Skocz do zawartości

Rozrusznik, bendiks


tezet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś zająłem się problemem w Forku z rozrusznikiem. Auta pali za każdym od razu jednak od pewnego czasu zgrzyta na zimnym i czasem na ciepłym. Po przeczytaniu kilku wątków na forum wyjąłem rozrusznik i przyjrzałem się "komorze" bendiksu - nie było koszmaru cienka warstwa brudu. Zastanawia mnie jedna rzecz czy to normalne że tylko 1/3 zębatki pracuje? Widać to nawet na foto po przeczyszczeniu gdzie jest "wyślizgana". Widać również ubytki zębatki. Czy to jest przyczyna usterki?

 

post-20391-0-90501700-1443379366_thumb.jpg

 

Niestety miałem tylko chwilę dla auta dziś (niedziela+Żona = zostaw to!!!), więc szybko przeczyściłem "komorę" bendiksu i zamontowałem do auta. Nic się nie zmieniło dalej są zgrzyty. 

 

We wtorek chcę rozkręcić cały rozrusznik i czyścić wszystko ale czy to coś da? Czy od razu kupić nową zębatkę?

 

 

Btw. Czy jest możliwość złej instalacji rozrusznika? Podczas czyszczenia kręciłem zębatką i na koniec ustawiłem mniej więcej w tą samą pozycję co przed zabiegiem. Ma to znaczenie czy on sam wskakuje podczas pracy na właściwą pozycję? Może głupie pytanie ale to 1-szy rozrusznik do którego się dobieram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozrusznik nie zgrzyta w miejscu gdzie widzisz to wyrobienie na początku zębatki btw. jest to jej normalny ślad pracy. Czyszczenie nic nie da bo zgrzytanie jest na sprzęgle jednokierunkowym znajdującym się na końcu tej zębatki więc musisz wymienić bendix tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...