Jump to content

regeneracjai czyszczenie przepustnicy forester 2.5 xt


adaskoo23
 Share

Recommended Posts

Witam.Chciałbym poruszyć temat czyszczenia przepustnicy i ewentualnie jej regeneracji do poprawnego działania.Od jakiegoś czasu zauważyłem iż mój forester przestał palić po nocy.Okazało się że przpeustnica blokuje się więc postanowiłem ją wyjąć i wyczyślić.Po demontażu i wyczyszczenia jej zauważłem że sprawnośc jej nie uległa polepszeniu więc załąłęm sukcesywnie ją rozpierać coraz głębiej.Finał jest taki iż okazuje się  że można ją we włąsnym zakresie zregenerować od podstaw i na chwile obecną chodzi jak pszczółka.numer oe 16112aa230.

Link to comment
Share on other sites

przepustnica w zależności od stopnia wcisnięcia pedału gazu otwiera się.Problem polegał na blokowaniu się przez brud który osiadł w miejscu jej otwierania się.Przepustnicę pierwotnie czysciłem preparatem doprzepustnic firmy permatex gdy to nie pomogło,zdjąłem nity oryginalne i zajżałem do środka gdzie wszystko posmarowąłem smarem do łożysk łt-43.efekt jest nastepujący.chodzi na nowa pszczółeczka.zakup nowej 600$ .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ok dzięki, ja na szczęście żyję w błogiej nieświadomości  co można/ trzeba zrobić w autku. Całkowicie zdaję się na serwis.

A odma to mi sie kojarzy z opłucną  :D pozdrawiam serdecznie Marek

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...