Skocz do zawartości

Spadające obroty Legacy IV


Łukasz Szypuła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem podczas jazdy przy wrzuceniu na luz, bądź podczas zmiany biegów obroty spadają niemal do zera powodując prawie zgaśnięcie silnika, po czym wracają do normalnego poziomu. Na postoju na biegu jałowym, po dodaniu gazu nie ma problemu.  Nie dzieje się to stale, ale dość często, a nawet za często ;). Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem? Help

Edytowane przez Łukasz Szypuła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć miałem tak ostatnio po odłączeniu od  aku na kilkadziesiąt minut przewodu masowego. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i mocniejszym hamowaniu, obroty spadały bardzo nisko, jakby miał zgasnąć. Zwróć uwagę, jak jest wyskalowany obrotomierz. Tam gdzie wydaje się, że jest 0 obrotów jest 500, a każda kreska to 100 obrotów, więc tak naprawdę obroty spadają do 500 by zaraz podskoczyć do "regulaminowych" około 700.

Przejechałem chyba z 500 km nim komputer nauczył się trzymać obroty.

 

Sebastian


 

 

Masz LPG?

 

To bifuel więc lpg.

 

Sebastian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lpg, przewody nie były odpinane także komputer się raczej już dostosował, faktycznie jest tak wyskalowany obrotomierz tylko że u mnie spada tak nisko że czasami szarpnie silnikiem jakby miał zgasnąć. Pewnie trzeba będzie zacząć od silniczka krokowego, jeżeli chodzi o przepustnice to pytanie czy się w ogóle powinno ją czyścić bo już różne opinie słyszałem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zawory nie mam pojęcia ja tego nie robiłem, jestem drugim właścicielem, na pewno były przynajmniej raz regulowane bo są ślady. W tej chwili przebieg 195 tyś, pytanie czy to może być powodem fiksowania obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do tematu . Miałem podobny problem auto glupkalo na benzynę i po dłuższych poszukiwania okazało się ze kable od świec są do wymiany bo już się rozlatywaly . Ale jedną to jeszcze nie pomogło dopiero gdy dostałem się do przemytnicy to wyszło że jest bardzi brudna po wyzcyszeniu wszystko do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...