Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy elektronika kluczyka od innego auta działa?


raph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kiedyś poruszałem temat dorabiania drugiego kluczyka (mm tylko jeden) - Legacy 2006. Mam kupioną używkę, ino jest jedno "ale" - zanim będę zasuwał 100 km do ASO, zastanawiam się czy da się w ogóle w jakiś sposób sprawdzić czy ten używany kluczyk jest sprawny - w sensie czy elektronika mu działa? Mechanicznych uszkodzeń nie widzę, ale to nie wszystko.

 

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na tym typie kluczyka?

 

-- 

Pozdrawiam 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kiedyś poruszałem temat dorabiania drugiego kluczyka (mm tylko jeden) - Legacy 2006. Mam kupioną używkę, ino jest jedno "ale" - zanim będę zasuwał 100 km do ASO, zastanawiam się czy da się w ogóle w jakiś sposób sprawdzić czy ten używany kluczyk jest sprawny - w sensie czy elektronika mu działa? Mechanicznych uszkodzeń nie widzę, ale to nie wszystko.

 

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na tym typie kluczyka?

 

--

Pozdrawiam

Rafał

Jedno pytanie czy używany kluczyk da się przypisać do innego auta? Grot i IMO do dobrego czy centralka go przyjmie?

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kiedyś poruszałem temat dorabiania drugiego kluczyka (mm tylko jeden) - Legacy 2006. Mam kupioną używkę, ino jest jedno "ale" - zanim będę zasuwał 100 km do ASO, zastanawiam się czy da się w ogóle w jakiś sposób sprawdzić czy ten używany kluczyk jest sprawny - w sensie czy elektronika mu działa? Mechanicznych uszkodzeń nie widzę, ale to nie wszystko.

 

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na tym typie kluczyka?

 

--

Pozdrawiam

Rafał

Jedno pytanie czy używany kluczyk da się przypisać do innego auta? Grot i IMO do dobrego czy centralka go przyjmie?

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum próbowałem kiedyś szukać czy ktoś to przerabiał z zakupioną używką, ale konkretów nie znalazłem.

 

Jak Tobie mówią, że można i mi mówią, że można - to może można? ;)

 

Nówka kosztuje 1000 zł, więc chyba warto spróbować.

 

Jak się nie uda - to się muszę dowiedzieć ile by mnie kosztowało, jak bym zgubił jedyny kluczyk (przy założeniu, że mam drugi z dorobionym grotem, ale bez elektroniki). Wtedy to już prosty rachunek zysków i strat. :) 


Włącz stare radio żeby szumiało jak klikniesz kluczykiem tuż obok usłyszysz w głośniku pykanie/zmianę szumów.

Niestety - nie działa, nawet z dobrym kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum próbowałem kiedyś szukać czy ktoś to przerabiał z zakupioną używką, ale konkretów nie znalazłem.

 

Jak Tobie mówią, że można i mi mówią, że można - to może można? ;)

 

Nówka kosztuje 1000 zł, więc chyba warto spróbować.

 

Jak się nie uda - to się muszę dowiedzieć ile by mnie kosztowało, jak bym zgubił jedyny kluczyk (przy założeniu, że mam drugi z dorobionym grotem, ale bez elektroniki). Wtedy to już prosty rachunek zysków i strat. :)

 

Włącz stare radio żeby szumiało jak klikniesz kluczykiem tuż obok usłyszysz w głośniku pykanie/zmianę szumów.

Niestety - nie działa, nawet z dobrym kluczykiem.
To co taki kluczyk otworzy dwa samochody? Centralka zapisuje klucz wiec wychodzi ze tak.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do ASO i jak najbardziej jest szansa, żeby dorobić. Tylko mnie pracownik pytał o blaszkę z kodem, której nie mam - w związku z czym poprosił o VIN i obiecał, że spróbuje sprawę rozwiązać. Także zobaczymy - czekam na kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem i się nie udało przeprogramować. Pracownik ASO mówił, że może być coś nie tak z tym używanym kluczykiem.

 

Ktoś z Forumowiczów przerabiał temat dobrania kluczyka  z pilotem do takiego modelu jak mój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...