Skocz do zawartości

PANEWKI


samochodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Short blok kup uzywany w dobrym stanie od WRX. Ja moze bede miał coś takiego.

A ten blok z czasem sobie zakujesz.

 

cos slyszalem, ze Szczepan w razie czego skupuje takie silniki - wiec jak samochodzik wrzuci shortblock z WRXa to ten swoj moze sprzedac Szczepanowi ?

 

co do 5k PLN za remoncik na seryjnych, oryginalnych gratach to wg mnie cena bardzo wporzadku :smile:

 

wiesz moze ile moge dostac za moj blok od szczepana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiesz rozważam czysto hipotetycznie

 

A.KOPER nie masz może jakieejś innej używanej imprezy, tzn myślę o sytucacji w której wziąłbyś tego z powrotem a ja bym dopłacił do jakiejś innej....oczywiście kolejne czystko hipotetyczne rozważanie

 

teraz już mam na prawdę dużo opcji...

1.naparawa na nowych częściach

2.zakucie

3.shortblock 2l

4.shortblock 2,5l

5.kupno używanego silnika

 

i może jeszcze jakieś...o których nie wspomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam aut używanych (twoja Imp to przypadek) ale ktoś z forum moze ma silnik i oplaca mu się kupic Twoje auto .

AK

 

 

JEŚLI SĄ JACYŚ CHĘTNI DO NABYCIA MOJEGO GT ZAPRASZAM NA PW (CIĄGLE NA CHODZIE :mrgreen:

wiem ze to nie jest miejsce do tego typu tekstow ale to nie jest generalnie ogloszenie tylko chec rozpatrzenia kolejnej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet zakładając, że go kupisz za 300 funtów (co jest raczej nierealne), to do kwoty 1800zł dolicz 1000zł na wycieczkę do UK i pewnie kolejne 600-1000zł za poskładanie tego do kupy i wymianę. Optymistycznie 3800zł - zostanie mieć nadzieję, że odpali i pojeździ...

 

Aha...To jest wersja 280PS czyli prawdopodobnie WRX Sti v3-6, inny sterownik i pewnie nie tylko niż z Twojego GTka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzik <= 5tys to super promocyjna cena radze Ci nie kombinuj za dużo bo to co wyliczył radex to wariant mocno optymistyczny. Sam nowy wał i panewki to coś około 4 tys zł a gdzie uszczelki robocizna itp

PzdrE12

 

Ps: radzę pośpieszyć się bo promocja się skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat dla mnie bo też mam GT95 i też z bardzo podobnym przebiegiem.

Jak na razie silnik jest ok ale jak długo? 5000tyś za remont (bo to mi właśnie na to wygląda) silnika to bardzo dobra propozycja. Sądze, że pan Andrzej pewnie Ci da na ten silnik jakąś gwarancję. Będziesz miał praktycznie świeży silnik. Co do mocy to się zastanów czy ogarniasz to co jest w serii. Ja też chciałem swojego zakuwać ale

1)Koszt realny to nie oszukujmy się coś koło 15 tysi;

2) ECU w GT do 98 to kalkulatory a nie komputery, nic z tym nie da się zrobić-praktycznie sposoby na ''obsługę" tego silnika to jakaś świnia (wykluczam) do seryjnego ECU lub stand alone (też wykluczam ze względu na koszt od 5000 tysi w górę) bo o unichipach do tych GT nie słyszałem, z wyjątkiem jakiegoś rarytasu który opracował prodrive (ale praktycznie jest nie do zdobycia).

Lepiej spożytkujesz te pieniądze remontując silnik u A.K, dasz większy IC (masz maskę od wersji z prostym IC więc masz duże możliwości) i założysz mniejszą sprężarkę (nie będziesz miał tak potwornego laga, choć i tak masz mniejszą niż ja).

Na zrobionym silniku sądzę, że spokojnie można podkręcić ciśnienie doładowania o 0,1 - 0,2 bara, do tego wolny wydech 2,5' i 225-230 KM jest w zasięgu, tyle seryjny UPM wytrzyma a i tak obiedziesz 80% samochodów na drodze.

Sądzę, że zmieścisz się w 10 tysiach to zostanie Ci jeszcze na zaciski 4 tłoczkowe które są po mojemu bardzo potrzebne.

Jak coś się będzie działo z moim silnikiem to mam nadzieję, że pan Andrzej też przedstawi mi tak korzystną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak zrobie auto pojedzie w poniedzialek do A.K. jedyny problem ze musi dojechac z lodzi, czyt. zostac dotransportowane bo nie chce go meczyc

 

co do mocy to aktualnie nawet ta jest dla mnie wystarczajaca, po prostu rozwazalem jakie sa opcje...

 

z panewkami ponoc przy przebiegu pom. 200-300kkm zawsze padaja, u mnie praktycznie nie bylo nic slychac do poniedzialku, az tu odbieram auto z aso lodz a tam doslownie masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...