Skocz do zawartości

bierze olej


Pioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zauważyłem ostatnio, że mój forek 2.0 NA (2007r, 138tys km) bierze ok 150-200ml na 1000km. Z racji, że mam go dopiero od pół roku zwracam sie z pytaniem czy takie ilości przekraczają dopuszczalne zużycie i z jakimi naprawami może się to wiązać.

Jeszcze jedno, rozumiem, że wskaźniki na bagnecie typu wcięcie lub dziurki są nie istotne. Poziom oleju powinien być mierzony na powierzchni "zagiętej" czy może się mylę??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyć olej: LINK

150-200 ml bym się nie przejmował (już się nie przejmuję :) ), gdyby to była wersja turbo. Wolnossaki na takie przypadłości raczej nie cierpią... aLe takie zużycie oleju to i tak kosztowo grosze w porównaniu to remontu który musiałby zostać wykonany żeby temu zapobiec. Na jakim oleju jeździsz obecnie? Jakie parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jak na wolnossaka to trochę za dużo niż średnia dla tego silnika. Bierze tyle co moje STI.... Czy ten przebieg to autentyczny ? 

Ja swojego forka 2.0 N/A 2007r. sprzedałem niedawno z przebiegiem 125 kkm i nigdy nie dolewałem nic..... zero brania. Raczej nogę mam dynamiczną.... zawsze rozgrzewałem auto i pilnowałem przebiegów i regularnych serwisów.

 

Zmień olej, poobserwuj co i jak, zobacz od spodu co się dzieje czy wszystkie uszczelnienia są ok....  podejrzewam, że to branie oleju może nie zmniejszyć się już..... ale z drugiej strony 150-200 ml to jeszcze nie jakiś horror.... przecież nie będziesz robił remontu...... a dymi coś ten forek , chociaż przy takim zużyciu pewnie nie, może powoli coś nie tak z pierścieniami tłokowymi ?

 

Ja bym zrobił przegląd + olej i obserwacja.... w razie pogorszenia do serwisu na diagnostykę.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Mój forek też sporo pije oliwy,wychodzi jakoś żę  pasowało by zmienić lepkość,na chwilę obecną lany był olej Valvoline max life 5w30,na jaki by zmienić żeby zredukować to chlanie oliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój forek też sporo pije oliwy,wychodzi jakoś żę  pasowało by zmienić lepkość,na chwilę obecną lany był olej Valvoline max life 5w30,na jaki by zmienić żeby zredukować to chlanie oliwy?

Sporo tzn. ile? Mój, też turbo, ale 2.0, przez ostatnie 10 tyś km wypił mniej-więcej 2,5l motula 8100 5w40. Jakiś czas temu, przez moment, myślałem o remoncie, bo po jeździe autostradowej wydawało mi się,że spalił oleum jakoś podejrzanie dużo. Zacząłem jednak dokładnie zapisywać zużycie względem przejechanego w różnych warunkach dystansu i po dokładniejszej obserwacji okazało się, że spalanie oleju utrzymuje się na równych poziomach w zależności od obciążenia silnika, co jest normalne, a średnia nie przekracza 300ml/1000km. Kiedyś radziłem się w tej sprawie mailowo warsztatu Carfit i wg. nich przy takim zużyciu oleju w boxerze turbodoładowanym remont mija się z celem. Podobno zasilanie lpg także może trochę zwiększyć konsumpcję, ale tą hipotezę słyszałem tylko z jednego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój forek też sporo pije oliwy,wychodzi jakoś żę  pasowało by zmienić lepkość,na chwilę obecną lany był olej Valvoline max life 5w30,na jaki by zmienić żeby zredukować to chlanie oliwy?

Co to znaczy sporo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś radziłem się w tej sprawie mailowo warsztatu Carfit i wg. nich przy takim zużyciu oleju w boxerze turbodoładowanym remont mija się z celem.

 

I dalej to podtrzymuje ! norma ( 0.7-1.0 ) oczywiście zawyżona przez wszystkie koncerny , ale 300ml/1000km nie świadczy że silnik jest do remontu ! . Może rownież przepuszczać turbo . Moim skromnym zdaniem , jeśli silnik pracuje równo, nie ma missfire ( wypadania zapłonu ) , auto ma moc , i bierze np. większe ilosci oleju pod koniec interwału serwisowego , nie ma sie czym stresować . Oczywiscie mówimy o seryjnym silniku. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moj 2.0 N/A z 2006 w ogóle nie bierze oleju, przy 135000km przebiegu.

Każdy silnik spala olej. Większe lub mniejsze ilości.

Regularnie sprawdzam na bagnecie i nie widać różnicy. Jeśli więc coś bierze to tak mało, że trudno stwierdzić ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podłącze sie do tematu odnosnie brania oliwy mi po remoncie jak mi sie wydawało u dobrego mechanika bierze 800ml na 1000km. W odpowiedzi usłyszałem te silniki tak mają 2.5 xt.

 

Co wchodziło w zakres remontu?

Generalnie to bierze sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze mega sporo chyba zapomniało sie mechanikowi założyć nowych pierscieni. Szlifowanie głowic nowe gniazda wszystkie panewki juz dokładnie nke pamietam jakie graty jeszcze wymienił ale sporo tego było. A co gorsza serce zostało zle złożone tak na szybko bo opaski nie dokrecone rozwalona lambda stukowy. Jak na razie auto stoi juz na innym warsztacie bo nie da rady nim jezdzic stracił moc szarpie dusi sie ogolnie masakra. Nowy mechanior juz jest na 100% ogarniety i szuka przyczyny takiego zachowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze mega sporo chyba zapomniało sie mechanikowi założyć nowych pierscieni. Szlifowanie głowic nowe gniazda wszystkie panewki juz dokładnie nke pamietam jakie graty jeszcze wymienił ale sporo tego było. A co gorsza serce zostało zle złożone tak na szybko bo opaski nie dokrecone rozwalona lambda stukowy. Jak na razie auto stoi juz na innym warsztacie bo nie da rady nim jezdzic stracił moc szarpie dusi sie ogolnie masakra. Nowy mechanior juz jest na 100% ogarniety i szuka przyczyny takiego zachowania auta.

Powiem Ci ze że szukać nie musi przyczyny. Jak on bierze ci tyle oliwy to chyba jasne

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...