Jump to content

Kod serwisowy

raczek900
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem tego forum wieć prosze na wstępie o wyrozumiałość.Ostanimi czasu intensywnie poszukuje subaru forestera II z lat 2005-2008 2 litrowego 158 konnego wolnossaka ogładałem kilka sztuk niestety temat nie jest łatwy dodam budżet to 30 tyś tylko cos zadbanego z gazem lub do gazu czyli koniecznie z literką F. To co przychodzi do nas za granicy za pośrednicwem handlarzy czasem przeraża :owiec uderzam tutaj

Co prawda są też krajowe sztuki lecznie nie zawsze w dobrym stanie...

Ale do rzeczy

ostanimi czasy po romowach z pewnym mechanikiem wpadła mi pewna sekfencja czynności dzieki którym rzekomo mozna skazować w tym modelu serwis niestety nie jestem w stanie tego sprawdzic z racji że nie mam jeszcze tego upragninego autka.Postanowiłem wieć napisać o tym na forum być możę ktoś temat zweryfikuje sekfencja poniżej:

uruchomić silnik
nacisnąć i przytrzymać Pedały hamulca
włączyć tylne odmgławiacza
włączyć  pozycje

wyłączyć tylne odmgławiacz
wyłączyć pozycje

włączyć tylne odmgławiacz  
włączyć pozycje

wyłączyć tylne odmgławiacz
wyłączyć pozycje
zwolnić hamulec

światło świec żarowych powinna migać przez 5 sekund, aby potwierdzić resetowanie udało

Uwaga - powyższe kroki należy dość szybko zrobić. Myślę, że masz max 4 sekund między każdym z powyższych etapów .. Jeśli nie, niech na biegu jałowym przez 30 sekund, wyłączyć na 15 sekund i ponownie ..

Jeśli ktoś przetestuje proszę o info czy działa może pomoże mi to w poszukiwaniach lub innym.Dodam że niekupiłem ostanio pewnego egzemlarza gdyż autko był do seriwsu i nie wszystko działało bez zrobienia serwisu dlatego zainteresowałem się tematem.

Tak się zastanawiam, co mechanik miał na myśli oraz o co Ci chodzi z tą "sekfencją".

Gdyż ponieważ:

światło świec żarowych

a prawisz o aucie z silnikiem benzynowym

oraz

skazować w tym modelu serwis

bo, o ile dobrze pamiętam, to ten model czegoś takiego nie posiada.

Tak jak napisałem jestem  nowy na tym forum i chciałem podzielić sie czymś do weryfikacji.

Podejrzewam ze mechanik coś mógł pomylić.Mam diesla i wiem co to sa świece żarowe wkleiłem to co dostałem od niego

Wiem że tego typu kombinaje działaja w autach grupy vw i nie koniecze jest używanie OBD i wizyta w serwisie zastanawia się wiec jak jest to w przypadku subaru.

Pewien czas temu oglądąłem subaru rzekomo serisowane w aso na jubilerskiej. Niestety nie działa wskaznik predkościomierza i obrotomierza a kontolka silnika swieciła się na żółto oraz miłagał kontrolka CRIUSE. Własciciel twierdził ze trzeba jechać do aso zrobić przegląd a oni to skazują podejrzewałem że ta sekfencja jest do tego.Z tej przyczyny nie zdecydowałem sie na ten samochód.

Wklejam link do tego autka

http://www.gumtree.pl/a-samochody-osobowe/mokotow/2006-subaru-forester-samochod-osobowy-i-wlasciciel-serwisowany/1001417994520910783867009

dodam pozatym że nie bity brudny w środku do wymiany amory tył a co za tym idzie sprzeżyny lakier orginał no cos przy lampie przedniej grzebane drobne rysy tam i uwdzie a tak to spoko po za tym co w poprzednim poscie napisałem.... miał F

Szkoda że nie uzyskałem to żadnej konkretnej pomocy

Hę?

A czegóż to potrzebowałeś?

Wpadłeś. Napisałeś posta z bzdurami od mechanika, który zapewne subaru nie widział z bliska.

Ale jakiej pomocy potrzebowałeś?

Szczur 75, z tego co sie orientuję, jesteś moderatorem, ale szczerze, życie i Subaru to nie Twój regulamin i punkty w nim, koles prosil o pomoc i powinien w jakis sposób ją otrzymać. Ty od razu walisz punktami. Potrzebowałem pomocy wiele osób z forum odpisało, nie ważne czy udało się im pomóc czy nie-próbowali. Twoje podejście jest podobne do Pana Kopra, cytować wyrwane z wątku słowa. Jak kiedyś napisałem, jestem nie wygodny zbanuj mnie,usuń, nie będę płakał. Mam subaru, remont sbd zrobilem, ale to jedyne auto które silnik wykonczyło przy śmiesznym przebiegu

Szczur 75, z tego co sie orientuję, jesteś moderatorem, ale szczerze, życie i Subaru to nie Twój regulamin i punkty w nim, koles prosil o pomoc i powinien w jakis sposób ją otrzymać. Ty od razu walisz punktami. Potrzebowałem pomocy wiele osób z forum odpisało, nie ważne czy udało się im pomóc czy nie-próbowali. Twoje podejście jest podobne do Pana Kopra, cytować wyrwane z wątku słowa. Jak kiedyś napisałem, jestem nie wygodny zbanuj mnie,usuń, nie będę płakał. Mam subaru, remont sbd zrobilem, ale to jedyne auto które silnik wykonczyło przy śmiesznym przebiegu

Tylko gość dostał odpowiedz... Pomocy potrzebuje napewno mechanik autora.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

koles prosil o pomoc i powinien w jakis sposób ją otrzymać

To bardzo Cię proszę przeczytaj wątek od początku, najlepiej kilka razy i napisz /zacytuj/ o jaką pomoc chodziło autorowi.

I spójrz w pkt regulaminu, o którym pisałem. W kontekście tego co i jak autor wątku pisze tu.