Skocz do zawartości

Remont silnika WRX a mały tuning


xyg

Rekomendowane odpowiedzi

 

tak z innej beczki skrzynia w WRX 05 EU jest mocniejsza niz w latach 02-04?

Chyba jest taka sama, dopiero 06-07 w hawku jest mocniejsza i bez katowania wytrzymuje 450Nm.
Ja słyszałem, że skrzynie z końcówką 5aa i 6aa są już mocniejsze a 7aa (hawk) są jeszcze mocniejsze, ale przy niej (7aa) to już pod bloba trzeba wymienić kilka rzeczy więcej Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana uppipe i downpipe na przelotwe wpłynie znacząco na głośność wydechu?

Będzie pięknie! :yahoo: Bo dopiero wtedy Subaru naprawdę bulgocze.Bez wymiany reszty wydechu będzie "nieprzyzwoicie" cicho i dostojnie a żeby usłyszeć bulgot będziesz musiał opuszczać szybę.

 

 

Ja słyszałem, że skrzynie z końcówką 5aa i 6aa są już mocniejsze a 7aa (hawk) są jeszcze mocniejsze, ale przy niej (7aa) to już pod bloba trzeba wymienić kilka rzeczy więcej

Za takie skrzynie choć pewnie są mocniejsze trzeba zapłacić 3- 4tys więc nie wiem czy jest sens bo to dalej "5" a różne mutacje skrzyń 754 można kupić od 1200 do 1800 pln. Tak jak pisałeś na pewno inne są przeguby wewnętrzne półosi w nowszych skrzyniach WRX( wpuszczane) więc ogarnięcie jeszcze takich przeróbek to dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że skrzynie z końcówką 5aa i 6aa są już mocniejsze a 7aa (hawk) są jeszcze mocniejsze, ale przy niej (7aa) to już pod bloba trzeba wymienić kilka rzeczy więcej

Za takie skrzynie choć pewnie są mocniejsze trzeba zapłacić 3- 4tys więc nie wiem czy jest sens bo to dalej "5" a różne mutacje skrzyń 754 można kupić od 1200 do 1800 pln. Tak jak pisałeś na pewno inne są przeguby wewnętrzne półosi w nowszych skrzyniach WRX( wpuszczane) więc ogarnięcie jeszcze takich przeróbek to dodatkowe koszty.

Skrzynia z hawka raczej bliżej 3k pln i często nawet trochę poniżej :). 4k to powinien kosztować cały swap z dyfrem i półosiami :). Niedawno sprzedawałem cały komplet więc mniej więcej wiem jak ceny wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skrzynia z hawka raczej bliżej 3k pln i często nawet trochę poniżej . 4k to powinien kosztować cały swap z dyfrem i półosiami . Niedawno sprzedawałem cały komplet więc mniej więcej wiem jak ceny wyglądają.

A co ze zwrotnicami? W Hawku raczej 5x114 więc do starszych jeszcze zwrotnice i felgi? To chyba już robi wiekszą kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skrzynia z hawka raczej bliżej 3k pln i często nawet trochę poniżej . 4k to powinien kosztować cały swap z dyfrem i półosiami . Niedawno sprzedawałem cały komplet więc mniej więcej wiem jak ceny wyglądają.

 

A co ze zwrotnicami? W Hawku raczej 5x114 więc do starszych jeszcze zwrotnice i felgi? To chyba już robi wiekszą kwotę.
Ja sprzedałem cały komplet tj.:

Skrzynia

Dyfer

Wybierak

Półosie x4

Wał napędowy

Praktycznie nowe sprzęgło - 3k km przebiegu

Wysprzęglik

Koło zamachowe

Tylne zwrotnice x2

Tylne zaciski WRX dłutłoczek

Tylne tarcze z klockami i okładzinami - przebieg 1k km

Cały zestaw za 4400pln poszedł - można powiedzieć mega promocja :)

 

I jak pisał cybel, 5x114,3 jest tylko w hawku STI, w WRX 5x100.

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja sprzedałem cały komplet tj.: Skrzynia Dyfer Wybierak Półosie x4 Wał napędowy Praktycznie nowe sprzęgło - 3k km przebiegu Wysprzęglik Koło zamachowe Tylne zwrotnice x2 Tylne zaciski WRX dłutłoczek Tylne tarcze z klockami i okładzinami - przebieg 1k km Cały zestaw za 4400pln poszedł - można powiedzieć mega promocja I jak pisał cybel, 5x114,3 jest tylko w hawku STI, w WRX 5x100.

To faktycznie "pół" auta :) w tym wydaniu to chyba dobry deal dla kupującego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam  wrx 05 I własnie słyszałem ze jest mocniejsza I chciałem to potwierdzić ale widze ze zdania podzielone :)

Nie pocieszaj się  :biglol: . Jesteś skazany na UPG, skrzynię, panewkę lub coś tam. Ale to i tak lepiej niż awaria napędu w evo. Przynajmniej finansowo. :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam  wrx 05 I własnie słyszałem ze jest mocniejsza I chciałem to potwierdzić ale widze ze zdania podzielone  :)

Mi też mówili, że z hawka jest mocna, jeździj aż padnie itd.

Wymieniłem na STI 2011 z DCCD i mam spokój. Dodatkowo nie ma na silnik kagańca w postaci skrzyni, więc od razu remap i moment i moc poszły w górę. Teraz jest frajda i spokój ducha :).

 

 

@Matsil
Teraz ten zestaw mam nadzieje będzie zaadoptować z powodzeniem do mnie. ..tylko silnika jeszcze brak ; (

Kupiłeś od @@Remiego?

 

 

 

Ja sprzedałem cały komplet tj.: Skrzynia Dyfer Wybierak Półosie x4 Wał napędowy Praktycznie nowe sprzęgło - 3k km przebiegu Wysprzęglik Koło zamachowe Tylne zwrotnice x2 Tylne zaciski WRX dłutłoczek Tylne tarcze z klockami i okładzinami - przebieg 1k km Cały zestaw za 4400pln poszedł - można powiedzieć mega promocja I jak pisał cybel, 5x114,3 jest tylko w hawku STI, w WRX 5x100.

To faktycznie "pół" auta  :) w tym wydaniu to chyba dobry deal dla kupującego. 

Dałem taką cenę, bo nie chciało mi się bujać pół roku ze sprzedażą pojedynczych elementów. Zarobiłbym może trochę więcej, ale przy kasie jaką w to auto wpakowałem i tak nie ma znaczenia :biglol:.

 

 

 

mam  wrx 05 I własnie słyszałem ze jest mocniejsza I chciałem to potwierdzić ale widze ze zdania podzielone :)

Nie pocieszaj się  :biglol: . Jesteś skazany na UPG, skrzynię, panewkę lub coś tam. Ale to i tak lepiej niż awaria napędu w evo. Przynajmniej finansowo. :yahoo:

No nie wiem czy lepiej finansowo. Ja przechodziłem z autem praktycznie wszystko - UPG, zakucie, skrzynia, zawias, hamulce i sporo innych ciekawych rzeczy. Przy tym wszystkich koszty naprawy napędu evo można zrobić za kieszonkowe :biglol:

Ale teraz przynajmniej wiem co mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle szukam silnika od WRXa...

Jak i tak szukasz silnika, to może pokuś się o silnik od STI. Blok taki sam, ale jest kilka elementów które lepiej się sprawdzą ;).

Najlepiej kupić używkę do remontu i samemu zakuć i zrobić jak trzeba. Wiesz co masz, ja bym dziś tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam  wrx 05 I własnie słyszałem ze jest mocniejsza I chciałem to potwierdzić ale widze ze zdania podzielone :)

Nie pocieszaj się  :biglol: . Jesteś skazany na UPG, skrzynię, panewkę lub coś tam. Ale to i tak lepiej niż awaria napędu w evo. Przynajmniej finansowo. :yahoo:

 

spokojnie mam 60k przelotu i  teraz czystko rekreacujnie dupowoz ....rodzinne auto z  isofixem :)

jeszcze trochu wody uplynie zanim skrzynia padnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spokojnie mam 60k przelotu i  teraz czystko rekreacujnie dupowoz ....rodzinne auto z  isofixem jeszcze trochu wody uplynie zanim skrzynia padnie

Eeeetam rekreacyjnie, każdy tak mówi!!! :biglol: A potem na "światłach" strzał ze sprzęgła i ogień z wydechu.... Może to właśnie jest rekreacja po subarowemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...