Skocz do zawartości

Nie chcą wchodzić biegi Sti GD


Os_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może ktoś będzie wiedział co może być przyczyną mojego problemu.

Impreza STI GD 2002.

Nie wchodzą biegi przy ostrzejszej jeździe. Nie ma znaczenia który to jest bieg, nie ma znaczenia czy zmieniam biegi w górę czy w dół, przy normalnej jeździe wszystko jest ok. Sprzęgło Exedy po regeneracji u Radzikowskiego, wysprzeglik nowy. Silnik jest po remoncie. Przed rozebraniem skrzynia chodziła bez najmniejszych problemów. Po założeniu samochodu od razu pojawił się problem. Skrzynia przez rok była składowana w suchym garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło się grzeje i puchnie, u mnie było podobnie jak przypaliłem sprzęgło, które zresztą też jest od Radzikowskiego (tarcza "kevlar", docisk wzmacniany)

Mogło by to być to. Jednak po poskładaniu auta jak się okazało, że biegi nie chcą wchodzić oddałem sprzęgło do regeneracji myśląc, że to jest przyczyna. Nic to nie pomogło. No i nie dzieje to się w powiązaniu z czasem jazdy. Nie ma znaczenia. Jeżeli przyspieszam powoli ale przeciągam bieg wysoko to bieg też nie wchodzi, jak przyspieszam szybko to też nie. I powiem Wam też, że z użyciem dużej siły ten bieg też nie wejdzie.

 

Co masz na myśli kość skrzyni?

Cybelkowi chodzi zapewne o ten łącznik górny pod IC.

Dajcie jakąś fotkę bo nie mam pojęcia o którym elemencie mówicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kurczę, nie pasuje mi to. Nie ma raczej znaczenia temperatura auta i podzespołów. Jak samochód jest zimny i zacznę dynamiczniej przyspieszać to biegi nie wchodzą. No i przed regeneracją sprzęgła było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...