Jump to content

Dziwny odgłos przy przyspieszaniu


subcharles
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

W trakcie energicznego ryszania (już po całkowitym puszczeniu pedału sprzęgła) lub trochę bardziej energicznej zmiany biegów na wyższe i dodaniu większej ilości gazu, również po całkowitym już puszczeniu sprzęgła, pojawia się w moim Forku SG 2.5 xt MT dziwny ogłos - jakby delikatne "gumowe", niskotonowe popiskiwanie. Po chwili ustaje. Moje ucho lokalizuje ten dźwięk jako dochodzący gdzieś z przodu lub środkowej części auta.

Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć co się dzieje / zaczyna się dziać ? Coś z przeniesieniem napędu ? Groźne to i lepiej zadziałać za wczasu, czy można jeszcze troche pojeździć, aż objawy staną się bardziej uciążliwe niż tylko delikatnie słyszalny, trochę irytujący odgłos ? 

Pozdrawiam. Karol

Link to comment
Share on other sites

:lol::) Dobre. Wtedy musiałbym dopisać, że na śniegu odgłosu pisku nie ma, ale auto nie chce ruszyć :) :)

To bym raczej zauważył :)

A już poważnie, to odgłos jest słyszalny niezależnie od stanu nawierzchni nawierzchni i wydobywa się nawet po wrzuceniu IV i V biegu. Wtedy mój Forek, choć żwawy, raczej już przyczepności nie zrywa ;-) .

Edited by subcharles
Link to comment
Share on other sites

Chyba nie wchodzisz w tym czasie w zakręt :D


 

 

delikatne "gumowe", niskotonowe popiskiwanie

 

 

:book:

 

Swoją drogą to aby opisać problem dźwiękowy na forum trzeba się nieźle nagimnastykować i być "Onomatopejowkim" mistrzem epitetu :D

Edited by arnoldpe
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No tak ... Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości na temat poziomu mojej inteligencji wyjaśniam, że w czasie, kiedy słyszę owe piski w zakręt nie wchodzę  :) :) Żadnej dziewczyny też nie wiozę :) :) Kota ani myszy również w samochodzie nie ma ... 

Link to comment
Share on other sites

U mnie tez taki dźwięk .Tyle ze podczas powolnej jazdy.Na sprzegle ,na luzie,na biegu-nie ma znaczenia.Hmmm,ostatnio podczas szybkiej jazdy zaczely się wibracje w tylnej/srodkowej części auta.Czyzby podpora walu?

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam dziwne popiskiwanie, może nie gumowe, a bardziej metaliczne. Najczęściej wtedy jak wrzucę drugi bieg i puszczę gaz, czasem na 3 biegu. Nigdy na innych biegach i nigdy jak dodaję gazu. 

Link to comment
Share on other sites

A umnie o dziwo też popiskuje gdzieś ze środkowej części samochodu - statystyka podpowiada TTTM;)

A już temacie, u mnie objaw jest słyszalny szczególnie przy ruszaniu, przy sprzęgle na poślizgu lub już zapiętym. Odgłos jest dźwięcznym metalicznym piszczeniem przy ruszaniu (obstawiałem wstępnie charakterystyczne brzędzenie osłony kolektora gdyby nie to, że niedawno była zespawana), w trakcie jazdy zamienia się w świerszczenie.

Dzisiaj Forek u doktora z P0410 i czkaniem mocy (okazało się, że to zacinający się Waste Gate), więc zgłosiłem tą kakofonię przeszkadzajek. Ale jak na złość pacjent u drzwi doktora był cicho.

Wstępne podejrzenie, połączone z obserwacją ciężej niż typowo w Forku działającego pedału sprzęgła, że to któreś z dwóch łożysk przy sprzęgle: dociskowe lub dodatkowe małe lubiące się zapiec i obracać wtedy albo na wałku, albo w gnieździe. Co powodować może właśnie te piszczące dźwięki.

No ale jeżeli u doktora nie zacznie hałasować, to rozbiórkę sprzęgła planuję dopiero na kolejną, oddaloną jeszcze w czasie wizytę przeglądową. Czyli prawdopodobnie będę obserwował.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...