Jump to content

Jak sprawdzić czy elektronika kluczyka od innego auta działa?

raph
 Share

Recommended Posts

Witam,

Kiedyś poruszałem temat dorabiania drugiego kluczyka (mm tylko jeden) - Legacy 2006. Mam kupioną używkę, ino jest jedno "ale" - zanim będę zasuwał 100 km do ASO, zastanawiam się czy da się w ogóle w jakiś sposób sprawdzić czy ten używany kluczyk jest sprawny - w sensie czy elektronika mu działa? Mechanicznych uszkodzeń nie widzę, ale to nie wszystko.

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na tym typie kluczyka?

-- 

Pozdrawiam 

Rafał

Witam,

Kiedyś poruszałem temat dorabiania drugiego kluczyka (mm tylko jeden) - Legacy 2006. Mam kupioną używkę, ino jest jedno "ale" - zanim będę zasuwał 100 km do ASO, zastanawiam się czy da się w ogóle w jakiś sposób sprawdzić czy ten używany kluczyk jest sprawny - w sensie czy elektronika mu działa? Mechanicznych uszkodzeń nie widzę, ale to nie wszystko.

--

Pozdrawiam

Rafał

Jedno pytanie czy używany kluczyk da się przypisać do innego auta? Grot i IMO do dobrego czy centralka go przyjmie?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Witam,

--

Pozdrawiam

Rafał

Jedno pytanie czy używany kluczyk da się przypisać do innego auta? Grot i IMO do dobrego czy centralka go przyjmie?

Na forum próbowałem kiedyś szukać czy ktoś to przerabiał z zakupioną używką, ale konkretów nie znalazłem.

Jak Tobie mówią, że można i mi mówią, że można - to może można? ;)

Nówka kosztuje 1000 zł, więc chyba warto spróbować.

Jak się nie uda - to się muszę dowiedzieć ile by mnie kosztowało, jak bym zgubił jedyny kluczyk (przy założeniu, że mam drugi z dorobionym grotem, ale bez elektroniki). Wtedy to już prosty rachunek zysków i strat. :) 

Włącz stare radio żeby szumiało jak klikniesz kluczykiem tuż obok usłyszysz w głośniku pykanie/zmianę szumów.

Niestety - nie działa, nawet z dobrym kluczykiem.

Na forum próbowałem kiedyś szukać czy ktoś to przerabiał z zakupioną używką, ale konkretów nie znalazłem.

Jak Tobie mówią, że można i mi mówią, że można - to może można? ;)

Nówka kosztuje 1000 zł, więc chyba warto spróbować.

Jak się nie uda - to się muszę dowiedzieć ile by mnie kosztowało, jak bym zgubił jedyny kluczyk (przy założeniu, że mam drugi z dorobionym grotem, ale bez elektroniki). Wtedy to już prosty rachunek zysków i strat. :)

Włącz stare radio żeby szumiało jak klikniesz kluczykiem tuż obok usłyszysz w głośniku pykanie/zmianę szumów.

Niestety - nie działa, nawet z dobrym kluczykiem.
To co taki kluczyk otworzy dwa samochody? Centralka zapisuje klucz wiec wychodzi ze tak.

A to nie jest tak, że klucz przeprogramowujesz - czyli zmieniasz w jakiś sposób jego identyfikator - tak, że do starej centralki nie będzie pasował?

Nie z kluczem nic się nie robi. Wyłącznie centralka zapisuje klucz

Dzisiaj dzwoniłem do ASO i jak najbardziej jest szansa, żeby dorobić. Tylko mnie pracownik pytał o blaszkę z kodem, której nie mam - w związku z czym poprosił o VIN i obiecał, że spróbuje sprawę rozwiązać. Także zobaczymy - czekam na kontakt.

Dzisiaj byłem i się nie udało przeprogramować. Pracownik ASO mówił, że może być coś nie tak z tym używanym kluczykiem.

Ktoś z Forumowiczów przerabiał temat dobrania kluczyka  z pilotem do takiego modelu jak mój?

• 2 weeks later...