Skocz do zawartości

Impreza GF8 n/a słabe ogrzewanie-klapki nawiewu?


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu zakupu(1,5 roku temu) mam słabe ogrzewanie.W zeszłym roku zimy nie było więc olałem temat,ale teraz doszedł nowy członek rodziny i ogrzewanie stało się bardziej potrzebne ;-)

Płyn chł. w normie,auto dość szybko się nagrzewa,trzyma temperaturę.

Oba węże co idą do nagrzewnicy są równo gorące,mimo to z nawiewów leci ledwo ciepłe powietrze,czasem jest ciut lepiej ale to i tak słabo.W pozycji na środku  między niebieskim a czerwonym leci już zimne.Niby słychać że klapka jakaś tam do końca się domyka po przekręceniu pokrętłą ale to nic pewnego.

Zanim zabiorę się za płukanie nagrzewnicy,co może poskutkować jej rozszczelnieniem i rozbieraniem połowy auta w celu jej wymiany,chciałbym najpierw sprawdzić czy wszystkie klapki(kierownice nawiewów) się prawidłowo i do końca zamykają/otwierają.

Tutaj moje pytanie- gdzie one się znajdują (mile widziane foto) jak wyglądają i gco muszę z wnętrza rozebrać aby je sprawdzić?NIe chciałbym niepotrzebie rozbebeszać połowy auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A wiec dzisiaj tam zajrzałem i niestety na moje to wszystko się domyka cacy-Dżwignia dojeżdża do ogranicznika i słychać nawet takie klapnięcie.Bo rozumiem że jest tylko jedna klapka i jedna linka od ciepłe/zimne? Jutro wrzucę filmik.


Filmik-na początku jest w pozycji max ciepłe:

https://youtu.be/kjV0GNU2gNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...