Skocz do zawartości

bak paliwa forka II


tanaka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hehe a jaki przyrzad jest dokladny bo z doswiadczenia ale innych marek jak toyota audi saab to wszedzie polowa to byla polowa:)

Nie istnieją przyrządy pomiarowe, które mierzą bez błędu. Każdy pomiar jest obarczony mniejszym lub większym błędem. Wskaźnik paliwa w samochodzie należy raczej do tych o większym błędzie jak Ci już odpowiedział Cybel. W tym przypadku połowa to równie dobrze np. 25 jak i 35 dm3 a za relatywnie dokładny możesz przyjąć dystrybutor na stacji paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wchodzi 48 litrów po zapaleniu się kontrolki? Chodzi mi o to, że u mnie kontrolka nie zapala się kiedy wskazówka prawie leży. Nie jestem pewien czy po prostu mogę jeszcze jechać? Czy auto stanie bo mam kontrokę uszkodzone.

Ale ile paliwa wchodzi u Ciebie w takiej sytuacji? Bak masz pewnie 60 litrów, rezerwa zostawia zgodnie z instrukcją pewnie z 9 litrów. Ja ostatnio wlałem do pierwszego odbicia 51,48, rezerwa zapaliła się nieco wcześniej. Pewnie u Ciebie też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wchodzi 48 litrów po zapaleniu się kontrolki? Chodzi mi o to, że u mnie kontrolka nie zapala się kiedy wskazówka prawie leży. Nie jestem pewien czy po prostu mogę jeszcze jechać? Czy auto stanie bo mam kontrokę uszkodzone.

 

Jak miałem sprawny czujnik to zapalał się tak, że wchodziło 48-49 litrów. Po wymianie baku paliwa kontrolka przestała działąć - nigdy nie zapala się rezerwa... Już kilka razy zdażyło mi się jechać na oparach i nie jest to dobre, ani na psychikę, ani dla silnika... Zabieram się za wyciągnięcie pompy paliwa z pływakiem jak pies do jeża już od ponad pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej wlewałem 48 l. Być może już mało brakowało do zapalenia się lampki, ale spanikowałem i dolałem. Przetrzymam go jeszcze trochę następnym razem.

Czyli nawet nie doszedłeś do rezerwy. Nie miało prawa się zaświecić. Ale tak czy owak tak jak wspomniał marhof - nie ma sensu stresować siebie ani silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy u Was świeci się kontrolka rezerwy po przekręceniu kluczyka do pozycji w której zapalają się wszystkie kontrolki (oleju, silnika....) ?

 

Mam ten sam problem, żarówki sprawdziłem i niby wszystko ok, ale już raz mi zabrakło paliwa w trasie i nawet wskazówka nie opadła na sam dół. Od tamtej pory tankuję co 400 450 km, wchodzi mi +,- 50 l.

 

Ostatnio wyczyściłem kostki pod tylnymi siedzeniami i mam wrażenie, że wskazówka płynniej oddaje zużycie paliwa, ale kontrolki rezerwy nadal nie mogę uświadczyć :-( 

 

Moim zdaniem powinna się zapalić przed odpaleniem silnika, ażeby dać znać, że jest sprawna 

 

Podobnie jak kolega Marhof zbieram się do inspekcji pływaka od roku .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy u Was świeci się kontrolka rezerwy po przekręceniu kluczyka do pozycji w której zapalają się wszystkie kontrolki (oleju, silnika....) ?

 

Mam ten sam problem, żarówki sprawdziłem i niby wszystko ok, ale już raz mi zabrakło paliwa w trasie i nawet wskazówka nie opadła na sam dół. Od tamtej pory tankuję co 400 450 km, wchodzi mi +,- 50 l.

 

Ostatnio wyczyściłem kostki pod tylnymi siedzeniami i mam wrażenie, że wskazówka płynniej oddaje zużycie paliwa, ale kontrolki rezerwy nadal nie mogę uświadczyć :-( 

 

Moim zdaniem powinna się zapalić przed odpaleniem silnika, ażeby dać znać, że jest sprawna 

 

Podobnie jak kolega Marhof zbieram się do inspekcji pływaka od roku .... 

 

Można sprawdzić samą kontrolkę jak odepniesz kostkę od pompy paliwa przy uzbrojonym aucie - powinna się zapalić. W ten sposób wykluczyłem przepalenie żarówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można sprawdzić samą kontrolkę jak odepniesz kostkę od pompy paliwa przy uzbrojonym aucie - powinna się zapalić. W ten sposób wykluczyłem przepalenie żarówki

 

Dzięki kolego, tak zrobię i zobaczymy czy się ukaże pomarańczowe światełko :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...