Skocz do zawartości

Blaszki przy klockach hamulcowych, bug wrx.


kuba_wrx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
Rozebrałem dzisiaj zaciski, przy klockach od strony tłoczkow w każdym klocku były po dwie blaszki jak na zdjęciu, z tym ze na zewnątrz jest ta ucieta. Ta ucięta blaszka jest prawidłowa ? Klocki są nierównomiernie zużyte, mniejsze zużycie tam gdzie kończy się ta blaszka.

post-16572-0-06612000-1440522768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam u mnie w GT blaszki były trochę ścięte , ale może nie aż tak.

Tu masz widok i chyba są trochę ścięte;

http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g10/type_13/brake_system/front_brake/illustration_4/

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też kupiłem klocki i były właśnie tak ścięte blaszki. Nie wiedziałem jak je mam założyć (która jest prawa a która lewa) więc postanowiłem założyć stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli wychodzi na to że to są ori blaszki, ale w takim razie nie rozumiem jak one mają działać, i patrząc na to że tam gdzie są, jest wieksze zuzycie klocka to chyba nie działają zbyt dobrze :/

Edytowane przez kuba_wrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie dam rady zrobić ci zdjęć swoich choć mam je w domu na stole bo zamontowałem stare, które wyglądały jak twoje. Po prostu moim zdaniem różnica wynika z wizji producenta klocków. Napiszę do brata żeby podał firmę i cykną mi fotkę tych blaszek.

Edytowane przez ursusraketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy w ogóle nie zakładają blaszek. Nie znam się, ale się wypowiem, że to ma związek z puchnięciem klocka w zacisku jak jest nadzwyczaj używany podczas jazdy. Inaczej też układa się w zacisku i czasem podobno słychać jak w nim chodzi. Przy klockach typu DS2,5k czy rc5+ podobno bez blaszek bardziej piszczą a blaszki niwelują piszczenie. Tyle wiem czego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz zakładać stare klocki?Czy one nie są krzywo dotarte? Jak bym zakładał już stare to tylko tak jak były bo już one się dotarły pod kątem. Możesz je przeszlifować trochę papierem ściernym jak będziesz zakładał bez blaszek. Ja kiedyś zakładałem bez blaszek z tego powodu że rozpadły się podczas demontażu :D  i nic niepokojącego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co wy na to, żeby wywalić te pocięte blaszki i zostawić tylko te perforowane ?

Mogą te blaszki się' rozjechać' trochę od nacisku -ale musiałbyś sprawdzić. klocki lepiej przeszlifować  przed tym , albo złożyć jak było.

Blaszki powinny być założone szerszą częścią do góry, A jak miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć! 

Rozebrałem dzisiaj zaciski, przy klockach od strony tłoczkow w każdym klocku były po dwie blaszki jak na zdjęciu, z tym ze na zewnątrz jest ta ucieta. Ta ucięta blaszka jest prawidłowa ? Klocki są nierównomiernie zużyte, mniejsze zużycie tam gdzie kończy się ta blaszka.

 

Z tego co pamiętam to jedna z oryginalnych blaszek też była taka ścięta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...