Skocz do zawartości

Outback 2.5 AT przerywa na zimnym


Harnaś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Pisałem posta nie dawno w temacie ze skrzynią biegów ale po dzisiejszym dniu myślę że to z silnikiem coś jest nie tak.

Mianowicie: 

Pacjent Outback AT 2007r. 2.5 lpg 220tys. 

 

Po odpaleniu (odpala super) zimnego wrzucam D jadę 50 metrów do skrzyżowania normalnie i jak już mam ruszyć to nie mogę. Auto się dławi nie chce jechać, strzela, kicha. Zauważyłem że jak dodam więcej gazu to się dusi,a jak odpuszczam to normalnie reaguje na gaz. Jak już uda się ruszyć to auto powoli przyspiesza do 3tys. powyżej jest ok i jak złapie trochę temperatury jest ok. Wydaje mi się że nasilanie tematu zależy też od temperatury na zewnątrz (przypadłość nie zawsze się zdarza a ostatnio często) powiedzmy poniżej 15stopni i jeszcze dziś padał deszcz.

W danym momencie dałem na N i auto wchodziło na obroty jednak nie równo, szarpiąc. Na wolnych obrotach działa ok.

 

Zawory regulowane, rozrząd zmieniany, świece, filtry, (przed tymi operacjami też już się to działo).

 

Ktoś miał może z takim czymś do czynienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nagrałem filmik z zachowania auta (słychać jak auto strzela przy puszczaniu gazu i że dławi się jak wciskam gaz) bez dodawania gazu auto jedzie normalnie , kable wn zmieniłem a świece były wcześniej zmieniana ale niestety okazuje się że problem nadal istnieje :( 

Dodam że auto po ruszeniu wskazówki temperatury już płynnie wchodzi na obroty...

 

 

Może to pomoże mi pomóc w diagnozie problemu...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podmienilem przepływomierz i nadal to samo :/

Dowiedziałem się między czasie że na gazie jest ok, przerywa tylko na benzynie. (auto przeszło na gaz i było ok a jak przelaczylem na benzynę to nie chciał jechać do momentu złapania trochę większej temperatury).

Kurcze nikt nie miał takiej sytuacji?

Zmieniać przepustnice czy jakiś czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

U mnie był podobny problem. Odbyło się czyszczenie przepustnic, i wymiana lambdy z Denso. Wymieniłem zawory powietrza wtórnego bo były w strasznym stanie i nie dało się ich wyczyścić + wymiana turbinki powietrza wtórnego. Pomogło . Będziesz musiał drogą  eliminacji poszukać przyczyny. U mnie nastąpiła  po prostu kumulacja zaniedbania poprzedniego właściciela.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...