Skocz do zawartości

przeróbka wiązki w gt98


piotr.kupczak

Rekomendowane odpowiedzi

Do wymiany czujniki na silniku i cały kolektor dolotowy bo inaczej sterowane są na nim podzespoły, m. in IACV, a ze względu na różnice konstrukcji nie do przełożenia. Do tego zmiana z cewki i modułu zapłonowego na cewkę z wbudowanym modułem. No i oczywiście cała wiązka silnika + część wiązki kabinowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESL to dodatkowy moduł z elektroniką pozwalający na zmiany seryjnych map. Możliwości ma jak standalone. Cena 370£ + strojenie. Do ogarnięcia taniej niż w Poznaniu :)

Natomiast Apexi FC jak się dobrze poszuka można kupić taniej niż ESL.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci rozwiązanie zastosowane u mnie, wszystko jest P&P, bo komputer jest oryginalny gjetekowski.

Kupiłem kompa do GT za 100zł i wysłałem go do firmy http://eculabs.com/ we francji ;)

 

Po powrocie komputer jest w pełni remapowalny i ma ciekawe bajery i cenowo fajnie wychodzi. :)

 

Jakbyś chciał więcej info, to możesz pisać PW nie zawsze jestem na bieżąco na forum :)

 

A tu jeden bajer w akcji:

Edytowane przez wojnakrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam Ci rozwiązanie zastosowane u mnie, wszystko jest P&P, bo komputer jest oryginalny gjetekowski. Kupiłem kompa do GT za 100zł i wysłałem go do firmy http://eculabs.com/ we francji ;)

 

A to nie jest tak, że Ty masz kompa MY99 i zrobili Ci żeby był remapowalny bez ecuteka, a on sam w sobie był remapowalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam Ci rozwiązanie zastosowane u mnie, wszystko jest P&P, bo komputer jest oryginalny gjetekowski. Kupiłem kompa do GT za 100zł i wysłałem go do firmy http://eculabs.com/ we francji ;)

 

A to nie jest tak, że Ty masz kompa MY99 i zrobili Ci żeby był remapowalny bez ecuteka, a on sam w sobie był remapowalny?

 

 

nie, moje ecu ma wgrany autorskiego roma firmy eculabs, niestety nie było możliwości remapu na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, ja mam my99 i moj komp nie dał się ruszyć, dlatego zdecydowałem się na zabieg opisany przeze mnie powyżej.

 

na stronie firmy pisze czarno na białym:

 

 

Which models are supported?
  • Impreza GT Turbo (1999+)
  • Impreza WRX and STI (1999+)
  • P1, Type-R, Type-RA (1999+)
  • Forester Turbo (1998+)
  • Legacy Twin Turbo (1998+)

 

 

Ale tak naprawde zależy od numeru sterownika, więc polecam po prostu drogą mailowa napisać do Emmanuela i wszystko będzie jasne.

 

 

 

Edytowane przez wojnakrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój komp jest normalnie mapowalny. Ecutek w Poznaniu. Nie rozwiąże to wiec problemu.

 

Nie jest normalnie mapowalny, jakby był  to podpinam tactrixa i ogień ecuflashem robie co chce.

ecutek jest dla bogatych ;) ja nie zamierzałem wydawać kasy na licencje i płacić jednej firmie chore pieniądze bo ma na to monopol. tak więc kijowe rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki - nie podniecajcie sie. :)

Jest tak jak jasno napisano - od MY99.

 

MY98 Eculabsem nie zrobicie. Pozostaje Wam ESL (mysle, ze bardzo dobre rozwiazanie przy swojej cenie) albo wymiana na jakis aftermarket.


 

Twój komp jest normalnie mapowalny. Ecutek w Poznaniu. Nie rozwiąże to wiec problemu.

 

Nie jest normalnie mapowalny, jakby był  to podpinam tactrixa i ogień ecuflashem robie co chce.

ecutek jest dla bogatych ;) ja nie zamierzałem wydawać kasy na licencje i płacić jednej firmie chore pieniądze bo ma na to monopol. tak więc kijowe rozwiązanie ;)

 

 

 

Twoj komp jest normalnie mapowalny (a to, ze nie kazdy to zrobi, to inna bajka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki - nie podniecajcie sie. :)

Jest tak jak jasno napisano - od MY99.

 

MY98 Eculabsem nie zrobicie. Pozostaje Wam ESL (mysle, ze bardzo dobre rozwiazanie przy swojej cenie) albo wymiana na jakis aftermarket.

 

Twój komp jest normalnie mapowalny. Ecutek w Poznaniu. Nie rozwiąże to wiec problemu.

 

Nie jest normalnie mapowalny, jakby był  to podpinam tactrixa i ogień ecuflashem robie co chce.

ecutek jest dla bogatych ;) ja nie zamierzałem wydawać kasy na licencje i płacić jednej firmie chore pieniądze bo ma na to monopol. tak więc kijowe rozwiązanie ;)

 

 

 

Twoj komp jest normalnie mapowalny (a to, ze nie kazdy to zrobi, to inna bajka)

 

ja mówie o reflashowaniu sterownika na zasadzie wpiecia wtyczki i zmiana parametrow. bez wyciagania kompa i przelutowywania kosci czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...