Skocz do zawartości

Wymiana płynu wspomagania


JedrulaL

Rekomendowane odpowiedzi

Po udanej wymianie klocków własnymi ręcami :yahoo: , chcę wymienić płyn wspomagania bo trochę o mało i na dodatek nie wiem jaki on jest i ile ma lat.

Tu pytanie jaką dziurą najwygodniej go spuścić i czy da radę bez wchodzenia pod gablotę no i w sumie jakiej marki płyn polecicie. Forek to wolny ssak 2.0 pierwszej generacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po udanej wymianie klocków własnymi ręcami :yahoo: , chcę wymienić płyn wspomagania bo trochę o mało i na dodatek nie wiem jaki on jest i ile ma lat.

Tu pytanie jaką dziurą najwygodniej go spuścić i czy da radę bez wchodzenia pod gablotę no i w sumie jakiej marki płyn polecicie. Forek to wolny ssak 2.0 pierwszej generacji.

Najlepiej tą dziurką od wlewania + rurka spustowa na wężyk powrotny płynu do zbiorniczka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, bo znalazłem taki sposób wymiany płynu chyba sensowny ale nie wiem czy dobry.

Odkręcić rurkę powrotną i uruchomić silnik kręcić kołami i dolewać nowego płynu aż stary przestanie wylatywać rurką powrotną, poskładać i uzupełnic poziom.

Ma to sens? Taka metoda bardzo mi pasuje bo nie trzeba pod auto wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, bo znalazłem taki sposób wymiany płynu chyba sensowny ale nie wiem czy dobry.

Odkręcić rurkę powrotną i uruchomić silnik kręcić kołami i dolewać nowego płynu aż stary przestanie wylatywać rurką powrotną, poskładać i uzupełnic poziom.

Ma to sens? Taka metoda bardzo mi pasuje bo nie trzeba pod auto wchodzić.

Jak najbardziej. Koszt zakupu dodatkowego litra Motula to 30zł, bo na jednym litrowym opakowaniu może się nie skończyć. I niektóre źródła zalecają podniesienie przednich kół, by kręcenie odbywało się w powietrzu. Oczywiście warto taką operację przeprowadzać z pomocnikiem kręcącym kołem kierownicy, a samemu pilnować poziomu płynu w zbiorniku i w miarę potrzeby dolewać. Po przepłukaniu układu dolać do max poziomu i cieszyć się z własnoręcznie wykonanej czynności obsługowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zbiornik płynu mam nad pompą zaraz przy silniku, jak patrze to tu za wiele nie wyciągnę.

byś się zdziwił. Jak dobrze pamiętam to zbiorniczek ma ca 0,3l a cały układ ca 0,7l. Kupujesz litr ATF'a wyciągasz dużą strzykawką zawartość zbiorniczka (tylko sitko wyciąg) dolewasz i tak kilka razy. Pomiędzy odpalasz auto i kręcisz kilka razy od oporu do oporu.

 

W ten sposób ani nie zapowietrzysz układu, ani się specjalnie nie narobisz.

Zabawę możesz rozbić na dwa podejścia. Za pierwszym razem 2x przelania, kilka dni pojeździć i kolejna wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 12.10.2015 o 13:29, camel00 napisał:

Podepnę się ;) jaki płyn? Patrzę na produkty Motul i widzę, że są jakieś podziały na Dexron IID, Dexron III, Dexron VI... Ma to jakieś znaczenie? 

Chciałem kupić w sklepie motoryzacyjnym atf-a do wspomagania, a babka mnie pyta: czerwony, zielony....  typ IID, III (chyba)??? ...trochę zgłupiałem i odszedłem bez niczego. Wiem że Motul itd ;) ale mam sklep moto po drodze i chcę kupić zwykły porządny płyn tylko nie wiem jaki :( Wg jakiej specyfikacji? Może kolor chociaż? Podobno to wystarczy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.11.2017 o 16:15, rydzada napisał:

Chciałem kupić w sklepie motoryzacyjnym atf-a do wspomagania, a babka mnie pyta: czerwony, zielony....  typ IID, III (chyba)??? ...trochę zgłupiałem i odszedłem bez niczego. Wiem że Motul itd ;) ale mam sklep moto po drodze i chcę kupić zwykły porządny płyn tylko nie wiem jaki :( Wg jakiej specyfikacji? Może kolor chociaż? Podobno to wystarczy......

 

Płyny które wymieniałem u mnie:

Olej silnikowy: Motul 8100 econergy 5w30
Olej przekładniowy (dyferencjał przód/tył): Motul motylgear 75w90
Olej przekładniowy (wspomaganie ukł. kier.) Motul multi atf
Olej (skrzynia biegów) Subaru ATF
Płyn/koncentrat do chłodnicy: Motul Inugel Optimal Ultra
Płyn hamulcowy Motul 5.1

 

Filtry:

Filtr powietrza: Mann C2964
Filtr oleju: Mann W67/1
Filtr oleju skrzyni biegów Subaru OEM

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...