Skocz do zawartości

subaru legacy h6 - problem


Rafff80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu świeżakiem. mam problem i może pomożecie mi. podczas jazdy nagle zapaliły się kontrolki tempomatu trakcji elektroniki silnika i mogę jechać jedynie w trybie Sport. Wiem, Może ktoś już miał podobny problem. Wiem, że grzebiąc na forum coś bym wygrzebał ale w obecnej chwili zalezy mi na czasie. Będę wdzięczny za ewentualną pomoc- podpowiedź. po podłączeniu pod komp wyskoczył błąd elektrozaworu w skrzyni. po resecie i kilkunastu minutach jazdy powtórka z rozrywki. pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba tylko 3 możliwości:

- problem z wiązką elektryczną skrzyni

- awaria sterownika skrzyni biegów (elektronika)

- awaria sterownika w skrzyni biegów - subaru nie oferuje części a cały podzespół chyba za 5 klocków.

 

Znajdź sobie service-manual. Tam jest wszystko rozpisane i będziesz miał jasność.

Jeśli błąd wyskakuje po kilkunastu minutach od resetu, to zwykle znaczy że coś faktycznie się zwaliło. Tyle czasu bowiem sterownik może interpretować błędne sygnały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Rafff80, dopiero jak Ci się złe zadziało to się na forum zapisałeś ?

To pewnie kara za jazdę autem nieoświniaczonym ;)

A tyle razy mówiłem... :rolleyes:

Dobrze mu przygadałeś ;) a tak na serio to mam manual i instrukcję techniczna ASO do 5eat - udało mi się kiedyś ściągnąć z ruskiego serwera... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to błąd komunikacyjny między silnikiem a skrzynią - jak stwierdził mój mechanik "może oznaczać wszystko i nic". Błąd skasowany za drobną opłatą i już się nie pojawił  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuśćcie już świeżakowi :)  błąd wykasowany na kompie z innej ligi i chodzi jak w szwajcarskim od kilku dni :) .. p.s.  forum piewsza liga...

Ja przy zakupie swojego H6 w lutym tego roku, miałem taką sytuację, że wyskoczył taki błąd :) Podjechaliśmy do serwisu i okazało się, że to błąd elektrozaworu ale "sporadyczny" po wykasowaniu i sprawdzeniu dalej auta kupiłem je. Nic się do tej pory nie dzieje więc chyba faktycznie to nic poważnego. Potem sobie przypomniałem, że błąd wyskoczył po jeździe po "kocich łbach" czyli nierównościach. Ale mechanikiem nie jestem i nie wiem czy to mogło mieć związek.

 

PS. Mam manuale serwisowe SUBARu do skrzyni 5EAT jakbyś chciał - znalazłem na rosyjskim serwerze kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pamięć świeżynka. Wygląda na to, że to był jakiś chwilowy świr... wiadomo im więcej elektroniki tym czasem więcej "zabawy" :). Mnie tego dnia ześwirował jak  wbiłem na porzadną nierówność. Wczoraj wymieniony olej skrzyni w [edycja moderatora]

( polecam i pozdrawiam chłopaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pamięć świeżynka. Wygląda na to, że to był jakiś chwilowy świr... wiadomo im więcej elektroniki tym czasem więcej "zabawy" :). Mnie tego dnia ześwirował jak  wbiłem na porzadną nierówność. Wczoraj wymieniony olej skrzyni w [edycja moderatora]

( polecam i pozdrawiam chłopaków).

Czy ma to ewidentnie związek z nierównościami na drodze bo u mnie było podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pamięć świeżynka. Wygląda na to, że to był jakiś chwilowy świr... wiadomo im więcej elektroniki tym czasem więcej "zabawy" :). Mnie tego dnia ześwirował jak  wbiłem na porzadną nierówność. Wczoraj wymieniony olej skrzyni w [edycja moderatora]

( polecam i pozdrawiam chłopaków).

 

Mam nadzieje ze zmieniłeś na olej oryginalny …. 5EAT wybitnie nie "lubi" innych olejów  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za pamięć świeżynka. Wygląda na to, że to był jakiś chwilowy świr... wiadomo im więcej elektroniki tym czasem więcej "zabawy" :). Mnie tego dnia ześwirował jak  wbiłem na porzadną nierówność. Wczoraj wymieniony olej skrzyni w [edycja moderatora]

( polecam i pozdrawiam chłopaków).

 

Mam nadzieje ze zmieniłeś na olej oryginalny …. 5EAT wybitnie nie "lubi" innych olejów  :rolleyes:

 

dokładnie... sygnowany teraz spokój na sercu i duszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...