Skocz do zawartości

wymiana alternatora


niebieskiultras

Rekomendowane odpowiedzi

Mój alternator bez obciążenia ładuje 13.2v i akumulator co chwile trzeba lądować wiec z racji tego ze mam luzem sprawny z 1.6 czy podejdzie on czy ładuje za malo i musi być oryginał z 2.0?

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój alternator bez obciążenia ładuje 13.2v i akumulator co chwile trzeba lądować wiec z racji tego ze mam luzem sprawny z 1.6 czy podejdzie on czy ładuje za malo i musi być oryginał z 2.0?

To nie ma znaczenia z jakiego silnika EJ wyjmiesz alternator, raczej sprawdziłbym czy wtyczka będzie pasowała bo tu jest tylko różnica między alternatorami.

Wtyczki były "okragłe" lub "kwadratowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzeli alternator bez obciazenia laduje ci ponad 13 to jest dobry sprawdz jaki ci laxuje z obciarzeniem maksymalnym nie koze spasc ponizej 12.5 te alternatory tak maja a konkretnie regulator napiecia bodajrze bosch ze jak przychodzisz rano i zapalasz auto to laduje 14.5 jak sie zagrzeje to ladowanie spada do 13 czy nawet 12.5jak wlaczysz odbiorniki to rosnie,sprawdzone u mnie jerzeli pod maksymalnym obciarzeniem klima szyba itp nie spada ponirzej 12.5 to alternator jest dobry sprawdz jak pisze jerzeli spada ponizej to alternator jak nie to akumlator lub cos pobiera ci zaduzo pradu sprawdz jeszcze masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest to ze po jakimś czasie śniedzieje klema minusowa ?

 

Może faktycznie alternator jest dobry bo akumulator zdechł przez zwarcie na pękniętej klemie . Klemę zmieniłem ale akumulator juz nie trzymał prądu - profilaktycznie zmieniłem aku i alternator i wszystko chodzi jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...