Jump to content

Rozrusznik, bendiks


tezet
 Share

Recommended Posts

Witam,

dziś zająłem się problemem w Forku z rozrusznikiem. Auta pali za każdym od razu jednak od pewnego czasu zgrzyta na zimnym i czasem na ciepłym. Po przeczytaniu kilku wątków na forum wyjąłem rozrusznik i przyjrzałem się "komorze" bendiksu - nie było koszmaru cienka warstwa brudu. Zastanawia mnie jedna rzecz czy to normalne że tylko 1/3 zębatki pracuje? Widać to nawet na foto po przeczyszczeniu gdzie jest "wyślizgana". Widać również ubytki zębatki. Czy to jest przyczyna usterki?

 

post-20391-0-90501700-1443379366_thumb.jpg

 

Niestety miałem tylko chwilę dla auta dziś (niedziela+Żona = zostaw to!!!), więc szybko przeczyściłem "komorę" bendiksu i zamontowałem do auta. Nic się nie zmieniło dalej są zgrzyty. 

 

We wtorek chcę rozkręcić cały rozrusznik i czyścić wszystko ale czy to coś da? Czy od razu kupić nową zębatkę?

 

 

Btw. Czy jest możliwość złej instalacji rozrusznika? Podczas czyszczenia kręciłem zębatką i na koniec ustawiłem mniej więcej w tą samą pozycję co przed zabiegiem. Ma to znaczenie czy on sam wskakuje podczas pracy na właściwą pozycję? Może głupie pytanie ale to 1-szy rozrusznik do którego się dobieram ;)

Link to comment
Share on other sites

Ten rozrusznik nie zgrzyta w miejscu gdzie widzisz to wyrobienie na początku zębatki btw. jest to jej normalny ślad pracy. Czyszczenie nic nie da bo zgrzytanie jest na sprzęgle jednokierunkowym znajdującym się na końcu tej zębatki więc musisz wymienić bendix tak czy inaczej.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...