Skocz do zawartości

sprzęgło nie spina napędu po zmianie silnika


siewcu

Rekomendowane odpowiedzi

dziwny problem z sti ra mam. kawałek niżej opis w skrócie, jeśli się nie chce czytać. silnik z obróconą panewką. przyjechał drugi silnik, stary wyjechał z budy, docisk i tarcza sprzęgła wrzucona na zamach na "nowym" silniku, w budę, poskładane do kupy i zaczyna się problem. auto nie jedzie i sprzęgło się ślizga. auto na płaskim ledwo co rusza, biegi wkłada się i wyciąga bez wciskania sprzęgła na odpalonym silniku, po dodaniu gazu silnik się kręci jak na luzie a auto minimalnie przyśpiesza. pod górkę nie podjedzie. pomysł pierwszy, który się pojawił - zamach nie pasuje, więc znowu wyjechaliśmy z silnikiem, wrzuciliśmy zamach z poprzedniego silnika i skręcone z nim wcześniej docisk z tarczą. po złożeniu znowu to samo...

 

a w skrócie - po wymianie silnika sprzęgło przestało spinać układ napędowy, cały czas się ślizga jakby docisk ledwo dociskał tarczę do zamachu. auto na płaskim ledwo co rusza, pod górkę nie podjedzie bo się ślizga sprzęgło.

 

 

 

poza tym, co ciekawe, na załączonym biegu, po obróceniu wałem półoś LP się kręci. PP stoi, a co z tyłem nie wiem, bo nie patrzyliśmy. jakiś pomysł? skrzynia raczej nie była wyciągana, wysprzęglik też nie był ruszany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łapę sprzęgła z zewnątrz , powinieneś poznać czy nie jest w takim położeniu jakby na pół sprzęgła. Coś musi tan docisk naciskać, czarów nie ma. Jak trzeba zdejmij linkę lub odkręć wysprzęglik , nie wiem co tam jest , aby zluzować łapę. Łożysko wyciskowe dobrze założone na widełki ? Takie moje podpowiedzi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, wszystko czyste. silnik wyjechał, na drugi silnik przełożony został zestaw zamach+docisk+tarcza i auto nie jeździ, jakby cały czas było prawie wysprzęglone....


Sprawdź łapę sprzęgła z zewnątrz , powinieneś poznać czy nie jest w takim położeniu jakby na pół sprzęgła. Coś musi tan docisk naciskać, czarów nie ma. Jak trzeba zdejmij linkę lub odkręć wysprzęglik , nie wiem co tam jest , aby zluzować łapę. Łożysko wyciskowe dobrze założone na widełki ? Takie moje podpowiedzi ;) .

łapa wyjęta, bieg zapięty, sprzęgło dalej prawie nie klei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede bardzo złośliwy ostrzegam :rolleyes: , ale dam Ci radę , podobną jak koledze poradziłeś … nie bierz sie za to na czym sie znasz , to nie TDI …..  ;)  :biglol:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/82453-nie-ładuje-albo-przeładowuje-wykresy/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede bardzo złośliwy ostrzegam :rolleyes: , ale dam Ci radę , podobną jak koledze poradziłeś … nie bierz sie za to na czym sie znasz , to nie TDI …..  ;)  :biglol:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/82453-nie-ładuje-albo-przeładowuje-wykresy/page-3

ja też mam radę, wracaj lepiej do piaskownicy, będzie odpowiedni poziom rozmowy

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest normalnie skręcony ze skrzynią. jeszcze raz:

-auto przyjechało na kołach z uk do pl

-w pl obróciło panewkę

-osprzęt silnika zdemontowany pod domem do wyjęcia

-auto pojechało na warsztat na samo przełożenie silnika - odkręcić skrzynię, wyjąć silnik, przełożyć docisk z tarczą na zamach z "nowego" silnika, wrzucić w budę - bez wyciągania skrzyni rzekomo to zrobili

-auto wróciło, osprzęt założony, odpalamy, wszystko ładnie działa, poza tym, że nie działa - czytaj wciskam sprzęgło, bieg, puszczam sprzęgło, auto ledwo się turla. lekko dodaję gazu, silnik się kręci jak na luzie...

-pada pomysł - inny zamach, więc znowu wyjechane z silnikiem, przełożony zamach, złożone znowu - w aucie sprzęgło i zamach na których auto jeździło przed wyjęciem silnika, wszystko czyste, nie było zalane olejem etc - no i dalej nie działa

pomysły się generalnie skończyły. wałem na postoju mogę obracać normalnie pomimo zapiętego biegu w skrzyni, niezależnie od tego czy łapa sprzęgła jest włożona czy nie - więc zakładam, że awarii gdzieś na linii pedał-łapa nie ma i nie wysprzęgla cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...