Skocz do zawartości

Kupuję Outbacka 2 2.5 vs 3.0 który lepszy?


Jakub Gawinek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy stałem przed takim pytaniem... Sam też kiedyś musiałem wybrać... obawiałem się wyczytanego na forach oraz gazetach spalania... po pierwszej jeździe H6 nigdy już nie zamieniłbym tego na żaden inny silnik Subaru... handluję tymi autami od lat i jak mantrę powtarzam klientom o wszelkich plusach tego wyboru... wiele obiekcji musiałem przezwyciężyć... teraz tylko z dumą mogę powiedzieć- nigdy, ale to nigdy żaden klient nie powiedział mi że wybór był zły... H6 to jedyny słuszny wybór... auto na trasie pali bardzo podobnie, a kultura pracy silnika 2.5 w połączeniu ze skrzynią 4AT jest porównywalna do kultury pracy zszywacza biurowego ;)... 2.5  to tylko i wyłącznie produkt czekoladopodobny i każdy kto zacznie obcować z H6, z szyderczym uśmiechem na twarzy to potwierdzi... owszem, czasami w ofercie mam coś takiego, ale tylko dla ludzi, na których moje egzorcyzmy nie działają... 

 

ps. nie wiem jak wy, ale ja jeśli jadę słabym wozem i mam świadomość teoretycznie niskiego spalania, a do tego samochód jest zasilany LPG- to noga w podłogę... do tego jeżdżę wtedy dwa razy więcej bo przecież jest tanio ;)... jeśli natomiast śmigam mocną benzyną- robię to trochę delikatniej, a tylko w sytuacji kiedy potrzebuję noga w podłogę- nie zatruwam silnika, na paliwo wydaję podobnie, serwis jest tańszy, a wartość samochodu przy sprzedaży jest zdecydowanie wyższa... musiałem do tego dorosnąć i przełamać się psychicznie- bo jestem raczej oszczędny- ale plusy ogromne...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał tego Pana bo dobrze gada i zna się na rzeczy. Ja mam to o czym napisał z tym że nie patrzę szyderczym uśmiechem, a wielkim bananem podczas połykanych kilometrów  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła kupuję 2.5   - nie potrzebuję rakiety 

 

Nie chce wyzszch kosztów miesiącznych (paliwo) i nie chce wyższych kosztów eksploatacyjnych typu (luzy zaworowe)

 

Szukam auta, którym wyjadę zimą z działki a nie petardy do zapie**alania

 

Teraz mam Jeepa Grand Ch.  V8 5.9 litra i nie wykorzystuje jego mocy (przeszło mi) :)

 

Ponawiam pytanie. Czy ktoś z okolic lublina moze rzucić okiem na ten egzemplarz?

http://otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2-5b-156km-automat-awd-4x4-bezwypadkowy-2-kpl-kol-szwajcar-ID6y9y5Z.html#2715487b4d

 

Wygląda spoko    -  ale to komis :/    wole auta z prywatnych rąk

 

Będę wdzięczny za pomoc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. nie wiem jak wy, ale ja jeśli jadę słabym wozem i mam świadomość teoretycznie niskiego spalania, a do tego samochód jest zasilany LPG- to noga w podłogę...

Ja mam dość mocną benzynę z LPG i też noga w podłodze  :P

Decyzja zapadła kupuję 2.5   - nie potrzebuję rakiety 

 

Przejechałem takim 200 kkm - da się?

Da się, choć lekko nie było  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 3.0 i nie potwierdzam wysokich kosztów - poza paliwem. Przebieg 96 tys. - jest pewny więc polata jeszcze. No i nie jest na sprzedaż, bo to najlepszy egzemplarz w PL. Wciąż robi wrażenie ruszając spod świateł, a  wyprzedzanie na trasie to formalność. Wg mnie najsłabsze jest zawieszenie  (części eksploatacyjne - łączniki, przeguby kulowe czy sworznie wahaczy - lubią stukać). Teraz muszę wymienić rurę wydechową (dziura na rozgałęzieniu, przez co dźwięk  stal się bardziej imprezowy) Skóra trochę słaba i trzeszczące po latach plastiki. Ale zaradzić się wszystkiemu da. Rozbieramy boczki podklejamy dedykowanymi matami i jest ciszej niż było w nowym;.

POLECAM 3.0 jest unikalny wyjątkowy, ale jest niezwykle mało dobrych egzemplarzy z małym przebiegiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 3.0 i nie potwierdzam wysokich kosztów - poza paliwem. Przebieg 96 tys. - jest pewny więc polata jeszcze. No i nie jest na sprzedaż, bo to najlepszy egzemplarz w PL. Wciąż robi wrażenie ruszając spod świateł, a  wyprzedzanie na trasie to formalność. Wg mnie najsłabsze jest zawieszenie  (części eksploatacyjne - łączniki, przeguby kulowe czy sworznie wahaczy - lubią stukać). Teraz muszę wymienić rurę wydechową (dziura na rozgałęzieniu, przez co dźwięk  stal się bardziej imprezowy) Skóra trochę słaba i trzeszczące po latach plastiki. Ale zaradzić się wszystkiemu da. Rozbieramy boczki podklejamy dedykowanymi matami i jest ciszej niż było w nowym;.

POLECAM 3.0 jest unikalny wyjątkowy, ale jest niezwykle mało dobrych egzemplarzy z małym przebiegiem

 

Objawy które opisujesz w swoim aucie sugerują dużo wyższy przebieg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak powiedziałem tak zrobiłem

 

http://dobroskok.pl/pl/auta-na-sprzedaz/2014-2/09.11.15-subaru-outback-25-my01-8k4

 

Auto kupione.

 

Proszę o opinie i konstruktywną krytykę. 

 

Komentarze typu: "Lipa - H6 - lepszy!" - zostawiamy dla siebie.

 

Liczę na gentelmeńska dyskusję i opinie znawców, "fanatyków" i pasjonatów marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pora zmienić avatar ;) śliczna sztuka. Te fotele są bardzo wygodne, mam u siebie - tylko czarne. Nie czuć różnicy czy przejedziesz 100 czy 600 km.

Da Saaba dołącza Subaru.  Czyli co Saabaru?  :)

No  właśnie - fotele.  Słyszałem, że są mega nie wygodne. Krótkie, płaskie.  

A tu takie info.  Ciekawe.  Czekam do 1 długiej trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z Czarnogóry do Koszalina przejechałem non stop prawie dobę i wysiadłem bez laski.

 

Uciekla w biegu ?!?!

 

a może wciąż tam siedzi ?

 

:D

Ja w tym wieku, że mam żonę i kręgosłup po remoncie kapitalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...