Skocz do zawartości

Ciegna Wycieraczek - Outback EJ25 2008


Mlody Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.

Wszedzie szukalem tematu o ciegnach przedniej wycieraczki do OBK EJ25 (2008) - nie znalazlem...

 

Po studiowaniu postow na podobny temat stwierdzilem ze sprobuje naprawic ciegna wycieraczek zestawem naprawczy firmy DORMAN HELP 49447. Pragne podzielic sie uwagami z posiadaczami OBK.

1// Zestaw DORMAN 49447 nie jest dedykowany do Subaru OBK;

2// Jednak niewielkie przerobki ramion ciegna pozwola na jego idealne dopasowanie;

3// Rozwiercenie starych plastykowych lacznikow (linkage) pozwoli na demontaz wypracowanego elementu;

4// Wyszlifowanie pilniczkiem (powiekszenie) gniazda pod nowe nozki/ lapki pozwoli na latwe 'wklikniecie' nowego lacznika DORMAN;

 

PS.

Kalkulacja kosztow jest drastyczna:

- nowe ciegna wycieraczek do tego modelu - nie wystepuja;

- nowy mechanizm przedniej wycieraczki - 1200; pln;

- zestaw naprawczy DORMAN 5.48 USD + wysylka (120 PLN);

 

Jesli ktos ma pomysl na inny sposob naprawy - prosze o podzielenie sie wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za około 200 zł możesz kupić cały mechanizm na allegro/OLX z europejczyka.

możesz również kupić taniej mechanizm z anglika (cięgna są te same).

generalnie sprawdź czy masz luz na cięgnach czy w innym miejscu, bo jeśli cięgna są ok, to dorman nie pomoże (wiem, bo u mnie tak było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@konrads

Ja testowałem ale nie polecam. Te blaszki to w zasadzie tylko klips blokujący aby cięgno nie wypadło z otworów. Ma to straszne luzy. Według mnie to rozwiązanie awaryjne do ekstremalnych przypadków gdy plastikowe tuleje się rozpadły i cięgna wypadają. Nadaje się to tylko aby dojechać do warsztatu po nowy mechanizm wycieraczek :) Nie wyobrażam sobie z tym jazdy na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 10:28, palmall napisał:

 

A Amazon sprawdzał? Tam jest dostępny.

Sprawdzał sprawdzał ;) tylko przy calkowitym braku wycieraczek ciężko czekac na przesylke zza oceanu ;)

 

 

Kupiłem używany mechanizm z ciegnami w lepszym stanie.

 

Gdyby ktoś szukał, nowy mechanizm przednich wycieraczek z silniczkiem to 1500 we Freyu w Krk :) jakby był za 600-700 zł to bym kupił nówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

To jest mój pierwszy post na forum ,pomimo że temat jest stary to proponuje go odgrzać dla tych wszystkich co borykają i będą borykać się z luzem mechanizmu wycieraczek.Ja niestety też to przerabiałem.Na początku próbowałem  sam naprawiać luzy różnymi sposobami,potem kupiłem zestaw naprawczy Dorman taki o jakich była mowa wyżej .Niestety z wszystkiego co robiłem do tej pory byłem nie do końca zadowolony .Zawsze pozostawał jakiś tam luz na prowadnicach,aż wreszcie zdecydowałem się zakupić w USA cały mechanizm o Nr Dorman 602-808 i to był strzał w dziesiątkę  .Wszystko pasowało idealnie ,było troszkę zabawy by precyzyjnie ustawić napęd silnika tak aby ramiona pracowały w swoich położeniach.Całość kosztowała wraz z przesyłką trochę ponad 400zł  wiec myślę że warto dołożyć i mieć cały nowy  mechanizm niż wykładać prawie 300 zł za używany i nie być pewny ile nam posłuży .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koziol130 napisał:

Zawsze pozostawał jakiś tam luz na prowadnicach,aż wreszcie zdecydowałem się zakupić w USA cały mechanizm o Nr Dorman 602-808 i to był strzał w dziesiątkę  .Wszystko pasowało idealnie ,było troszkę zabawy by precyzyjnie ustawić napęd silnika tak aby ramiona pracowały w swoich położeniach.Całość kosztowała wraz z przesyłką trochę ponad 400zł  wiec myślę że warto dołożyć i mieć cały nowy  mechanizm niż wykładać prawie 300 zł za używany i nie być pewny ile nam posłuży .

 

Używany kupiłem za 180 zł i już dwa lata śmiga bez luzów.

Edytowane przez Slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...