Skocz do zawartości

Tajemniczy przycisk


pawel_zf2003

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy okazji otwierania klapy zauwazylem tajemniczy przelacznik. Cos przelacza, bo w jednej pozycji pali sie na czerwono a po przelaczeniu gasnie. Znajduje sie PONIZEJ zaslepki zaznaczonej na zdjeciu. W amerykanskiej instrukcji obslugi wogole go nie ma. A polskiej niestety nie posiadam. Wiek ktos do czego to sluzy ?. Nie wyglada jak dorabiany. Raczej pasuje mi na fabryczny. Auto mialo gaz, ale zostal zdemontowany i gazownik zabral wszystkie zabawki. Przelaczni do gazy byl w miejscu zaznaczonej zaslepki. Wiec nie sadze aby to jakies pozostalosci po LPG. Moze to ten moj Hill Holder ktorego szukam ? :)

post-11361-0-27685600-1443510735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy okazji otwierania klapy zauwazylem tajemniczy przelacznik. Cos przelacza, bo w jednej pozycji pali sie na czerwono a po przelaczeniu gasnie. Znajduje sie PONIZEJ zaslepki zaznaczonej na zdjeciu. W amerykanskiej instrukcji obslugi wogole go nie ma. A polskiej niestety nie posiadam. Wiek ktos do czego to sluzy ?. Nie wyglada jak dorabiany. Raczej pasuje mi na fabryczny. Auto mialo gaz, ale zostal zdemontowany i gazownik zabral wszystkie zabawki. Przelaczni do gazy byl w miejscu zaznaczonej zaslepki. Wiec nie sadze aby to jakies pozostalosci po LPG. Moze to ten moj Hill Holder ktorego szukam ? :)

W miejscu, które wskazujesz od lewej może być (nie musi) grzanie szyby pod wycieraczkami przednimi. W środku składanie lusterek. Od prawej "VDC OFF"

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to US spec :). Ale to raczej nie swiatla. Przycisk nie byl ruszany poki go nie zauwazylem. A swiatla byly wlaczane i wylaczane i dzialaly.

Myslalem jeszcze do wczoraj ze to moze jakis wylacznik czujnikow cofania (bo mi padly - co wydaje sie dziwne, bo w miare nowe i dosc drogie byly. Za sama centralke chca teraz 350 zl), Ale ta teoria tez padla. Jeszcze przychodzi mi na mysl, ze to moze jakis wlacznik szukanego przeze mnie ukladu Hill Holder :). Ale to sprawdze w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze przychodzi mi na mysl, ze to moze jakis wlacznik szukanego przeze mnie ukladu Hill Holder . Ale to sprawdze w praktyce.

 

Na pewno nie jest to wyłącznik od Hill Holdera. Ewidentnie to jest jakiś dokładany patent. Otwórz schowek pod tym wyłącznikiem i zobacz dokąd idą kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Mialem nadzieje ze to jakis oryginalny przelacznik. Ale jak jakas dorobka :), to rzeczywiscie nikt nie czyta w myslach innych :).

Przy okazji sprawdze dokad prowadza kable. Oby nie do jakiejs katapulty :).


a ogrzewanie lusterek ? chyba nie są połączone z grzaniem szyby  w miejscu wycieraczek no i ta dioda w włączniku by pasowała na włącznik do ogrzewania lusterek.

Pisalismy jednoczesnie. Sprawdze jeszcze ten trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
13 godzin temu, Baltek napisał:

Witam. Czy już wiesz  do czego służy ten przycisk? Mam u siebie taki sam i też nie wiem co to jest.

Zróbcie zbliżenie tego ustrojstwa. Kolejnym krokiem jest wyjęcie 4 kołków i odkręcenie jednego wkręta, by zdjąć dolną osłonę, w która jest wbudowany. Po drugiej stronie będą wtyczka i kabelki od zagadki. Może coś więcej da się na tej podstawie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...