Jump to content

regeneracjai czyszczenie przepustnicy forester 2.5 xt

adaskoo23
 Share

Recommended Posts

Witam.Chciałbym poruszyć temat czyszczenia przepustnicy i ewentualnie jej regeneracji do poprawnego działania.Od jakiegoś czasu zauważyłem iż mój forester przestał palić po nocy.Okazało się że przpeustnica blokuje się więc postanowiłem ją wyjąć i wyczyślić.Po demontażu i wyczyszczenia jej zauważłem że sprawnośc jej nie uległa polepszeniu więc załąłęm sukcesywnie ją rozpierać coraz głębiej.Finał jest taki iż okazuje się  że można ją we włąsnym zakresie zregenerować od podstaw i na chwile obecną chodzi jak pszczółka.numer oe 16112aa230.

przepustnica w zależności od stopnia wcisnięcia pedału gazu otwiera się.Problem polegał na blokowaniu się przez brud który osiadł w miejscu jej otwierania się.Przepustnicę pierwotnie czysciłem preparatem doprzepustnic firmy permatex gdy to nie pomogło,zdjąłem nity oryginalne i zajżałem do środka gdzie wszystko posmarowąłem smarem do łożysk łt-43.efekt jest nastepujący.chodzi na nowa pszczółeczka.zakup nowej 600$ .

• 4 weeks later...

Ok dzięki, ja na szczęście żyję w błogiej nieświadomości  co można/ trzeba zrobić w autku. Całkowicie zdaję się na serwis.

A odma to mi sie kojarzy z opłucną  :D pozdrawiam serdecznie Marek