Skocz do zawartości

wybór auta - które na 55kkm rocznie


jolly_bb

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

mam już jedno subaru w domu (żonowóz, forek 2001) a ze zmieniam pracę, tracę auto służbowe, będę musiał coś kupić.

 

Rozważałem różne opcje poprzez W210 4matic, Paska 4motion 1.9tdi ale dziś rano mnie olśniło, że przecież najlepsze może się okazać subaru (oczywiscie)

 

Myślałem nad outbackiem, względnie legacy. Interesuje mnie generalnie dojeżdżanie 90 km do pracy w jedną stronę (czyli rocznie około 55 tys km - kosmiczny przebieg jak dla mnie). CHciałbym z samochodu wysiadać wypoczęty, więc nie kupię pandy ani clio. Ma mieć napęd na 4 koła (ale obojętnie jaki, żeby tylko w sytuacji kryzysowej wyjechać z garażu przez duży snieg, no i w trasie auto się lepiej zachowuje).

 

Nie mam przekonania, że akurat w tym przypadku subaru bedzie najlepszym wyborem. Forek żony jest dobry, ale oprocz pakietu startowego teraz musielismy zrobic progi i wymienic tzw. kołyskę pod dyfrem z tyłu, bo oryginalna trzymała się na włosku ju (rdza).

 

Czy outback jest dobrze wyciszony, wygodne fotele? Po zainwestowaniu np. 12-17k PLN w uzywke okolo roku 2003-2004 oraz zrobieniu pakietu startowego (rozrzad, moze sprzeglo, oleje filtry silnik dyfry, opony, zabezpieczenie podwozia) za kolejne 5-6k pln pojezdze nim spokojnie ze 100-200 tys km? A jesli cos szlag trafi (skrzynia automatyczna) to czy poplyne na 1-2k pln czy na 10k :)?

 

Auto bedzie gazowane -> ze wzgledu na roczny przebieg. W jaki silnik celowac? Zakladam, ze auto do jazdy z wszystkim powinno sie zmiescic w 20-22k PLN (w tym instalacja gazowa)

 

Ale sprobujcie mnie moze przekonac do czegos innego niz subaru, bo moze mam klapki na oczach :)?

 

PS. Jesli wrzucilem post w zle miejscie,z  gory przepraszam - > nie ograniczam sie tylko do outbacka, stad wpis nie jest w forum outbacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...