Skocz do zawartości

Środek do dezynfekcji klimatyzacji


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

Ave,

Czy moglibyście polecić, z własnego doświadczenia, środek do dezynfekcji/odkażania klimatyzacji?

 

Standardowo, po załączeniu/wyłączeniu klimy czuć przez chwilę nieprzyjemny zapach. Kilka tygodni byłem u szpecjalisty: uzupełnił czynnik (mało co zostało...), czymśtam psiknął w kratki od nawiewów i skasował mnie na 70pln (+ czynnik 110pln). No i filtr kabinowy wymienił. Dlatego szukam sprawdzonego szuwaksa, którego sam będę sobie mógł zaaplikować ze 2x w roku.

Edytowane przez svavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem K2 piankę, też pojawił się u mnie zapach klimatyzacji jak to niektórzy określają ;) 25 zl i po zapachu :D

Na długo? ;) U mnie jakiś czas czułem zapach środka do dezynfekcji, a teraz mam wrażenie, że jest jak przed jego aplikacją... A ponoć miał jeszcze 2 miesiące być "aktywny" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być wybite wszystko, to tylko oryginalny Wynn's z urządzenia ultradźwiękowego (do wytwarzania mgiełki). Czemu jest lepszy od nawet firmowych środków w spray'u? Wystarczy spojrzeć na skład i ile substancji czynnej zawiera - średnio 10-100x więcej. Zabieg trwa ok. 25 minut i jest bardzo skuteczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio kupiłem K2 piankę, też pojawił się u mnie zapach klimatyzacji jak to niektórzy określają ;) 25 zl i po zapachu :D

Na długo? ;) U mnie jakiś czas czułem zapach środka do dezynfekcji, a teraz mam wrażenie, że jest jak przed jego aplikacją... A ponoć miał jeszcze 2 miesiące być "aktywny" :/

 

Po tym K2 nie było czuć żadnego smrodu do dezynfekcji, przez następne 2 dni był świeży zapach coś w stylu zapachu do samochodu, a w następnych już bezzapachowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam gorąco środek do dezyfnekcji klimy z Forcha.Rewelacyjnie działa,zabieg trwa ok 15min i jest naprawdę po kłopocie.Oni generalnie mają super jakościowo towar.Poza tym jeżdżą jako polski zespół w porsche supercup;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pracuję w serwisie i próbowaliśmy różne rzeczy i najlepszy okazał się środek do dezynfekcji sal operacyjnych. Niestety nie pamiętam nazwy. Rozrabialiśmy to z wodą i pod ciśnieniem spryskiwany był parownik. przez ok pół godziny zapach alkoholu i szpitala potem spokój na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Wurth, widziałem jak w serwisie klimy tym traktowali :)

 

Odnośnie dotarcia to poszukaj w wątkach o Imprezie.

W OBk/LGC tak się to robi:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/43479-czyszczenie-parownika-klimy-w-legacy-iv/page-3

nie zdziwiłbym się, że w Imprezie jest bardzo podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Wurth, widziałem jak w serwisie klimy tym traktowali :)

 

Odnośnie dotarcia to poszukaj w wątkach o Imprezie.

W OBk/LGC tak się to robi:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/43479-czyszczenie-parownika-klimy-w-legacy-iv/page-3

nie zdziwiłbym się, że w Imprezie jest bardzo podobnie ;)

A dopiero co ojciec dzwonił, żebym sprawdził w internetach czy ten Wurth dobry jest :).

Przy najbliższej okazji spróbuję znaleźć ten parownik u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja polecam Wurth, widziałem jak w serwisie klimy tym traktowali :)

 

Odnośnie dotarcia to poszukaj w wątkach o Imprezie.

W OBk/LGC tak się to robi:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/43479-czyszczenie-parownika-klimy-w-legacy-iv/page-3

nie zdziwiłbym się, że w Imprezie jest bardzo podobnie ;)

A dopiero co ojciec dzwonił, żebym sprawdził w internetach czy ten Wurth dobry jest :).

Przy najbliższej okazji spróbuję znaleźć ten parownik u siebie.

 

 

dobry, w wielu serwisach o znajdziesz, niestety nie wszędzie da się go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi świta, że carfit kiedyś pisał o jakimś "granacie" do klimatyzacji i chyba polecał, ale czy to jakiejś konkretnej firmy, to nie pamiętam.

Pewnie szuwaksów tego typu jest multum, ale kumple kupili coś takiego i nie byli zadowoleni.

Czy sam Carfit mógłby zdradzić co to za środek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ilu uzytkownikow type opinii.5 lat temu zapodalem wszedzie dostepny plak w kratki Bo zalatywalo...fakt po 2 dniach powtorzylem ale auto sprzedalismy miesiac temu I zero smrodu. A dawalem tylko w kratki I starczyla pucha na 2 razy. Impreze mam poltora roku ale puki nie czuc to nie kombinuje. Reasumujac , zanin wydam Stowe lub lepiej na ultramegaodgrzybiania napewno sprobuje znow kuracji za kilkanascie zl I kilkanascie minut:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...