Skocz do zawartości

Filtr stożkowy ?!


Mateusz Sobczak

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze w związku ze nie moge sobie za diabła poradzić z dziwnym rezonansem obudowy filtra powietrza tj. Przy depnieciu do konca dźwięk jakby obudowa filtra sie obijała o cos chociaz jest zamontowana sztywno. Zacząłem sie zastanawiać nad założeniem stożka w miejscu oryginalnego filtra. Oczywiscie byłby schowany w obudowie filtra i dostawałby zimne powietrze i byłby dobrze odseparowany od cieplej komory silnika. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat no chyba ze ktos z Was przerabiał temat tego rezonansu filtra. Dźwięk podobny do dziurawego wydechu...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewien, że to ta puszka od filtra, a nie rezonator w błotniku ? 

 

Co do stożka, to albo zamontujesz, tak jak piszesz, w puszce od filtra mały stożek i nie masz problemu z przepływomierzem powietrza, albo szukasz specjalnej mufy i montujesz normalny stożek w miejscu puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz i chyba jestesmy w domu :) bo ostatnio jak wyjmowałam obudowę przy wymianie świec to ten wlot z błotnika jakos tak latał troszku, jest przykręcony centralnie jedna nakrętka 10. Ale dokręcenie nic nie dalo... Czy w srodku sa jakies dodatkowe zaczepy ?? Moze gdzies cos sie wylatalo....

Ps. Jak sie do niego najszybciej dostac ?? Od nadkola czy ściąga sie caly błotnik ??

To może być także dźwięk z silnika

Błyskotliwe aczkolwiek powątpiewam ;) wsadziłem do auta moja lubą i nasłuchiwałem i dźwięk dochodzi od okolic filtra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik szmerow jest w błotniki musisz odkręcić plastikowy błotnik. Tłumik przykrecony jest na 2 śruby jedna na dole druga przy filtrze. Jak to wina silnika jak go zdemontujesz dźwięk który słyszysz będzie glosniejszy

Dziekuje za wyjaśnienie ;) w sobote zrobie podejscie , napisze z jakim efektem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...