Skocz do zawartości

Forester 2.5 xt - sg czy sh - wady i zalety wyboru


Batik

Rekomendowane odpowiedzi

Szyby bez ramek wyglądają fajnie ale jak się trójkąty ze starości degenerują i zaczyna w środku świszcieć przy szybkiej jeździe to docenia się zalety tradycyjnych drzwi.

 

A z wyglądu jak dla mnie SG jest fajniejszy od SH, ten ostatni zbyt przypomina Rav4 poprzedniej generacji. No ale to kwestia gustu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewagi SG...

1. de gustibus, ale niestety buda SG jest jednak trochę niedzisiejsza.

2. zawsze mnie zastanawiało co ludzie w tym widzą, wg mnie pasuje to do Forka jak pięść do oka

3. tylko po co.

 

1. No widzi, mi się podoba ;) Tak samo jak Volvo XC70 i Mercedes GLK.

2. Drzwi bez ramek mają swój urok niemal niezależnie od modelu.

3. Ano po to, że Subaru ma być słyszane ;) Po co mi bokser turbo, jeśli nie bulgocze? ;)

 

Widzę że moda na takie kształty wraca, może Forek V generacji powróci do wcześniejszych przetłoczeń?

bulgot fajna rzecz, sam bym przerobił by moja "RAV4" nabrała trochę rasowego akcentu :D

 

Szyby bez ramek wyglądają fajnie ale jak się trójkąty ze starości degenerują i zaczyna w środku świszcieć przy szybkiej jeździe to docenia się zalety tradycyjnych drzwi.

 

A z wyglądu jak dla mnie SG jest fajniejszy od SH, ten ostatni zbyt przypomina Rav4 poprzedniej generacji. No ale to kwestia gustu.

 

Ravka ładne autko, ale nie jeździ jak Subaru ;)

podobieństwa są, nie przeczę, ale bardziej by mnie martwiło gdyby Forek był podobny do Skody...

 

nota bene- Forek SG trochę Nexia kombi ;) (przedlift), a polift przód z Volvo V50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no więc ja stałem przed wyborem - dlubany sg albo dziewiczy sh, oba xt. Osiągi zatem pominę, ale z wrażeń - sh większy,cichszy, pojemniejszy, w środku plastikoza, bardziej SUV... Sg urzekl mnie jednak stylem wykończenia, tym starym japońskim designem. Zależy co kto lubi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie następujące przemyślenia:

 

Z wyboru SG i SH będzie jednak SH. Oglądałem oba i SG będzie za mały. Przejechałem się i bardziej jednak skłaniam się ku SH mimo większych rozmiarów i wad wymienionych wyżej.

 

Dominikd - tak, rozmawialiśmy telefonicznie poprzez forum z "-". Z leasingiem narazie odpadam, choć auto godne uwagi :) 

 

No i ten bulgot przy seryjnym wydechu - będe szukał tyle, ile trzeba. 

 

Jeżeli ktoś wie o SH XT wśród znajomych w przyszłości na sprzedaż, serdecznie proszę o kontakt. Także o planowanych po zimie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rodzina 2 + 1 + pies z opcja powiększenia.

Nie jeździłem sh, ale jeśli chodzi o wielkość XT 07 to u mnie też jest 2+1 + golden retriever. Przy wyjazdach na wakacje, pies zajmuje połowę bagażnika i spokojnie się zabierzesz z resztą gratów i to bez boxa na dachu.

Jestem tylko zdziwiony ilością miejsca na nogi mojej 3letniej córki. Jeździ w foteliku z bazą i fotel musi być solidnie podsunięty do przodu żeby się zmieściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby przy 2 do bagaznika weszła gondola wzdłuż auta + pies. Narazie mam kompakta, więc pies siedzi na tylnej kanapie obok malucha.

 

Poza tym jakoś nie przypadł mi do gustu wizualnie SG na żywo. :) Ale to już kwestia indywidualna, tak jak pisaliście wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo SG wizualnie nie jest cudem, ale przynajmniej jest "jakiś". Ma tych kilka tak charakterystycznych dla subaru cech co sprawia, że wyróżnia się z tłumu. Oczywiście SH jest może ładniejszy,nowszy itd., ale ja bym go nie kupił.

Wracają do gondoli i psa w bagażniku, to oglądając jaka to rasa, SG powinien dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...