Jump to content

subaru legacy sonda lambda

michalszczepaniak3
 Share

Recommended Posts

Witam,

zapaliła mi się kontrolka check engine i około 1,5 miesiąca temu na stacji diagnostycznej po podłączeniu do komputera wyskoczyła następująca USTERKA SPORADYCZNA:

P0030 Obwód grzania sondy lambda

(rząd 1, czujnik 1)

Poza zakresem zadanym.

Błąd wykasowano i nie pojawił się on ponownie do dziś. W tym czasie przejechałem około 1000km. Dodam, że jednocześnie miga kontrolka CRUISE.

Czy komuś z forumowiczów mówi to co to mogłoby być?

Pozdrawiam.

Sonda prawdopodobnie dogorywa , jak masz LPG to szybciej. Co do kontrolki Cruise , to w SUBARU zawsze wraz z CHECK-iem + VDC jężeli jest. Jeżeli auto jeździ normalnie i nie chleje ponad normę to nie ma się czym przejmować. Jak sonda padnie to zmienisz i tyle.

Auto bez LPG, pali około 11 litrów więc raczej w porządku. Dodam, że około 1 raz na 10 po odpaleniu auta w trakcie jazdy miga włąsnie Cruise. Kontrolka gaśnie dopiero po zgaszeniu auta i po dłuższym przestoju (chwilowe zgaszenie i odpalenie ponowne nie pomaga).

Czy ta sonda jest trudna do zlokalizowania ? i jak z wymianą ?

Ja mam własnie zamówioną, ori denso dox 0307 około 400 zł i mówię o pierwszej.

Gdzie zamówiłeś?

w nie-aso, ale dzwoniłem i tam i podobna cena była

Skoro jest pierwsza to ile ich jest?

w moim są dwie jedna przed katem druga za

• 2 months later...

Witam,
miałem podobny problem tylko najpierw był P0032 - sygnalizacja upalonej grzałki w sądzie po wymianie i kilkuset km błąd pojawił się P0030 podejrzewam, że opory grzałek w obu sondach (starej i nowej) są różne dlatego pokazuje błąd obwodu kontroli sondy. I tu moje pytanie bo podobno można to jakoś przekalibrować do nowej sondy?
Dodam, że nie kupiłem oryginału tylko zamiennik za 150pln - wtyczka nie pasowała ale miałem przecież starą to sobie poradziłem. 

• 8 months later...

U mnie zaczęły troszkę nasilać się objawy :

-  Dłuższe kręcenie zanim odpali (2-3 sek) ale tylko przy zagrzanym silniku i postoju ponad 15-20 min.

Ciepły palony chwilę po zgaszeniu - moment. Zimny po całym dniu tak samo. 

-  Przy ok 3 tys obr i stałej jeździe czuć delikatne szarpanie. Włączyłem tempomat szarpało dalej, a po wyłączeniu cruise miga i tempomat nie działa. Ponowne odpalenie pomaga. 

Ta usterka z migającą kontrolką zdarzyła mi się ze 3 razy przez ostatni miesiąc. Check-a nie wywala wcale.

Czy mogą to być oznaki sondy lambda? Zawory regulowane były ze 3 tys km wstecz.

Przy najbliższej okazji wyczyszczę przepustnicę i przepływomierz. Tak na marginesie - gdzie on się znajduje w 2.0 SOHC '04?

Jeśli nie pomoże, to gdzie jeszcze szukać?

U mnie zaczęły troszkę nasilać się objawy :

-  Dłuższe kręcenie zanim odpali (2-3 sek) ale tylko przy zagrzanym silniku i postoju ponad 15-20 min.

Ciepły palony chwilę po zgaszeniu - moment. Zimny po całym dniu tak samo. 

-  Przy ok 3 tys obr i stałej jeździe czuć delikatne szarpanie. Włączyłem tempomat szarpało dalej, a po wyłączeniu cruise miga i tempomat nie działa. Ponowne odpalenie pomaga. 

Ta usterka z migającą kontrolką zdarzyła mi się ze 3 razy przez ostatni miesiąc. Check-a nie wywala wcale.

Czy mogą to być oznaki sondy lambda? Zawory regulowane były ze 3 tys km wstecz.

Przy najbliższej okazji wyczyszczę przepustnicę i przepływomierz. Tak na marginesie - gdzie on się znajduje w 2.0 SOHC '04?

Jeśli nie pomoże, to gdzie jeszcze szukać?

Przepływomierza w Twoim silniku Niet. :)