Skocz do zawartości

Wymiana przedniej lampy - Legacy 2006


raph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Lewa przednia lampa mi się "kończy" - od zawsze była nieszczelna, słabiej też świeci (elektryk nic nie poradził), więc będę chyba wymieniał. Mam Legacy 2006, czy coś takiego styknie: http://allegro.pl/legacy-outback-05-lampa-lewa-przod-przednia-i5709930035.html - na co ewentualnie zwrócić uwagę? Kiedyś jeden z kolegów np. pisał, że, któreś wersje mają czarne środki...

 

Przy okazji dla użytkowników mojego rocznika - jesteśmy zadowoleni ze swoich przednich lamp? Jakich żarówek używacie?

 

-- 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez raph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Lewa przednia lampa mi się "kończy" - od zawsze była nieszczelna, słabiej też świeci (elektryk nic nie poradził), więc będę chyba wymieniał. Mam Legacy 2006, czy coś takiego styknie: http://allegro.pl/legacy-outback-05-lampa-lewa-przod-przednia-i5709930035.html - na co ewentualnie zwrócić uwagę? Kiedyś jeden z kolegów np. pisał, że, któreś wersje mają czarne środki...

 

Przy okazji dla użytkowników mojego rocznika - jesteśmy zadowoleni ze swoich przednich lamp? Jakich żarówek używacie?

 

-- 

Pozdrawiam

Rafał

Czy nie lepiej zregenerować obie lampy, niż kupować używkę?

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/71761-regeneracja-reflektor%C3%B3w-subaru-outback/

Jeżeli już koniecznie chcesz używkę, zdecydowanie potwierdź, że ten konkretny egzemplarz, który chcesz kupić, pochodzi z modelu EU, a nie UK, bo możesz się zdziwić na przeglądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Lewa przednia lampa mi się "kończy" - od zawsze była nieszczelna, słabiej też świeci (elektryk nic nie poradził), więc będę chyba wymieniał. Mam Legacy 2006, czy coś takiego styknie: http://allegro.pl/legacy-outback-05-lampa-lewa-przod-przednia-i5709930035.html - na co ewentualnie zwrócić uwagę? Kiedyś jeden z kolegów np. pisał, że, któreś wersje mają czarne środki...

 

Przy okazji dla użytkowników mojego rocznika - jesteśmy zadowoleni ze swoich przednich lamp? Jakich żarówek używacie?

 

-- 

Pozdrawiam

Rafał

Czy nie lepiej zregenerować obie lampy, niż kupować używkę?

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/71761-regeneracja-reflektor%C3%B3w-subaru-outback/

Jeżeli już koniecznie chcesz używkę, zdecydowanie potwierdź, że ten konkretny egzemplarz, który chcesz kupić, pochodzi z modelu EU, a nie UK, bo możesz się zdziwić na przeglądzie...

 

Lampa jest nieszczelna, ma uszkodzone mocowanie żarówki (przez co ta gorzej się trzyma), więc myślę, że bardziej będzie się opłacało wymienić. Zwłaszcza, że mogę oddać w ciągu 14 dni bez tłumaczenia - w razie jakby z lampą było coś nie tak.

 

Czy UK to na pewno sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kontynuując temat (tamta upatrzona okazała się UK - sprzedawca potwierdził) - czy jest możliwość upewnienia się czy lampa nie jest UK bez montażu (np. po jakichś oznaczeniach)? W sumie znalazłem aukcję z lampą, gdzie sprzedawca pisze, że lampa jest UE, ale wolałbym się jakoś dodatkowo upewnić, zanim zapłacę elektrykowi za montaż. 


Ktokolwiek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat (tamta upatrzona okazała się UK - sprzedawca potwierdził) - czy jest możliwość upewnienia się czy lampa nie jest UK bez montażu (np. po jakichś oznaczeniach)? W sumie znalazłem aukcję z lampą, gdzie sprzedawca pisze, że lampa jest UE, ale wolałbym się jakoś dodatkowo upewnić, zanim zapłacę elektrykowi za montaż. 

Ktokolwiek? :)

Każda lampa ma oznaczenie kodowe części na tylnej części plastiku. Szukaj takiej z numerkami 84912AG721 lub 84912AG722. Oba numery to lewy sklejony komplet (odbłyśnik, uszczelka i klosz).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam regeneracją dostaniesz nowy odbłyśnik z mocowaniem żarówki+czyszczenie lampy i gwarancja na szczelność taki zabieg to koszt 250 od lampy (mogą wymieć też soczewkę na "mocniejszą" bo oryginalne są lekko dymione) jak chcesz to podam namiary pisz na priv. niedawno robiłem taki zabieg i jestem póki co zadowolony świeci jak nowa zabieg trwał ok godzinki podstawiłem auto i było zrobione od ręki, można tez wysłać lampę. Przerabiają też z UK na EU również w cenie 250 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałki powinny też wyjasnić sprawę, ale są dość słabo widoczne (na zdjęciach). Tj koledzy piszą, trzeba uważać na werjse UK. Mój brak do Imprezy kupował dwa razy i mimo zapewnień że wersja EU przysyłali UK. Większość sprzedąjących pewnie nawet nie zna źródła.

TJ kolega pisał lepiej jest regenerować, zakładałem kiedyś wątek nt regeneracji, gdzie dałem zdjęcia jak wyglądają odbłyśniki po kilku latach. U mnie 3 z 4 miały poważne braki farby odbijającej światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą moją lampą to nie taka prosta sprawa, bo poza uszkodzeniem żarówki, jedno mocowanie do karoserii też jest uszkodzone. Podejrzewam, że samochód był puknięty w tych okolicach. Cały czas wydaje mi się, że wymiana byłaby lepszym rozwiązaniem - zwłaszcza jeśli poproszę o zdjęcia numerów o których pisał WOJO.

 

WOJO - jak rozumiem, angielska lampa miałaby inny numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą moją lampą to nie taka prosta sprawa, bo poza uszkodzeniem żarówki, jedno mocowanie do karoserii też jest uszkodzone. Podejrzewam, że samochód był puknięty w tych okolicach. Cały czas wydaje mi się, że wymiana byłaby lepszym rozwiązaniem - zwłaszcza jeśli poproszę o zdjęcia numerów o których pisał WOJO.

 

WOJO - jak rozumiem, angielska lampa miałaby inny numer?

Tak jest. Nie mam pod ręką VINu z UK z rocznika 2006, ale na 100% będzie inny numer.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,taka bez?Wiem,ze zadzwonic mozna,ale myslalem,ze przedmowca,autor watku to zrobil i podzieli sie wiesciami.Ja mam Legara bez xenonow,ciekawi mnie,ile taka basic lampa kosztuje,czy w ogole taka jeszcze producent tlucze.Wydaje mi sie,samemu sobie odpowiadajac,ze musi,bo iles tam lat od zakonczenia danego modelu produkcji,musza byc jeszcze czesci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,taka bez?Wiem,ze zadzwonic mozna,ale myslalem,ze przedmowca,autor watku to zrobil i podzieli sie wiesciami.Ja mam Legara bez xenonow,ciekawi mnie,ile taka basic lampa kosztuje,czy w ogole taka jeszcze producent tlucze.Wydaje mi sie,samemu sobie odpowiadajac,ze musi,bo iles tam lat od zakonczenia danego modelu produkcji,musza byc jeszcze czesci....

364$ + opłaty + przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A,taka bez?Wiem,ze zadzwonic mozna,ale myslalem,ze przedmowca,autor watku to zrobil i podzieli sie wiesciami.Ja mam Legara bez xenonow,ciekawi mnie,ile taka basic lampa kosztuje,czy w ogole taka jeszcze producent tlucze.Wydaje mi sie,samemu sobie odpowiadajac,ze musi,bo iles tam lat od zakonczenia danego modelu produkcji,musza byc jeszcze czesci....

364$ + opłaty + przesyłka.

 

 

To już ASO w dolarach ceny podaje :rolleyes: , nie nadążę za nimi. Jakiś czas temu sprawdzałem nowe auta to jeszcze w EUR ceny były.

:mrgreen:

 

 

 

Poważnie mówiąc, ciekawe czy w US można zamówić wersje EUDM ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A,taka bez?Wiem,ze zadzwonic mozna,ale myslalem,ze przedmowca,autor watku to zrobil i podzieli sie wiesciami.Ja mam Legara bez xenonow,ciekawi mnie,ile taka basic lampa kosztuje,czy w ogole taka jeszcze producent tlucze.Wydaje mi sie,samemu sobie odpowiadajac,ze musi,bo iles tam lat od zakonczenia danego modelu produkcji,musza byc jeszcze czesci....

364$ + opłaty + przesyłka.

 

 

To już ASO w dolarach ceny podaje :rolleyes: , nie nadążę za nimi. Jakiś czas temu sprawdzałem nowe auta to jeszcze w EUR ceny były.

:mrgreen:

 

 

 

Poważnie mówiąc, ciekawe czy w US można zamówić wersje EUDM ..

 

Sprawdziłem po numerze OEM, więc można. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Czeka mnie demontaż przedniej lampy w Legacy z 2004 roku. Póki co to odkręciłem to co widać od góry ale lampa nie wychodzi. Co i gdzie trzeba jeszcze odkręcić żeby wyciągnąć reflektor z samochodu?

Edytowane przez ziomek4000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szukam lamp do mojego Legacy.

Natknąłem się na reflektor w wersji amerykańskiej (zamiennik), czy orientuje się ktoś czy to pasuje P&P, czy występują jakieś różnice po za wizualnymi?

Ewentualnie wie ktoś gdzie można dostać zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...