Jump to content
michalek

Forester MY2016

Recommended Posts

Witam,

Chcialbym w najblizszym czasie zamowic Forestera XT, pytanie czy mozna juz zamawiac model 2016 i kiedy ewentualnie mozna sie spodziewac produkcji ?

Kolejna kwestia - czy na rynku europejskim w ogole beda jakiekolwiek zmiany pomiedzy MY2015 a MY2016 ?

Pozdrowienia

Edited by michalek

Niestety nie mogę jeszcze się wypowiadać na temat Forestera 16'

Pewnym jest, że ew. zmiany nie będą z gatunku "istotnych".

Pozdrowienia

Czy wiadomo kiedy będą dostępne forestery XT MY2016?

Czy wiadomo kiedy będą dostępne forestery XT MY2016?

Przecież Forester obecnej generacji wszedł do sprzedaży na rynku europejskim w końcu marca 2013 - trochę ponad 2 lata to moim zdaniem zbyt krótko by spodziwać się poważniejszych zmian czy liftingu..

Pytam tylko kiedy będą dostępne forestery wyprodukowane w tym roku. nie spodziewam się wielu zmian w aucie, o czym zdaje się Dyrekcja wspominała już wyżej

Edited by piotrr

Pytam tylko kiedy będą dostępne forestery wyprodukowane w tym roku.

jak wyprodukują i przypłyną z Japonii czyli okolice koniec lutego, może marzec 2016. 

MY16 będą zapewne dostępne od października / listopada 2015 

• Upvote 1

MY16 będą zapewne dostępne od października / listopada 2015

modelowo tak, jak co roku :)

Na Japońskiej stronie (na czerwono) piszą, że Forester jest już sprzedawany tylko ze stocków dealerów, a oferta jest ograniczona. Wygląda to na czyszczenie magazynów i przygotowanie terenu pod nowy facelift, który wyciekł już wraz z katalogiem i cenami...

https://practicalmotoring.com.au/car-news/official-refreshed-2017-subaru-forester-images-and-details-leaked/

Na Japońskiej stronie (na czerwono) piszą, że Forester jest już sprzedawany tylko ze stocków dealerów

Ta informacja jest zdecydowanie błędna, gdyż aktualna wersja w dalszym ciągu jest produkowana ( a od produkcji do sprzedaży w Europie upływają min. 2 miesiące ).

Pozdrowienia 

Niestety nie mogę jeszcze się wypowiadać na temat Forestera 16'

Pewnym jest, że ew. zmiany nie będą z gatunku "istotnych".

Pozdrowienia

Czy już możemy się coś więcej dowiedzieć? Kiedy nowy model pojawi się w sprzedaży?

Czyli pewnie do kupienia będzie na jesieni 2016...

Czyli pewnie do kupienia będzie na jesieni 2016...

Właśnie czytam ten numer AMiS.

Wg notki samochody poliftingowe pojawią się w marcu. Jak co roku na przełomie lutego/marca przypływają do Europy na statkach Subaraki z nowego rocznika.

W Japonii już jest poliftowa wersja Forka, więc opóźnienie w sprzedaży wg mnie nie ma uzasadnienia (produkcja dwóch wersji jednocześnie).

Dodatkowo zbliżamy się do prezentacji kolejnej generacji Forestera (SJ wszedł do sprzedaży w 2012).

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Po dzisiejszej wizycie w salonie informuję, że nowy model będzie dostępny od kwietnia w aktualnej cenie.

nowy model będzie dostępny od kwietnia w aktualnej cenie

To jest ... zabawne :) 

My jeszcze nie znamy cen, a dealerzy już znają :biglol: 

Pozdrowienia  

• Upvote 1

Jakie są szanse, aby fotele i kierownica w Forku MY16 były "nieco" fajniejsze niż w obecnym ? Pójście w stronę Levorga byłoby OK. Może Dyrekcja coś wie...

Proponuję zerknąć na wątek o foresterze na forum ogólnym, są tam foty nowego Forka.

Są, ale wersji na Japonię. Nie jest to jednoznaczne z wersją europejską. Dlatego też, pytanie do Dyrekcji.

Edited by rosso-nero

A mnie najbardziej interesuje, czy wersja z CVT zachowa manetki do zmiany biegów, czy w ramach oszczędności (w Europie) zostały one wyrzucone jak w XV 2016? W wersji am są nadal, ale to inna bajka.

Wiem, że inne marki np. Skoda też manetki wyrzuciły, bo rzekomo rzadko kto z nich korzysta.....masakra

A mnie najbardziej interesuje, czy wersja z CVT zachowa manetki do zmiany biegów, czy w ramach oszczędności (w Europie) zostały one wyrzucone jak w XV 2016? W wersji am są nadal, ale to inna bajka.

Wiem, że inne marki np. Skoda też manetki wyrzuciły, bo rzekomo rzadko kto z nich korzysta.....masakra

No czekaj ale w Skodzie manetki są za dopłatą, no i chyba wajcha ma tryb manualny. W FXT z manetkami wajchą nie zmienisz biegu w trybie manualnym.

Krawiec

Eeeee....to ja chyba nie do końca Cię rozumiem....Mam w OBK CVT manetki przy sterze, którymi i w trybie auto i manual mogę w ograniczonym zakresie sterować przełożeniami skrzyni. Chodzi mi głównie o np hamowanie silnikiem. Więc chciałbym wiedzieć, czy któryś z Foresterów z CVT (czy może wszystkie) zachowają te manetki w modelu 2016. Bo XVy z CVT 2016 zostały ich pozbawione....

http://www.subaru-global.com/2016forester.html

W fotelach skórzanych (czyli np w xt) dodano pamięć ustawień fotela.

Niestety fotele wyglądają podobnie, czyli (w mojej subiektywnej opinii) nietrzymajaco ani na boki ani na głębokość.

Zmieniono model felg 18, wg mnie na ładniejszy :)

Manetek na prezentacji nie widać. Widzę za to, że Forek dostanie 2,5i. To ten sam poprawiony silnik co w OBK?