Jump to content

czujnik polozenia przepustnicy sti 2002

namiot
 Share

Recommended Posts

witam jakie mam mieć wskazania napiec czujnik położenia przepustnicy w wrx sti 2002? mój ma 0.52 na zamkniętej i 3.90 volta na max otwartej, w serwisu wce znalazłem takie napięcia zamknięta 0,2-1 otwarta 4.2-4.7 i czy te niższe wskazania mogą za kucać prace działania tzw ssania

Jak serwisówkę z STI 2002 to OK. Uczulam tylko na to że serwisówki od WRX nie są identyczne jak STI zwłaszcza w wartościach ECU.

Zerknij jeszcze tutaj.

http://www.toronto-subaru-club.com/forums/tuning/144140-tps-voltage-0-890v.html

Wrzuć likna do twojej serwisówki. Nigdy nie spotkałem sie z tak małą wartością 0.1 V dla closed. 

Nic nie powinno zakłócać pozycja full open masz jak pedał gazu wciśniesz do oporu. Napięcie zdjąłes przez obd ? Zmierz napięcie miernikiem silnik nie musi być włączony. Przewód signal na ecu - nr pinu masz w instrukcji lub bezpośrednio na tps

A jakie wartości powinny być w gf8 n/a 99r. 125hp?

0,2-1V Full closed

4,2 - 4,7 V Full open - z manuala 99 N/A ale dla wersji US 2.2 i 2.5 litra.

zresztą w GT EU jest podobnie.

Najpierw zmierz potem będziemy szukać czy są dobre. Subaru niestety zrobiło sporo różnych wersji ECU i nie jest łatwo znaleźć w necie konkrenty opis co gdzie jest i jakie wartości przyjmuje.

problem robił zawór przepływu powietrza tzw silniczek krokowy zacinał się  jak ktoś potrzebuje instrukcji dotyczącej przepustnicy to instrukcja mój inny post