Skocz do zawartości

kręci, kręci i nie odpala GT MY98


jathek

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Moj GTek nie chce odpalic. Kręci, aku zdrowe, check sie nie pali. Świece sa stosunkowo młode ( ok. 4 m-cy ).

 

Zanim wezwe lawete aby go odtransportowac do warsztatu czy jest cos co moge sam zrobić aby ustalić przyczynu usterki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki polozenia walu/walkow sa w porzadku? (mozliwosci jest pewnie sporo ogolnie - ale to tez moze byc warto srpawdzic)

Probuje w ogole zapalic? czy tylko kreci rozrusznikiem i nic?

 

Oczywiscie sprawdz w ogole, czy iskra idzie - moze np. cewka padla?

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak otwieram z pilota od razu mam rozbrojony immo. Kontrolki sie swieca, probowalem nawt kilka razy otwierac zamykac, wzbudzalem alarm itp ;)

Jak sprawdzic organoleptycznie czy pompa dziala? Podejrzewam, ze jak immo sie zawiesil to nawet nie mam co myslec o odpaleniu go na popych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak tylko jak otwieram z pilota od razu mam rozbrojony immo.

 

Nie tędy droga. Otwarcie auta pilotem nie rozkodowuje immo. Robi to pastylka w kluczyku.

Ja obstawiam, że to nie immo.

U mnie w GT98 nie odpalał z powodu brudnego czujnika położenia wałka. Checka nie było.

Jeśli to to to na pych odpali, bo się szybciej zakręci. Może nie na pych ale na linie, ale to Twoje własne ryzyko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos moze link do jakiejs strony gdzie lopatologicznie jest wytlumaczone jak wykrecic ten czujnik i go wyczyszcic? :P

Sprobuje z docisnieciem kluczyka :)


Pompę powinno być słychać po przekręceniu kluczyka.

 

Jezeli dobrze kojarze to powinien byc taki odglos jakby zasysanego powietrza? jezeli tak to znaczy, ze mam pompe do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być pompa. U poprzedniego właściciela GT mojego też się to stało. Dociskać kluczyka nie ma co bo rozrusznik przecież kręci :)

Ja mam w GT walbro, więc słychać. W serii nie wiem czy za bardzo słychać. Sprawdzić czy paliwo płynie jednak nie jest tak trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dociskać kluczyka nie ma co bo rozrusznik przecież kręci :)

 

Wpadnij do Olsztyn to pokażę ci, że może kręcić, a nie odpalać ;) Widocznie w stacyjce jest oddzielny pin na zasilanie cewki. U mnie pompa działa, rozrusznik kręci, ale dopóki nie docisnę kluczyka nie odpali. Tzn. raz załapie, 10 razy nie:) Każdy kto wyjeżdżą z : "Daj się katnąć Subaru, nigdy nie jechałem". Dostaje ode mnie kluczyki. A ja udaję głupiego: "Pewnie coś się zepsuło." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzam pompę i czy w ogóle podaje paliwo. Bo właśnie nie ma tego odgłosu uruchamianej pompy przy przekręceniu kluczyka. A "myk" ze stacyjka sprawdzałem i nic ;)

 

 

Wysłane z iSzita za pomocą Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzam pompę i czy w ogóle podaje paliwo. Bo właśnie nie ma tego odgłosu uruchamianej pompy przy przekręceniu kluczyka. A "myk" ze stacyjka sprawdzałem i nic ;)

 

 

Wysłane z iSzita za pomocą Tapatalka

A bezpiecznik/przekaźnik? 

Edytowane przez quba_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś o pomoc. Przekręć kluczyk na zapłon, zapalą się kontrolki. A druga osoba niech wsadzi głowę do bagażnika i nasłuchuje, czy jest dźwięk załączanej pompy paliwowej. Nie musisz przekręcać na rozruch, pompa paliwowa powinna pracować już przy samym zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś o pomoc. Przekręć kluczyk na zapłon, zapalą się kontrolki. A druga osoba niech wsadzi głowę do bagażnika i nasłuchuje, czy jest dźwięk załączanej pompy paliwowej. Nie musisz przekręcać na rozruch, pompa paliwowa powinna pracować już przy samym zapłonie.

 

a jak nie masz nikogo pod ręką to wystarczy położyć oparcia foteli i przysłuchać się czy po przekręceniu kluczyka pojawia się lekki szum w za tylną kanapą po stronie pasażera :)

jeżeli masz LPG to możesz spróbować odpalić awaryjnie na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...