Jump to content

Środek do dezynfekcji klimatyzacji

Recommended Posts

Ave,

Czy moglibyście polecić, z własnego doświadczenia, środek do dezynfekcji/odkażania klimatyzacji?

Standardowo, po załączeniu/wyłączeniu klimy czuć przez chwilę nieprzyjemny zapach. Kilka tygodni byłem u szpecjalisty: uzupełnił czynnik (mało co zostało...), czymśtam psiknął w kratki od nawiewów i skasował mnie na 70pln (+ czynnik 110pln). No i filtr kabinowy wymienił. Dlatego szukam sprawdzonego szuwaksa, którego sam będę sobie mógł zaaplikować ze 2x w roku.

Edited by svavo

Ostatnio kupiłem K2 piankę, też pojawił się u mnie zapach klimatyzacji jak to niektórzy określają ;) 25 zl i po zapachu :D

Ostatnio kupiłem K2 piankę, też pojawił się u mnie zapach klimatyzacji jak to niektórzy określają ;) 25 zl i po zapachu :D

Na długo? ;) U mnie jakiś czas czułem zapach środka do dezynfekcji, a teraz mam wrażenie, że jest jak przed jego aplikacją... A ponoć miał jeszcze 2 miesiące być "aktywny" :/

Jeśli ma być wybite wszystko, to tylko oryginalny Wynn's z urządzenia ultradźwiękowego (do wytwarzania mgiełki). Czemu jest lepszy od nawet firmowych środków w spray'u? Wystarczy spojrzeć na skład i ile substancji czynnej zawiera - średnio 10-100x więcej. Zabieg trwa ok. 25 minut i jest bardzo skuteczny :)

Na długo? ;) U mnie jakiś czas czułem zapach środka do dezynfekcji, a teraz mam wrażenie, że jest jak przed jego aplikacją... A ponoć miał jeszcze 2 miesiące być "aktywny" :/

Po tym K2 nie było czuć żadnego smrodu do dezynfekcji, przez następne 2 dni był świeży zapach coś w stylu zapachu do samochodu, a w następnych już bezzapachowo. 

Ja polecam gorąco środek do dezyfnekcji klimy z Forcha.Rewelacyjnie działa,zabieg trwa ok 15min i jest naprawdę po kłopocie.Oni generalnie mają super jakościowo towar.Poza tym jeżdżą jako polski zespół w porsche supercup;)

Też używam pianki K2 od kilku lat, do tego spray Wurth'a (izopropanol) i smrodku nie ma.

Robię dwuetapowo, na wiosnę pianka, na jesieni izopropanol.

Edited by ozarek

No to już jest w czym wybierać :). Jak te preparaty się aplikuje - wkłada się wężyk przed kratki wentylacyjne i w otwory po wyjęciu filtra kabinowego czy gdzieś jeszcze?

Witam,

pracuję w serwisie i próbowaliśmy różne rzeczy i najlepszy okazał się środek do dezynfekcji sal operacyjnych. Niestety nie pamiętam nazwy. Rozrabialiśmy to z wodą i pod ciśnieniem spryskiwany był parownik. przez ok pół godziny zapach alkoholu i szpitala potem spokój na rok.

Ja polecam Wurth, widziałem jak w serwisie klimy tym traktowali :)

Odnośnie dotarcia to poszukaj w wątkach o Imprezie.

W OBk/LGC tak się to robi:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/43479-czyszczenie-parownika-klimy-w-legacy-iv/page-3

nie zdziwiłbym się, że w Imprezie jest bardzo podobnie ;)

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/43479-czyszczenie-parownika-klimy-w-legacy-iv/page-3

A dopiero co ojciec dzwonił, żebym sprawdził w internetach czy ten Wurth dobry jest :).

Przy najbliższej okazji spróbuję znaleźć ten parownik u siebie.

A dopiero co ojciec dzwonił, żebym sprawdził w internetach czy ten Wurth dobry jest :).

Przy najbliższej okazji spróbuję znaleźć ten parownik u siebie.

dobry, w wielu serwisach o znajdziesz, niestety nie wszędzie da się go kupić.

Coś mi świta, że carfit kiedyś pisał o jakimś "granacie" do klimatyzacji i chyba polecał, ale czy to jakiejś konkretnej firmy, to nie pamiętam.

Coś mi świta, że carfit kiedyś pisał o jakimś "granacie" do klimatyzacji i chyba polecał, ale czy to jakiejś konkretnej firmy, to nie pamiętam.

Pewnie szuwaksów tego typu jest multum, ale kumple kupili coś takiego i nie byli zadowoleni.

Czy sam Carfit mógłby zdradzić co to za środek? ;)

I tak ilu uzytkownikow type opinii.5 lat temu zapodalem wszedzie dostepny plak w kratki Bo zalatywalo...fakt po 2 dniach powtorzylem ale auto sprzedalismy miesiac temu I zero smrodu. A dawalem tylko w kratki I starczyla pucha na 2 razy. Impreze mam poltora roku ale puki nie czuc to nie kombinuje. Reasumujac , zanin wydam Stowe lub lepiej na ultramegaodgrzybiania napewno sprobuje znow kuracji za kilkanascie zl I kilkanascie minut:)

Popróbować można wszystkiego, przecież mocy nie straci ;). A im tańsze rozwiązanie przyniesie pożądane efekty - tym lepiej.

Jako, zdaje się, najtańsze rozwiązanie, sprawdzę najpierw piankę K2 a bliżej jesieni Wurth'a.

Polecam Wurtha!ale ostatnio kupiłem w Biedronce granat od K2 za chyba 6,99zł i powiem Wam że świetna opcja jak za taką cenę. WYraźnie odświeżył. Póki co minęło kilka dni ale już stwierdzam że warto