Skocz do zawartości

PANEWKI


samochodzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po "poważnej" rozmowie z adamusem okazalo sie ze u mnie pojawil sie ten sam objaw co u niego, wg czopera to nie musi byc panewka...

 

adamus zrobic juz ponad 30kkm, tak wiec mozliwe ze wymiana dołu na kuty lub 2,5 jeszcze mozliwe ze poczeka

 

nie tylko wg czopera ;)

 

z tego co sie orientuje to TomS ma takie same objawy u siebie w czerwoniaku

 

poza tym panewke by bylo slychac na wolnych obrotach a jak mowiles pojawia Ci sie to przy ok 3k

 

na razie jezdzij tak jak jest a jak co sie stanie dopiero sie martw - ja juz zrobilem 30k km a TomS ze 2 razy tyle z takimi samymi objawami i silnik przezyl upalanie w slomczynie przy prawie 40 stopniowym upale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku zmiany bloku az prosi sie o zmiane na FMIC-a no itrzeba to czyms wysterowac zeby jezdzilo jak nalezy.

 

 

Dobrze że auto użytkownika marcin@klubsubaru.pl o tym nie wie.

 

napislem, ze az prosi sie... niektorzy wola klasyczne rozwiazania i stosuja wiekszy i wydajniejszy TMIC - tak tez mozna :)

 

Na scooby jest uzytkownik GT-ka ktory ma TMIC z STI V9, ma porzadny natrysk na IC i niestety ciagle bylo za goraco(ma czujnik temp w dolocie), ale ze ciagle upieral sie przy TMIC zalozyl dwa mocne motocyklowe wentylatory od spodu na IC i dziala :)

 

fans.jpg

 

a tutaj natrysk

 

100_1302.jpg

 

lub tak :)

 

April-06-043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzik, tomoż ebyć obrócona panewka, jak zacznie głośno walić to zdecydowanie nie jedź nigdzie bo w końcu się korba urwie, albo rozwali coś.

 

to bedzie szybciej mial 2,5 L :mrgreen:

 

 

teraz moze byc tak, ze samochodzik popada w paranoje - nastraszyli go i teraz wszedzie slyszy panewki - tez tak mialem, co i raz mi sie wydawalo ze cos mocniej stuka

 

 

a na serio podprowadz auto do Warszawy - daj specom niech pojezdza i posluchaja - podjedz do wszystkich naszych specow :mrgreen: i niech Ci powiedza co w nim slychac

 

panewka to metaliczny, wyrazny stuk - jakby pod kocem rurka metalowa napierdzielal o inny kawalek metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ADAMUSMAX ze powinienes prowadzic terapie dla uzytkownikow subaru ktorzy slysza panewki lub inne stuki z silnika..

 

 

co myslicie o czyms takim

http://cgi.ebay.co.uk/SUBARU-IMPREZA-WR ... dZViewItem

 

moze nie konkretnie to ogloszenie ale czy jest sens patrzec na angielski ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ADAMUSMAX ze powinienes prowadzic terapie dla uzytkownikow subaru ktorzy slysza panewki lub inne stuki z silnika..

 

 

co myslicie o czyms takim

http://cgi.ebay.co.uk/SUBARU-IMPREZA-WR ... dZViewItem

 

moze nie konkretnie to ogloszenie ale czy jest sens patrzec na angielski ebay

poznalem kolege (robil swap w Lexusie, wsadzil 2.5 Biturbo z Supry JDM zamiast seri 3.0 n/a) ktory wlasnie z japonii sciagnal silnik i u niego po okolo 100 km posypal sie caly osprzet (pompy alternator itd) ale silnik jezdzi narazie. Wg jego wypowiedz zaleca sie ostroznosc przy kupnie - ogólnie zachwycony nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik za 5000zl zrobie ci ten silnik.(Inny wal z panewkami,uszczelniacze zaw. pierścienie)Mogą dojść jakieś koszty (rozrząd?sprzęglo? ale to do twojej decyzji.)

AK

 

 

mam nadzieje ze bedziemy mogli jeszcze jakies drobne sumy ponegocjowac w koncu autko jest od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik za 5000zl zrobie ci ten silnik.(Inny wal z panewkami,uszczelniacze zaw. pierścienie)Mogą dojść jakieś koszty (rozrząd?sprzęglo? ale to do twojej decyzji.)

AK

 

 

mam nadzieje ze bedziemy mogli jeszcze jakies drobne sumy ponegocjowac w koncu autko jest od Ciebie

Mowienie że auto jest moje jest ogromnym nadużyciem :mrgreen:

Mam wal z panewkami(chyba) więc się zgodzilem to zrobić za tak minimalną sumę :mrgreen: Pomyślalem rownież co będzie jak Ci ten wal zaczną szlifować i potem

zapomna go azotowac i co z tego wyniknie..... :shock:

Cena jest niska tylko brutto czy netto muszę pomyslec :cool:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt moze troche przegiolem ze auto jest od ciebie, on po prostu przeszlo przez Twoje rece

 

doceniam fakt pomocy, mysle ze jest to cena brutto i mozemy odjac 22% i dogadac sie po cenie netto

 

mozesz potwierdzic lub zaprzeczyc ze w tym aucie byla robiona skrzynia, generalnie takie info dostalem ze drugi bieg byl robiony..i byc moze cos jeszcze

dosyc mocno slychac lozyska wiec chcialbym to zrobic razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Short blok kup uzywany w dobrym stanie od WRX. Ja moze bede miał coś takiego.

A ten blok z czasem sobie zakujesz.

 

cos slyszalem, ze Szczepan w razie czego skupuje takie silniki - wiec jak samochodzik wrzuci shortblock z WRXa to ten swoj moze sprzedac Szczepanowi ?

 

co do 5k PLN za remoncik na seryjnych, oryginalnych gratach to wg mnie cena bardzo wporzadku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...