Jump to content

Dakar 2016

Jumpman
 Share

Recommended Posts

....Bez Hołka, ale Dakar jedzie dalej !

Sebastian Loeb potwierdzony !

http://wrc.net.pl/loeb-w-dakarze

"Dziewięciokrotni rajdowi mistrzowie świata wsiądą do Peugeota 2008 DKR. Partnerem Loeba i Eleny będzie Stephane Peterhansel. – Start z tak doświadczonym kierowcą pozwoli nam na szybszy rozwój – podkreślił Seb.

Loeb pierwsze testy za kierownicą 2008 DKR odbył pod koniec czerwca. – Moja kariera w WTCC się rozwija i mam motywację by robić to dalej, jednak Dakar to także duże wyzwanie dla mnie. Jeśli tam pojadę to muszę się porządnie przygotować – mówił wówczas Francuz.

Wśród konkurentów w Dakarze 2016 Seb będzie miał „starych” znajomych z oesów m.in. Mikko Hirvonena i Nassera Al-Attiyaha."

peugeot-pikes-peak4.jpg

parcours-carte-v3.jpg

• Upvote 2

Jak nie będzie grupowego fuckup'u w Pugu, to bankowo wyjmują pudło.  

Życzę im jak najlepiej, ale w takim raidzje trzeba też mieć kupę szczęścia. Nawet jak auto będzie konkurencyjne i niezawodne to wystarczy jedna wydma, kamień, dziura i po zawodach. Już nie wspomnę o śmiertelnym żniwie jakie zbiera co roku ta impreza. To nie to samo co WRC.  

No wygra Dakar no...  :huh:

Szkoda że na F1 już trochę za dużo lat bo by Sebek został kierowcą wszech czasów.  ;)

Ha ha zajebista reklama :)

ech, szkoda że nie będzie można już trzymać kciuków w Dakarze za HOŁKA !!!   :(

ale wygląda, że była to dobra decyzja. Powtórzyć 3 miejsce lub zająć wyższe byłoby strasznie ciężko :(

...o ile Peugeot wyciągnął wnioski z zeszłego roku i poprawił auto.

trochę zmian zmian zrobili:

http://terenowe.autoklub.pl/news/wiekszy-peugeot-na-dakar,63695

Sebastien na razie pobiera twarde nauki:

http://terenowe.autoklub.pl/news/loeb-rolowal,63997

ciekawe czy we francuskich mediach też już wylewa sie hejt ;) ……. podobnie jak w Polsce  :huh:

Francuzi to może nieco tchórzliwy naród ;) , ale kochają swój kraj, swój język (ich budynki nie nazywają się Tower, tak jak u nas ;) ), swoich obywateli...a tych wielkich potrafią wielbić... więc hejt będzie nie na miejscu :)

Zresztą chyba w drugim kraju Roberta (Italii) hejt na niego też jest nieobecny. 

U nas to taki narodowy sport wynikający z frustracji...chyba wszystkim. Ale spokojnie, za kilka pokoleń może się poprawi ;)

• Upvote 1

U nas to taki narodowy sport wynikający z frustracji...chyba wszystkim.

zgadzam sie w 100%

P.S. Miałem szczęście i byłem obecny , nawet dość blisko w ostatnim rajdzie w Alzacji , jak żegnali go w rodzinnym Hagenau , mimo że rolował kilka odcinków wcześniej i nie ukończył ostatniego rajdu. To były niezapomniane chwile i łzy sie do oczu cisnęły . 

jak widać na przykładzie Loeba nie jest tak łatwo w terenowych rajdach :rolleyes: 

P.S. Miałem szczęście i byłem obecny , nawet dość blisko w ostatnim rajdzie w Alzacji , jak żegnali go w rodzinnym Hagenau , mimo że rolował kilka odcinków wcześniej i nie ukończył ostatniego rajdu.

na prologu Warmińskiego w tym roku, gdy Hołek uszkodził Fiestę to były takie brawa i owacje jak by wygrał ten prolog :)  :)  :)   

Ja, jak i pewnie wielu kibiców rajdowych, oglądających (tylko) najbardziej genialną relację wszech czasów przed komputerem też miałem łzy w oczach. Mimo rolki bohater był jeden i też  mimo ogłoszonego 2 dni wcześniej nowego mistrza.

Xavier Panseri Dakar 15 jechał z Hołkiem i wylatywał chyba pierwszym możliwym samolotem w niedziele, żeby zdążyć na zapoznanie Monte z Bryanem Bouffierem. Także da się :)
Logistycznie na pewno do ogarniecia, pytanie jak kondycyjnie. :)

• 2 months later...