwowa świateł mijania w stosunku do pozycyjnych mówi, że raczej nie ma świateł LED. Nowy akumulator, tyle że z odwrotnymi biegunami niż fabrycznie przez co kable dziwnie ułożone i ponaciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie za darmo też samochodów nie rozdają, więc coś z nim na pewno nie było idealnie. Taka cena za roczny samochód z VAT, akcyzą, kosztami transportu musi być podejrzana - cudów nie ma (choć dziwy są  :)  ).

Może bity nie był, ale za to "porządnie wyprany" w jakiejś powodzi...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed outbackiem 2015 miałem insignię, z lpg, i przyjemność z jazdy jest zdecydowanie po stronie opla. "tym sie nie da jeździć" to mówią ludzie którzy jechali dieslem 130 konnym albo czymś jeszcze słabszym. Ja miałem 2.8 4x4 i to jedno z fajniejszych moich aut. Rzczywiście nie jest duży w środku, ale moc, niezawodność (mimo lpg) i koszty użytkowania (dzięki lpg) są jego mocną stroną. 260 koni, niesamowicie długir przełożenia skrzyni, a przy tym elastyczność dzieki turbo, to jedno z bardziej niedocenianych aut

77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy bite ale opis kopiowany z innych ogłoszeń, bo o ile wiem, to w USA ISR nie montują. Temperatura barwowa świateł mijania w stosunku do pozycyjnych mówi, że raczej nie ma świateł LED. Nowy akumulator, tyle że z odwrotnymi biegunami niż fabrycznie przez co kable dziwnie ułożone i ponaciągane.

Dziękuję za spostrzegawczość ;)

 

Też słyszałem, że ISR nie jest dostępny w US.

Jeśli auto będzie zdrowe a nie złożone z dwóch lub 'wyprane', to przy cenie 105k brutto jakoś brak tych LEDów przeboleję :D

W kwestii akumulatora nawet nie zauważyłem, że coś jest nie tak, bo nigdy wcześniej nie obcowałem z Subaru i nie mam punktu odniesienia ale jestem wdzięczny za czujność.

 

BTW jest na tym forum dział, gdzie można skonsultować z Wami - fachowcami, ogłoszenia o sprzedaży samochodu?

Nie chciałbym zaśmiecać wątka ogólnego, bo później nikomu nie będzie się chciało przedzierać przez wiele stron rzeczy, które nie do końca go interesują.

 

Udanego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...