Jump to content

Ciegna Wycieraczek - Outback EJ25 2008

Mlody Technik
 Share

Recommended Posts

Witam,

Pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.

Wszedzie szukalem tematu o ciegnach przedniej wycieraczki do OBK EJ25 (2008) - nie znalazlem...

Po studiowaniu postow na podobny temat stwierdzilem ze sprobuje naprawic ciegna wycieraczek zestawem naprawczy firmy DORMAN HELP 49447. Pragne podzielic sie uwagami z posiadaczami OBK.

1// Zestaw DORMAN 49447 nie jest dedykowany do Subaru OBK;

2// Jednak niewielkie przerobki ramion ciegna pozwola na jego idealne dopasowanie;

3// Rozwiercenie starych plastykowych lacznikow (linkage) pozwoli na demontaz wypracowanego elementu;

4// Wyszlifowanie pilniczkiem (powiekszenie) gniazda pod nowe nozki/ lapki pozwoli na latwe 'wklikniecie' nowego lacznika DORMAN;

PS.

Kalkulacja kosztow jest drastyczna:

- nowe ciegna wycieraczek do tego modelu - nie wystepuja;

- nowy mechanizm przedniej wycieraczki - 1200; pln;

- zestaw naprawczy DORMAN 5.48 USD + wysylka (120 PLN);

Jesli ktos ma pomysl na inny sposob naprawy - prosze o podzielenie sie wiedza...

za około 200 zł możesz kupić cały mechanizm na allegro/OLX z europejczyka.

możesz również kupić taniej mechanizm z anglika (cięgna są te same).

generalnie sprawdź czy masz luz na cięgnach czy w innym miejscu, bo jeśli cięgna są ok, to dorman nie pomoże (wiem, bo u mnie tak było).

• 1 year later...

@konrads

Ja testowałem ale nie polecam. Te blaszki to w zasadzie tylko klips blokujący aby cięgno nie wypadło z otworów. Ma to straszne luzy. Według mnie to rozwiązanie awaryjne do ekstremalnych przypadków gdy plastikowe tuleje się rozpadły i cięgna wypadają. Nadaje się to tylko aby dojechać do warsztatu po nowy mechanizm wycieraczek :) Nie wyobrażam sobie z tym jazdy na stałe.

Dnia 7.09.2017 o 10:28, palmall napisał:

A Amazon sprawdzał? Tam jest dostępny.

Sprawdzał sprawdzał ;) tylko przy calkowitym braku wycieraczek ciężko czekac na przesylke zza oceanu ;)

Kupiłem używany mechanizm z ciegnami w lepszym stanie.

Gdyby ktoś szukał, nowy mechanizm przednich wycieraczek z silniczkiem to 1500 we Freyu w Krk :) jakby był za 600-700 zł to bym kupił nówkę :)

• 2 months later...
  • 1 month later...

Witam

To jest mój pierwszy post na forum ,pomimo że temat jest stary to proponuje go odgrzać dla tych wszystkich co borykają i będą borykać się z luzem mechanizmu wycieraczek.Ja niestety też to przerabiałem.Na początku próbowałem  sam naprawiać luzy różnymi sposobami,potem kupiłem zestaw naprawczy Dorman taki o jakich była mowa wyżej .Niestety z wszystkiego co robiłem do tej pory byłem nie do końca zadowolony .Zawsze pozostawał jakiś tam luz na prowadnicach,aż wreszcie zdecydowałem się zakupić w USA cały mechanizm o Nr Dorman 602-808 i to był strzał w dziesiątkę  .Wszystko pasowało idealnie ,było troszkę zabawy by precyzyjnie ustawić napęd silnika tak aby ramiona pracowały w swoich położeniach.Całość kosztowała wraz z przesyłką trochę ponad 400zł  wiec myślę że warto dołożyć i mieć cały nowy  mechanizm niż wykładać prawie 300 zł za używany i nie być pewny ile nam posłuży .

3 minuty temu, koziol130 napisał:

Zawsze pozostawał jakiś tam luz na prowadnicach,aż wreszcie zdecydowałem się zakupić w USA cały mechanizm o Nr Dorman 602-808 i to był strzał w dziesiątkę  .Wszystko pasowało idealnie ,było troszkę zabawy by precyzyjnie ustawić napęd silnika tak aby ramiona pracowały w swoich położeniach.Całość kosztowała wraz z przesyłką trochę ponad 400zł  wiec myślę że warto dołożyć i mieć cały nowy  mechanizm niż wykładać prawie 300 zł za używany i nie być pewny ile nam posłuży .

Używany kupiłem za 180 zł i już dwa lata śmiga bez luzów.

Edited by Slawskip