Jump to content

pisk w tylnym moscie. Forek 2.0 XT aut.

longer1
 Share

Recommended Posts

Witam. To mój drugi post na forum. Przegladnalem kilkadziesiat stron i nie znalazlem nic w temacie, wrocilem nad ranem z trasy i nie mam sily dalej dzisiaj szukac, a w niedziele znowu 2k km przede mna. Forek dzisiaj po ostrzejszym wyprzedzaniu zaczal piszczec (okolo 80km/h). Zrodlo dzwieku wspolnie z malzonka zlokalizowalismy z tylu, nasila się przy obciazeniu mostu czyli przyspieszanie lub hamowanie silnikiem, dzwiek z pisku przechodzil przy mniejszej predkosci (ok 40km/h) w cos co przypomina lozysko pracujace na sucho, taki warkot. Uwazam ze to tylny most, tym bardziej ze po odcieciu AWD objawy calkowicie ustapily. Mam czas tylko jutro (tj. sobota) na ewentualna wymiane oleju w dyfrze czy cokolwiek. Jaki konkretnie olej należy wlac do dyfra i jaka ilosc, i czy nalezy go wymieniac jakos "specjalnie"? Czy ktos mial takie objawy i czym to sie skonczylo? Dodam ze ostatnio na autobahnie zauwazylem ze auto wpada w wibracjie przy wiekszych predkosciach, ale nie jestem pewien czy nie mialo to zwiazku z nawierzchnia. Ponadto mam maly problem z ostrymi skretami na parkingu, szarpanie buda, nie za wielkie (koncza sie tarczki) ale nie wiem czy to ma zwiazek z dzisiejszym przypadkiem. Prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedzi.

• 4 weeks later...
  • 1 year later...

Witam, link mi nie działa, pewnie stary?

chciałem dopytać o to odcięcie AWD w foresterze SG'05 ... tak diagnozując tylny dyfer...

AD REM: który to bezpiecznik?

W skrzynce bezpieczników w komorze silnika są opisane wszystkie, znajdziesz właściwy bez problemu.

• 2 weeks later...